Telecom News - אפליקציית ABILISENSE מישראל בנבחרת 100 הסטארטאפים החדשניים

אפליקציית ABILISENSE מישראל בנבחרת 100 הסטארטאפים החדשניים

דף הבית >> לגיקים >> חדשות עולם האפליקציות >> אפליקציית ABILISENSE מישראל בנבחרת 100 הסטארטאפים החדשניים
אפליקציית ABILISENSE הישראלית נכנסה לנבחרת 100 הסטארטאפים החדשניים ביותר בעולם
מאת: מערכת Telecom News, 4.1.17, 13:53   AbiliSense Client (BETA)- screenshot
 
האפליקציה מצילת החיים, שמאפשרת לאנשים "מנותקים" מצלילים, קשישים וגם רוכבי אופניים לקבל התראות בזמן אמת על סכנות בסביבתם, נבחרה לאחת מ-100 הסטארטאפים החדשניים בעולם ע"י ארגון Startup Grind
 
בישראל חיים כיום יותר מ-600 אלף כבדי שמיעה. אולם, פחות מ-25% מהם עושים שימוש במכשיר שמיעה, בעיקר בשל העלויות הכלכליות הכרוכות בקנייתו. הדבר חושף אותם לסכנות בטיחותיות רבות, ביניהן חוסר היכולת לשמוע אזעקות, התראות של גלאי עשן, רכב מתקרב ועוד.
 
כפתרון לבעיה זו, פותחה פלטפורמת הבטיחות "ABILISENSE", שמאפשרת לאנשים "מנותקים" מצלילים, חירשים ומתחרשים, אוכלוסיית בני הגיל השלישי ואף רוכבי אופניים, לקבל התראות בזמן אמת ולהיות מודעים לאירועים המתרחשים בסביבתם בצורה המותאמת אישית לצרכיהם.
 
באמצעות פיתוח ייחודי של חיישן, האפליקציה יודעת לזהות צלילים ולתרגם אותם למחוות ויזואליות בסמארטפון דוגמת תחושות כמו רטט, אור ואף הופעת הודעה על מסך אחר בצירוף תמונה המתארת את ההתראה ובכך, למעשה, מסייעת לחירשים "לשמוע" את הסכנות סביבם.
 
בהמשך, הטכנולוגיה העומדת בבסיס הפיתוח עשויה להתאים גם לבתים חכמים, כשהתראה על תינוק בוכה, למשל, תוכל להופיע בדמות שינוי צבע הנורה בסלון או כהתראה על גבי המקרר.
 
עבור חירשים, זה הדבר הכי קרוב שיש ליכולת לשמוע. בעתיד הקרוב החירשים יוכלו אולי לשחק גם כדורגל, כי השריקות של השופט יתורגמו להתראת רטט. הם יחוו את המשחק בדיוק כמו שחקנים שומעים.
 
לאחרונה הפיתוח אף זכה בתמיכת רשות החדשנות (לשעבר המדען הראשי) וקיבל מענק של למעלה מחצי מיליון ש"ח, שאפשר להאיץ את פעילות המחקר והפיתוח של הפלטפורמה, שהובילה לזכייה ב-2 תחרויות מרכזיות: תחרות Startup Grind העולמית ותחרות Big Booster בצרפת.
 
בחודש הבא עתיד המיזם לקחת חלק בתחרות בבוסטון ולאחריה נבחר ביחד עם עוד 99 סטארטאפים בלבד מבין קהילה של 400 אלף יזמים המגיעים מ-285 מדינות, להציג בסיליקון ואלי ב- Startup Grind global conference בפני החברות הגדולות ביותר באירופה דוגמת KLM ו-Schneider Electric.
 
מאחורי האפליקציה עומד היזם ארז לוגשי, בוגר מאיץ היזמות A3i, שמפעיל ארגון PresenTense יחד עם בית איזי שפירא, לתמיכה וליווי ביזמים מתחום הטכנולוגיה המסייעת, עבור אוכלוסיית בני הגיל השלישי ואנשים עם מוגבלויות.

במסגרת התכנית הצליח לוגשי להאיץ את הפיתוח, זכה להכשרה מקצועית, ליווי אישי של מנטורים ויועצים עסקיים וחיבור לאקוסיסטם יזמי הקריטי להצלחתם המיזם.
 
לוגשי: "הרעיון שלנו פרקטי ומציל חיים. פיתחנו מוצר, שלא מזהה צליל אחד בלבד, אלא מגוון צלילים המוזנים במערכת ומביניהם יכול המשתמש לבצע התאמה אישית לצרכיו. בעולם הסטארטאפים אנו נמצאים בקטגוריה של MUST HAVE, משום שאנו נותנים מענה למצבים, לעיתים מורכבים, בהם נתקלים אנשים עם בעיות שמיעה, ובכך מגבירים בקרב אוכלוסייה זו את תחושת העצמאות ומפנסים להפחית את הדאגות בחייו של אדם.".
 
גיא שפיגלמן, מנכ"ל PresenTense"אלה פיתוחים, שלא רק ישנו סדרי עולם בתחום הטכנולוגיה, אלא יובילו לפריצות דרך, שתקדמנה עצמאות וחיוניות ותשפרנה את חייהם של מיליוני אנשים מסביב לעולם. סטארטאפים מהסוג של 'ABILISENSE' משמרים את ישראל כאומת סטארטאפ. אולם, יוצקים ערך מוסף חברתי עם הכניסה שלנו לתחום הטכנולוגיה המסייעת והיכולת להוביל אותו ברמה בינלאומית. יש כאן פוטנציאל כלכלי וחברתי המכפיל את עצמו משנה לשנה. אלה פיתוחים, שמראים את כל הספקטרום של החדשנות והתעוזה הישראלית, והצלחתם תיצור מציאות חדשה עבור קהל ענק, מקומות עבודה ותשפר את תדמית ישראל בעולם".
 
אבי חסון, יו"ר רשות החדשנות: "אנו מברכים על הצלחתה של אפליקציית ABILISENSE, שמהווה דוגמא לחדשנות ישראלית בתחום הטכנולוגיה. הצלחה זו מבטאת את החשיבות של ההשקעה בחדשנות כמשאב לאומי, ומאפשרת לחברות כמו ABILISENSE לצמוח בצורה מרשימהולהביא בשורה של ממש המסייעת לאנשים רבים, בישראל ובעולם".

האפליקציה בחינם AbiliSense Emergency SMS - כאן.
האפליקציה בחינם AbiliSense Client BETA - כאן.
 
 
   AbiliSense Emergency SMS- screenshot 
 
Bookmark and Share