הסטארטאפ הישראלי Spot.IM: הרשת נפרדת מאובמה באלימות וגזענות

דף הבית >> פורומים וביטקוין >> חדשות הפורומים והבלוגוספרה >> הסטארטאפ הישראלי Spot.IM: הרשת נפרדת מאובמה באלימות וגזענות
הסטארטאפ הישראלי Spot.IM: הרשת נפרדת מאובמה באלימות וגזענות
מאת: מערכת Telecom News, 19.1.17, 13:12טוקבק שסונן
 
הסטארטאפ מפעיל את מערכת הטוקבקים ביותר ממיליארד דפים בעולם. גם הישראלים לא נותרים הרבה מאחור בטוקבקים האלימים.
 
ברגעיו האחרונים של אובמה כנשיא ארה"ב הוא "זכה" לטפס לראש הנושאים המעוררים שיח רשת אלים בעקבות טוקבקים, שמשלבים את שמו עם אמירות גזעניות, קללות ומילים פוגעניות המתייחסות בחלקן למוצאו ולרעייתו מישל אובמה.
 
עפ"י נתוני הסטארטאפ הישראלי ,Spot.IM שמפעיל את מערכת הטוקבקים ביותר ממיליארד דפים בעולם, חל בחודש האחרון זינוק חד בטוקבקים האלימים, שחצו את הרף ונדרשה מחיקתם.
 
המובילים הם הטוקבקיסטים האמריקאים, שגילו את העוינות הגדולה ביותר והמערכות נדרשו למחוק 7% מתוכם, לעומת ממוצע של 4.5% מחיקות עד לפני הבחירות בארה"ב.
 
מיד אחריהם הגולשים הרוסים, ש-6% מהתגובות שכתבו על אובמה נמחקו.
 
גם הישראלים לא נותרים הרבה מאחור עם שיעור מחיקות של קרוב ל-4%.
 
האירופאים מגלים עידון יחסי עם 2% בלבד של טוקבקים, שצונזרו מכלל אלה, שהתייחסו לנשיא אובמה.
 
נדב שובל, מנכ"ל החברה: "כדי להקטין את האלימות ברשת מערכת הטוקבקים של Spot.IM יודעת לזהות גולשים, שמציתים שיח אלים או מלבים אותו ומסננת את פעילותם, גם אם הם עוברים מאתר לאתר וסבורים, שהם פועלים באנונימיות.
 
זאת מאחר שהפיתוח מותקן באתרי חדשות ותוכן שונים מה שמאפשר לעקוב אחר אותם גולשים המשוטטים באינטרנט כדי לדרדר שיחות לקווים אלימים.
 
בתקופה האחרונה גוברת הדרישה ברחבי העולם לריסון אלימות ברשת ומניעת פרסום תוכן פוגעני. כשאין זיהוי של הגולשים בשמם האמיתי כמו ברשתות החברתיות חלקם מרשים לעצמם להיות אלימים יותר מבחינה מילולית ויש יותר צורך בפעולות סינון".
 
במערכות ניהול הטוקבקים של Spot.IM הושקעו 13 מיליון דולרים. הפיתוח מותקן ב-5,400 אתרים פעילים בארה"ב, אירופה וישראל, בניהם אתרי חדשות מהגדולים בעולם, שמסכמים יחד כניסות מ-410 מיליון מחשבים ומוצרי מובייל שונים בכל חודש ו- 4 מיליארד צפיות בכל יום.

רשת חברתית 
 
Bookmark and Share