הסתיימו הבחירות לוועד העובדים של משרד התקשורת (ת"א) - המהפך הושלם!

דף הבית >> עולם ה-ICT >> חדשות משרד התקשורת >> הסתיימו הבחירות לוועד העובדים של משרד התקשורת (ת"א) - המהפך הושלם!
בלעדי: לאחר המהפך בבחירות לוועד העובדים של משרד התקשורת בירושלים, המהפך הושלם גם בשלוחת משרד התקשורת בת"א. נבחרו 3 חברי ועד עובדים בלתי תלויים וללא שיריונים ותרגילים נוספים מבית היוצר של הנהלת משרד התקשורת. 
מאת: אבי וייס, 10.4.17, 07:40הצלחה

הישג משמעותי נוסף לחשיפות בטלקום ניוז: בהמשך להחלטת ההסתדרות (שנחשפה כאן) לא לאשר את התרגילים והשיריונים, שנועדו לטרפד את הבחירות לוועד עובדי משרד התקשורת בתל-אביב, הבחירות הסתיימו ואושרו 3 מועמדים, שהציגו את המועמדות שלהם לוועד העובדים בת"א.

כך הושלם המהפך, אחרי בחירת ועד חדש לעובדי משרד התקשורת בי-ם, כפי שחשפנו כאן

רשימת המועמדים לוועד העובדים בתל אביב נסגרה והמועמדים הסופיים שאושרו הם: זאב קידר (שהיה בוועד היוצא), צחי לוין הלוי (שצורף בעבר ע"י ההסתדרות במטרה "לאזן" את האינטרסים  שהציגו רונית בן טל ואביבה שלמה - 2 יושבות הראש של  ועדי העובדים הקודמים בי-ם ות"א בהתאמה, בדיונים עם הנהלת המשרד בעניין "ברית המועצות") ושמעון שהם

מאחר ויש 3 מקומות בוועד העובדים בת"א, למעשה נבחר ועד חדש לתל אביב, שבאופן רישמי ימונה אחרי החג. נאחל לוועד החדש בהצלחה וחג פסח שמח. נראה שזה שלב ראשון ביציאה מעבדות לחרות

בכך, הושלמה המהפכה בייצוג העובדים במשרד התקשורת, כאשר החברים הקודמים, שהיו מזוהים עם הסמנכ"לית למינהל ומשאבי אנוש תמי לשם, הוחלפו אחרי סדרת חשיפות בטלקום ניוז ותרגילים, שנכשלו טוטאלית לביטול הבחירות החופשיות לוועדי העובדים. 

אמנם  הוועד הקודם הצליח "להרדים" את העובדים עד אחרי 1.1.17 - מועד יישום "השינוי הארגוני" בתל אביב (וחשוב להדגיש - השינוי הארגוני במשרד התקשורת פגע רק בעובדי תל אביב), אבל עדיין ניתן לתקן חלק מהנזקים שנגרמו, במיוחד כעת, כשמתבררת תמונת "השינוי הארגוני", שעלתה הון (מיליוני ש"ח) ומסתכמת בסידור עבודה מיותר לכמה מקורבים, ללא שום בשורה לציבור בישראל, לתעשיית התקשורת ולעובדי משרד התקשורת עצמו. 

האם שלטון הפחד במשרד התקשורת נגמר? את זה צריך עוד לבחון לאורך זמן. מעטים מבינים את גודל המהפכה, שעד לפני חודשיים נראתה בלתי אפשרית, כשחברי הוועד הקודם הפגינו שחצנות ואף לא טרחו להכחיש את חשיפת ההטבות האישיות, שהובטחו להם ע"י צמרת המשרד במסגרת "השינוי הארגוני", כדי להשיג את הסכמת הוועדים לשינויים הארגוניים הבלתי הגיוניים, שנעשו ע"י צמרת משרד התקשורת. 

במקביל, 2 מאלה שסבלו מהשיטה של "פיטורים בהפתעה", ושהחליטו שהם לא מוותרים להנהלת המשרד בבית הדין לעבודה, קוצרים הצלחות. המדובר בתביעות של אופיר שלום לב-ארי ושל נתי ביאליסטוק ,שנידונות בבית הדין לעבודה בת"א, אותן חשפנו בסדרת כתבות נפרדת. אלו הצלחות המוסיפות אף הן לרוח התקווה, שהחלה מנשבת במסדרונות משרד התקשורת.

העובדה היא, שמזה יותר משנה, תופעת ה"פיטורים בהפתעה" הבלתי חוקית כבר לא מתרחשת ונקווה שהיא נעלמה והורדה מסדר היום של הנהלת משרד התקשורת  - לעולמים.  

עכשיו, הוועדים החדשים (גם של ירושלים וגם של תל-אביב), יצטרכו לחשוב כיצד לאחד את 2 חלקי הוועד המפוצל של משרד התקשורת ולנסות לתקן את שרשרת הנזקים הארוכה, שנעשתה בקדנציה הקודמת. 

למעשה, הגענו תוך 4 חודשים מתחילת "השינוי הארגוני" של שלמה פילבר (ושל יותר ממיליון וחצי ש"ח, ש"עפו" מהכיס של כולנו לחברת ייעוץ, שנבחרה ב"פטור ממכרז" ,שהוארך ב"פטור" כמה פעמים) למצב, שבו יותר גרוע לא יכול להיות (בהתנהלות משרד התקשורת). אולי עם ועד עובדים חדש, ניתן יהיה, כאמור, להציל משהו מ"השינוי הארגוני", שהגיע ל"עברי פי פחת", כמפורט כאן,

בקצרה (למי שלא עקב אחרי ההתפתחויות במשרד התקשורת בחודשים האחרונים): כ-4 חודשים אחרי יישום סדרת התרגילים של "השינוי הארגוני", אין במשרד התקשורת סמנכ"ל פיקוח (שמילה טרם פינה התפקיד ולא מונה לו עדיין מחליף או ממלא מקום), אין סמנכ"ל לכלכלה (יש ממלא מקום זמני), אין יועצת משפטית (יש ממלאת מקום זמנית), אין סמנכ"ל דואר (יש רק ממלא מקום זמני, מזה חודשים רבים מאוד), אין מנהל תחום מספור באגף הנדסה (המנהל לא היה מוכן לעבור ליחידה של שמילה, טרם מונה מחליף), והאגף החדש לרישוי לא מתפקד. אם לא די בכך, 2 נציגי משרד התקשורת במועצת הכבלים והלוויין (שמילה מימון ותמי לשם), אסור להם עפ"י החוק בכלל להיות שם בתפקיד במועצת הכבלים והלוויין. השימוע המבדר אודות "שיפור הרגולציה וצמצום הבירוקרטיה במשרד התקשורת" - נראה שנגנז... זה לא הכל: 2 סמנכ"לים בכירים לשעבר (נתי שוברט וחיים גרון) מסתובבים עדיין במשרד בלי שום כיוון מוגדר (כנראה, שנתי שוברט יפרוש בקרוב). 

מהודעת ההתפארות של המנכ"ל (שלמה פילשלמה פילברבר, בתמונה משמאל) אודות השינוי הארגוני (כאן) ותכנית העבודה הדו-שנתית,לא נשאר דבר. כמעט הכל קרס. הספין הזה התפוגג מהר

המנכ"ל (שלמה פילבר) שקוע לאחרונה ובעתיד הנראה לעין כל כולו בבוץ של "פירוק כאן - תאגיד השידור הישראלי" ויצירת מבנה תאגידי חדש לשידורים הציבוריים, עם עוד תאגיד ציבורי מיותר, התודות לשר גלעד ארדן, שבישל את הדייסה הזו, בעת היותו שר התקשורת, וכעת רוה"מ ושר האוצר יצרו דייסה חדשה, עוד יותר מקולקלת וכאוטית. לא ברור איך שופכים כ-700 מיליון ש"ח לשנה מכספי הציבור, על ערוץ (בקרוב שניים כאלו), שנצפה רק ע"י יושבי בית האבות בגבעתיים ולא מעניין את דור ה-Y (וגם דור ה-X) בכלל

שלמה פילבר וצחי הנגבי יהיו שקועים בקרוב בניסיון להיחלץ משערורייה חדשה נוספת, אחרי שיתפרסם דו"ח מבקר המדינה בעניין הרגולציה על בזק. זה לא הכל. יש עוד חקירות בנושאים שונים, שהמכנה המשותף שלהן: החברים הללו בצמרת משרד התקשורת "לא רואים את הציבור ממטר". אין ספק, שמשרד התקשורת זקוק למהפך רציני כדי "לצאת מעבדות לחרות" ולשרת את העם ולא את בעלי האיטרסים ו"המקורבים לצלחת", גם בתוך המשרד פנימה.
FREEDOM 
 
Bookmark and Share