Telecom News - "השינוי הארגוני" במשרד התקשורת יצא היום לדרכו בתרגיל ענק על העובדים

"השינוי הארגוני" במשרד התקשורת יצא היום לדרכו בתרגיל ענק על העובדים

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> "השינוי הארגוני" במשרד התקשורת יצא היום לדרכו בתרגיל ענק על העובדים
היום (1.1.17) בוצע החלק המרכזי של השינוי הארגוני במשרד התקשורת (שמילה מימון הוא גם משנה למנכ"ל וגדעון שטרית (החבר של שמילה) התמנה לראש אגף בכיר רישוי. בזמן שהעובדים יצאו ל"יום כיף" הודיעו להם על הכניסה לתוקף של השיבוץ החדש (וכך חוסלה השביתה הפנימית במשרד). עדכון בסוף הכתבה. 
מאת: אבי וייס, 1.1.17, 13:10שלמה פילבר

בתרגיל, שמתאים מאוד לתקופה הנוכחית של שלמה פילבר כמנכ"ל משרד התקשורת (בתמונה), בתיאום מלא בין תמי לשם (סמנכ"ל בכיר למנהל ומשאבי אנוש במשרד התקשורת) ויו"ר ועד העובדים הכפופה לה ישירות (רונית בן טל), חוסלו הסנקציות, שנקטו העובדים, נגד השינוי הארגוני (כפי שחשפנו כאן), ע"י כך, שהבוקר נכנסה לתוקף לכל העובדים ההודעה על השיבוץ החדש שלהם.

והעובדים היכן הם היום? הם הוצאו ליום כיף ע"י רונית בן טל ב"סינמה סיטי". כך, גם אפשר היה להכניס בשקט חברת מדידות למשרדיהם, כדי למדוד את כל המשרדים ולהתאים את השיבוץ של העובדים למשרדים השונים לפי המבנה הארגוני החדש.

מה השתנה מהיום?
  • שמילה מימון, בנוסף להיותו סמנכ"ל בכיר לפיקוח ואכיפה התמנה למשנה למנכ"ל וראש מנהל ההנדסה האחראי על כל תחום ההנדסה (שמשמעו: ביטול אגף הספקטרום וביטול אגף ההנדסה). כך, שמילה מימון הפך לאיש, שמנהל כמעט את כל יחידות משרד התקשורת ורוב עובדי המשרד כפופים אליו (ולגדעון שטרית, ידידו). 
  • החבר של מימון שמילה, ששמו גדעון שטרית, התקדם לתפקיד ראש אגף בכיר רישוי וירכז את תחום הרישוי, תחום, שיצא מ-2 האגפים המפורקים כעת (אגפי הספקטרום וההנדסה).
  • 2 הסמנכ"לים הבכירים, שנבעטו מכסאם עקב השינוי הארגוני, חיים גרון ונתי שוברט, שניהלו את אגפי ההנדסה והספקטרום (בהתאמה), יחלו מהיום לחפש "פוקימונים" ברחבי המשרד (זו לא בדיחה, ראה כאןכאן וכאן), עד יציאתם לפנסיה. לגבי נתי שוברט, יש לנו עוד כמה חשיפות מרתקות "בצנרת".
  • ייתכן ויהיו כמה פרישות מהמשרד בעקבות התרגיל של היום, כפי שחזינו כאן. זה ייחשף בהמשך השבוע. 
  • אגף החירום של המשרד פורק (נושא שנטפל בו בנפרד). 
אם העובדים חושבים, שהם יכולים לפתוח בשביתה כמחאה על התרגיל, אז הם יכולים להיות בטוחים, שזה בכלל לא מזיז לאיש. זאת, כי צמרת משרד התקשורת נערכת לתרחיש הזה בדיוק. גדעון שטרית הועמד בראש צוות המאתר כעת בקדחתנות 10 משרדים של יועצי תקשורת, יועצים מקצועיים, שיחליפו כמעט את כל עובדי המשרד בכל משימותיהם, כפי שחשפנו כאן

שלחנו הבוקר למשרד התקשורת את השאלה הדחופה הבאה: 
"נודע לי, שהיום (1.1.17) נכנס לתוקף החלק העיקרי מ"השינויים הארגוניים" במשרד, בצעד (כנראה) חד-צדדי, שלפיו כל העובדים הנוגעים בדבר, קיבלו הודעה מתמי לשם למי הם כפופים מהיום, לאור הכניסה של שמילה מימון וגדעון שטרית לתפקידים החדשים שלהם.
במקרה (או לא במקרה) יצא שכל העובדים נמצאים היום ב"יום כיף" ב"סינמה סיטי". כך, שאין מי שימחה על התרגיל המרתק הזה".

תגובה טרם קיבלתי. ככל שאקבל, אעדכן בהתאם.  

המשך יבוא ודי בקרוב. מה עם ישראל ירוויח מהתרגיל הזה? כלום. יתרה מכך: התרגיל של היום יוביל, ללא ספק, למורל ירוד של העובדים ולתסיסה מתמשכת, שלא מבשרת טובות לשוק התקשורת הישראלי. 

עדכון 1.1.17, 14:30: משרד התקשורת, כנראה בעקבות החשיפה כאן, הוציא "הודעה לעיתונות" בנושא "השינוי הארגוני". 
 
להלן הודעת משרד התקשורת (כלשונה):

"השינוי הארגוני במשרד התקשורת יוצא לדרך
 
מנכ"ל משרד התקשורת, מר שלמה פילבר: "היום, ה-1.1.2017, נכנס לתוקפו השלב הראשון והעיקרי בשינוי הארגוני במשרד. השינוי הארגוני במשרד התקשורת נועד לחזק את היכולות של המשרד להתמודד עם שוק הטלקום המתקדם והדינאמי, וכן לייעל ולשפר את השירות לאזרחים ולחברות בתחום הרישוי.
השינוי הארגוני במשרד מהווה ביטוי מעשי למדיניות השר והמנכ"ל, השמה דגש על היערכות וקידום של השינויים הטכנולוגיים המשמעותיים הנדרשים בתחום הטלקום (הפס הרחב באינטרנט, דור חמישי בסלולר, עידן הסיבים האופטיים וכד')".
השינוי הארגוני במשרד התקשורת מהווה הזדמנות והוא בעל תועלות רבות לאזרחי ישראל.
היום, ה-1.1.2017, נכנס לתוקפו השלב הראשון והעיקרי בשינוי הארגוני, המבוצע בהובלת מנכ"ל המשרד, מר שלמה פילבר. יישום השינוי הארגוני מהווה המשך לתהליך המקיף של בחינה וגיבוש מבנה ארגוני חדש למשרד, אשר בוצע במשרד בליווי חברת הייעוץ רותם אסטרטגיה
השינוי הארגוני במשרד התקשורת נועד לחזק את היכולות של המשרד להתמודד עם שוק הטלקום המתקדם והדינאמי, הכולל חברות תקשורת בעלות מגוון טכנולוגיות ושירותים, בעידן הנושא בחובו התפתחויות טכנולוגיות ושינויים רבים ותכופים.  
בהתאם לכך, השינוי הארגוני כולל הקמת שלוש יחידות בכירות חדשות:
(1) הקמת מינהל הנדסה בראשות המשנה למנכ"ל, מר מימון שמילה, אשר ישלב בין תקשורת נייחת לאלחוטית ויחזק משמעותית את המקצועיות ואת היכולות של המשרד בתחום ההנדסה. בנוסף לכך, בתוך מינהל ההנדסה החדש יפעל גוף ספקטרום ייעודי, שיתמקד בתכנון ובהנדסת ספקטרום התדרים ויפעל לשיפור התפוקות בתחום, ובכללן: אופטימיזציה וטיוב של ספקטרום התדרים, התאמה לסטנדרטים בין לאומיים, וכן מתן מענה מיטבי להתפתחויות טכנולוגיות ולצרכים מתהווים ועתידיים
 (2) בניית אגף בכיר טכנולוגיות עתידיות וסייבר, בראשות מר חיים גרון, שיוביל את היערכות המשרד לקליטת טכנולוגיות תקשורת עתידיות ולהטמעתן המוצלחת בישראל (לדוגמה: דור חמישי בסלולר, סיבים אופטיים, סייבר ועוד.(
 (3) הקמת אגף בכיר רישוי, בראשות מר גדעון שטרית, שיתמקד ברישוי חברות תקשורת ובמתן אישור לציוד תקשורת, במטרה לייעל את פעילות הרישוי במשרד ולשפר את השירות לאזרחים ולחברות.
כמו כן, במסגרת השינוי הארגוני רוכזו כלל פעילויות הפיקוח והאכיפה בתחום הטלקום במינהל ייעודי בעל "נפח" מקצועי" ותפעולי, אשר יאפשר למשרד לפקח באפקטיביות על חברות התקשורת.
השינוי הארגוני במשרד התקשורת מהווה הזדמנות והוא בעל תועלות רבות לאזרחי ישראל".
 
  
 
Bookmark and Share