נרשם פטנט על העברת חבילות בין רחפנים תוך כדי טיסה

דף הבית >> פיתוחים חדשים וצ'יפים >> נרשם פטנט על העברת חבילות בין רחפנים תוך כדי טיסה
נרשם פטנט על העברת חבילות בין רחפנים תוך כדי טיסה
מאת: מערכת Telecom News, 7.5.17, 23:38פטנט
 
רחפנים נכנסים לשימוש במשימות הובלת חבילות אל כתובת הלקוח. אך קיימים אתגרים המעכבים את השימוש באמצעי זה. ההמצאה עשויה לסייע בהתמודדות עמם ע"י הארכת טווח החלוקה והאספקה.
 
IBM רשמה פטנט על טכנולוגיה להעברת חבילות בין רחפנים תוך כדי טיסה. הפטנט החדש (US Patent No. 9,561,852) מאפשר להרחיב את טווח ההובלה של חבילות הנשלחות ממחסנים לבתי הלקוחות באמצעות רחפנים.

המערכת פותחה ביבמ על בסיס הידע הקיים בחברה בתחום ניהול שרשרת אספקה,) החברה עוסקת בפיתוח וביישום פתרונות בתחום ניהול שרשרת האספקה באמצעות מערכת ווטסון לניהול שרשרת אספקה(, והיא מיועדת לאפשר שירותי חלוקה ומשלוחים מדויקים אל בתי הלקוחות באמצעות רחפנים.

רחפנים נכנסים כיום לשימוש במשימות  של שליחויות והובלת חבילות אל כתובת הלקוח. אולם, קיימים עדיין כמה וכמה אתגרים המעכבים את השימוש באמצעי הזה. בין האתגרים, שטרם נפתרו עד תום, ניתן למצוא את מגבלת הטווח של הרחפנים הקיימים כיום, בעיית גניבה של חבילות לאחר שהונחו סמוך לבית הלקוח, והיעדר אופטימיזציה של רשת החלוקה.

ההמצאה של IBM עשויה לסייע בהתמודדות עם האתגרים האלה, באמצעות העברת חבילות בין רחפנים תוך כדי טיסה, באופן המאפשר הארכת טווח החלוקה והאספקה.

כך למשל, לקוח המצפה לחבילה עשוי להקצות רחפן אישי משלו כדי לקבל את החבילה ולהוביל אותה באופן בטוח, בקטע האחרון של מסלול ההובלה, ואל תוך ביתו. אופטימיזציה של רשת אספקה באמצעות רחפנים עשויה לספק מערכת רחפנים אוטונומיים, באמצעות מערך תקשורת המתואר בפטנט החדש.

בחברה מעריכים, שרחפנים מציגים פוטנציאל לשינוי מן היסוד באופן שבו פועלים עסקים: מינוף טכנולוגיות למידת מכונה, עשוי לאפשר לרחפנים לשנות את עולם המסחר האלקטרוני. צוות החוקרים והממציאים של החברה מתמקד בדרכים לשיפור התובלה של מטענים סביב העולם. התהליך עשוי להוליד הזדמנויות עסקיות חדשות בתחומים דוגמת ניהול אספקת חבילות דואר ותרופות באמצעות רחפנים במדינות מתפתחות במסלול הישיר ביותר אל הלקוח או המשתמש הסופי.
פטנט 
 
Bookmark and Share