רעננה חצתה את קו ה-400 סטארטאפים והפכה לעיר השנייה בגודלה ליזמים

דף הבית >> חדשות סטארטאפים >> רעננה חצתה את קו ה-400 סטארטאפים והפכה לעיר השנייה בגודלה ליזמים
הישג מדהים לדחיפה של ראשי העיר רעננה להפוך אותה לבירת ההייטק של ישראל (במקום תל-אביב). לקראת ראש השנה היקף הסטארטאפים ברעננה עבר את קו ה-400 ובכך הפכה רעננה לעיר השניה בגודלה בישראל (אחרי ת"א) מבחינת היקף היזמים. אחרי מעבר טבע לקמפוס החדש ברעננה, העיר הזו תהיה מס' 1 בין הערים בישראל מבחינת היקף המועסקים בה בתעשיית ההייטק.
מאת: אבי וייס, 1.10.16, 18:12רואי דינוביץ

בלעדי: בטקס רב רושם בהשתתפות כל צמרת העיר רעננה, יזמים, משקיעים ומנהלים, התבצע טקס החלפת מנהלי האקסלרטור העירוני של רעננה: Hubanana, שמייד נדווח עליו, ביחד עם הרמת כוסית לראש השנה תשע"ז.

החשיפה המשמעותית ביותר בטקס הייתה בדבריו של רואי דינוביץ, (בתמונה מצד שמאל, ליד ראש העיר רעננה), ראש מינהלת עסקים רעננהעיריית רעננה: "רעננה, בניצוחו של ראש העיר זאב בילסקי, ביחד עם צוות הנהלת העיריה: הסגנים, המנכ"לית, חברי מועצת העיר וראשי האגפים והמחלקות, צועדת בבטחה לכיוון של 'העיר המובילה בישראל בתחום היזמות וההייטק'.

אני מאמין, שעד סוף 2016, נגדיל את כמות היזמים והיזמיות ברעננה (לרבות ב-Lighthouse). כך, שנהיה 'בירת הסטארטאפים של ישראל', גדולים יותר מכל עיר אחרת בישראל. כבר היום חצינו את קו ה-400 סטארטאפים, ואנו במקום שני בישראל, אחרי תל-אביב, הרחק לפני כל שאר הערים בישראל, כולל ערים, שגדולות פי כמה מאתנו. 
רק בחודש האחרון הצטרפו לרעננה למעלה מ-30 סטארטאפים חדשים. זה קצב הגידול שלנו בעולם היזמות.

בנוסף, אנו העיר המובילה בתפוסת משרדים ועסקים. אנו כרגע עומדים על תפוסה של 97% בתחום שטחי המשרדים. לכן, אנו מעודדים ובונים עוד ועוד שטחי משרדים. אנו מקום ראשון בארץ מבחינת תפוסת משרדים ובקצב גידול של שטחי משרדים. המשרדים הללו מאויישים ע"י כל סוגי העסקים, החל מיזמים בתחילת דרכם וכלה בבעלי מקצועות חופשיים מכל הסוגים. רבים נוהרים לרעננה, כי זה כדאי להם וללקוחות שלהם. אנו נותנים להם את מעטפת התמיכה הטובה ביותר שניתן לספק בישראל לעסקים בתחילת דרכם ובמהלך השגשוג והצמיחה שלהם".

זאב בילסקי, (בתמונה משמאל), רא
זאב בילסקיש העיר רעננה: "יש ראשי ערים שחושבים, שיותר תושבים זו עיר יותר מתקדמת ומוצלחת. אני מאמין, שעיר עם יותר עסקים, יותר הייטק, יותר יזמים, זו עיר יותר מתקדמת ויותר מוצלחת. גם לתושבים, גם לאנשי העסקים וגם לנו כרשות עירונית. 

לכן, רעננה הופכת להיות 'עיר חכמה', הכל בהשקעות עצמיות שלנו. לפני כמה ימים ביקר כאן מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר, והצגנו לו את החזון והמעשה שלנו: איך אנו פורסים סיבים בכל רחבי העיר, איך אנו הופכים את כל מה שניתן להיות 'חכם'.

הראנו למנכ"ל משרד התקשורת את היזמים והאקסלרטורים שלנו וכיצד אנו מיישמים על עצמנו את הפיתוחים של הסטארטאפים הצומחים אצלנו. למשל, הצגנו כיצד יישמנו,ראשונים בארץ, ב-4 מבנים של העירייה, את הפתרון של חברת ההזנק Zikit, שצמחה אצלנו, להנגשת משרדי העירייה לכבדי ראייה. 

תשתית הסיבים, שאנו פורסים, תשרת אותנו, את העסקים ואת התושבים, ביישומים, שעדיין לא פיתחנו. לכן, נערוך בקרוב האקתון ליזמים על תשתית הסיבים שלנו, כדי לאתר את היישומים המוצלחים ביותר, שיכולים לתת לנו יתרונות בשימוש בתשתית הסיבים. 

אנו משקיעים עבודה סביב השעון לטובת בעלי העסקים והיזמים וזה מוכיח את עצמו. חברות ענק בעולם ההייטק הישראלי עוברות אלינו. לאחרונה, SAP נכנסה אלינו עם קמפוס ענק ובקרוב טבע תחל לבנות את הקמפוס הענק שלה, שיוסיף עוד כ-5 אלף עובדי הייטק לעיר רעננה, וזה יוסיף עוד כמה אלפי עובדים בכל השירותים הנלווים סביב המעבר של טבע לרעננה ופעילות טבע כאן ברעננה. 

כדי לאפשר את המעבר החלק של עובדי הייטק לרעננה, אנו משקיעים הון עתק, בשת"פ מלא עם משרד התחבורה, חברת נתיבי איילון ורכבת ישראל, ומשנים את כל מערכת התחבורה סביב ובתוך רעננה.

נבנים אצלנו בקצב מהיר מחלפים, כבישים חדשים, תחנות רכבת, מערכות הסעה המונית ועוד.
אך לאחרונה מועצת העיר אישרה את תקציב הקמת המחלף הצפוני, שיאפשר חיבור ישיר מרעננה  לנתיבי איילון וכביש החוף. בימים אלה מקדמת עיריית רעננה בשיתוף משרד התחבורה תכנית לסלילת נתיבי תחבורה ציבורית בצירי העיר הראשיים. התכנית כוללת שדרוג רחוב אחוזה וסלילת שבילי אופניים. במקביל, החלו עבודות התשתית להקמת הרחוב ע"ש 'אלי הורביץ' ב'קריית אתגרים', ובו מתחם חברת SAP וקמפוס טבע. הכל נעשה כדי שנהיה העיר הנגישה ביותר בישראל לעולם ההייטק. 

תודתי לכל מי שעוסק במלאכה הזו.
אבי לאופר ז״ל מינה את רואי דינוביץ לראש מנהלת עסקים לפני כ- 4 שנים וכשנכנסתי לתפקיד ראש העיר לפני כשנתיים וחצי זה נהיה משמעותי הרבה יותר. היו לנו רק חלומות וכעת זה החל לרוץ ולצמוח לבד. כיום, היחידה הזו גדלה בלי הכרה, כי היא פשוט מצליחה.

זו הצלחה ענקית פרי של עבודה סביב השעון של צוות מסור, שיודע להגשים את החלומות שלנו. תודי לכל הצוות המסור של עיריית רעננה, שמקדם את העיר הזו במטרה להיות העיר החכמה והמתקדמת ביותר בישראל". 

החלפת
החלפת מנהלי Hubananaמנהלי האקסלרטור Hubanana
אחרי ההצלחה בהקמת והרצת האקסלרטור העירוני, 
מסיים עידן מאיר את תפקידו כמנהל Hubanana, לאחר 3 שנות עשייה פוריות ביותר.

את מאיר מחליף בתפקידו נתן לייבזון, יזם הסטארטאפ - SoInFit וכן מנהל קהילת היזמות הגדולה בישראל בפייסבוק - "אצטדיון הסטארט-אפ".

נתן לייבזון יוביל את פעילות ב-Hubanana, שהיא כיום חלק ממתחם היזמות והצעירים החדש, שנמצא ממש כעת בתהליכי בנייה והרחבה, מתחם, שגדל בקצב מסחרר ברעננה. 

בתמונה משמאל: עידן מאיר (מימין) מקבל תעודת הוקרה מראש העיר רעננה, זאב בילסקי, לידו רואי דינוביץ, ראש מנהלת עסקים רעננה.

תמונות נוספות מהאירוע: כאן, באלבום מקוון מקצועי, שנבנה אוטומטית באינטרנט ישירות מהסמארטפון, פרי פיתוח של הסוטארטאפ SelfFer, שמפתח וצומח (כמובן) ברעננה. 

בתמונה למטה: (מימין): נתן לייבזון מנהל Hubanan הנכנס ועידן מאיר המנהל היוצא. 

מנהלי Hubanan 
 
Bookmark and Share