אינטל תשקיע 100 מיליון $ ברובוטים ומערכות IoT בתחום הצרכנות והמסחר

דף הבית >> פיתוחים חדשים וצ'יפים >> אינטל תשקיע 100 מיליון $ ברובוטים ומערכות IoT בתחום הצרכנות והמסחר
אינטל תשקיע 100 מיליון דולרים ברובוטים ומערכות IoT בתחום הצרכנות והמסחר
מאת: מערכת Telecom News, 18.1.17, 12:39אינטל
 
אינטל חשפה רובוט המסייר בחנות, בודק מלאי ומיקום של המוצרים על המדף ומסייע ללקוחות. נחשפו פיתוחים טכנולוגיים לשיפור חוויית הקניה ולסיוע תפעולי והקטנת עלויות בעסקים.
 
אינטל חשפה השבוע שורה של פיתוחים טכנולוגיים, שמיועדים לשיפור חוויית הקניות של צרכנים, ולסיוע תפעולי והקטנת עלויות בקרב הסוחרים והקמעונאים.
 
אחד הפיתוחים הבולטים הוא רובוט המכונה Tally של חברת ,Simbe Robotics שתפקידו לסייר בחנות כדי לבדוק את מלאי המוצרים שעל המדפים, לוודא שהם במקום הנכון ושתגי המחיר מוצבים כהלכה.
 
הרובוט יכול גם לסייע לקונים בהזמנת מוצרים מהמחסן או בהבאת מוצרים לתאי המדידה, ואינו מצריך שינוי בתשתית החנות.
 
Tally מבוסס על מחשב זעיר מסדרת NUC עם מעבד Intel Core i7 והוא עושה שימוש במספר מצלמות Intel RealSense המסייעות לו להבין את סביבתו ולנווט בבטחה בחנות גם בשעה שהיא מלאה בקונים.
 
פיתוח נוסף הוא פלטפורמה המכונה RRP - Responsive Retail Platform, שתסייע להטמיע שורה של פתרונות מחשוב, חיישנים והתקנים שונים בחנויות כדי להעשיר ולשפר את חוויית הקניה ואת הסיוע לקונים. המערכת תוכל לעקוב אחר מלאי, לתת מידע על הרגלי קניה של לקוחות מזדמנים ולהציע ללקוחות מוכרים, כמו למשל חברי מועדון, קניה המבוססת על הרגליהם והעדפותיהם.
 
בכוונת החברה להשקיע 100 מיליון דולרים ב-5 השנים הקרובות בפיתוחים שונים ופתרונות חכמים לתחום המסחר והצרכנות. כי התקני IoT וטכנולוגיות העברה ועיבוד של נתונים לענן משפיעות על כל חוליה בשרשרת המסחר.
 
דאטה היא מרכיב מרכזי במערכת היחסים בין סוחר ללקוח. ניתן לאסוף ולמדוד נתונים, לנתח אותם ולגשת אליהם מכל מקום. עד היום, נתוני מסחר מפורטים היו זמינים בעיקר לסוחרים ברשת. הם יודעים במה מתעניינים הלקוחות לראשונה כשנכנסים לאתר, ומה לבסוף רוכשים. הדאטה יהיה המרכיב המבדל בין סוחרים, שעושים שימוש בנתונים כדי לייעל את חוויית הקניה וסוחרים, שמבססים את ההחלטות העסקיות שלהם על תצפית סובייקטיבית.
 
אינטל הציגה גם הדגמות שונות של פתרונות קמעונאות חדשניים, כמו למשל אפשרות לייצר סריגי תלת-מימד עפ"י דרישה בחנות או פלטפורמות למדידת בגדים ונעליים המבוססות על איסוף נתונים "להשלמת המראה", פתרונות VR לסוחרים (בתמונה למעלה) ועוד.

וידאו על פעולת הרובוט בתחתית הידיעה.

רובוט Tally

 
וידיאו הדגמה של הרובוט Tally:

Simbe Robotics - Meet Tally from Simbe Robotics on Vimeo.
 
 
Bookmark and Share