מבט אל העתיד: מה אם 10 מכות מצרים תתרחשנה בעידן AI?

דף הבית >> סקירות טכנולוגיות >> מבט אל העתיד: מה אם 10 מכות מצרים תתרחשנה בעידן AI?
מבט אל העתיד: מה אם 10 מכות מצרים תתרחשנה בעידן AI?שרון  גלאור
מאת: שרון גלאור, 2.7.17, 16:44

לאחרונה שוב התפשטה בעולם מתקפת סייבר גלובלית. מה יקרה אם מישהו יעצב AI להשיק מתקפת סייבר ​​או לתכנתAI  אחרים כדי לזרוע תוהו ובוהו עולמי בצורה של אסונות אקולוגיים וכלכליים? האם נוכל לבנות AI מבלי לאבד שליטה?

האם אתה מפחד או נרגש מ- AIסופר אינטליגנטי? ובכן, אתה צריך להיות

מגפה: דם
דם

כל המים במצרים, כולל הנילוס, הפכו לדם. זה יכול להיות פריחת אצות, כמו למשל האצהOscillatoria rubescens  (דם בורגונדי) כפי שהמדע מסביר.

בעידן ?AI מים הם מקור החיים לכל האורגניזמים החיים. בעידן AI יכולים להיות תרחישים שונים כדי להדביק מקורות מים, החל מביוב ופסולת כימית לנהרות ועד לחיידקים ווירוסים מהונדסים גנטית המופצים דרך מאגרי מים אל מי השתייה. או ...

בעידן  AIסמוך ובטוח, שכל אוכלוסיות העולם תקבלה אספקת מים נקיים חינם, וקדימה בזמן, הכשרה של פלנטות סמוכות למסעות חיפושים חדשים ובסופו של דבר התנחלויות חדשות.

מגפה: צפרדע
צפרדע רובוטית

תמונה :jesper-ullbing.deviantart.com

כאשר כל היצורים במים כולל צמחים התחילו למות כתוצאה מפריחת האצות, צפרדעים ויצורים אחרים, שהיתה להם יכולת, למשל, תיקנים וחולדות, פשוט עזבו. הם יצאו מהמים "וימלאו" את הארץ. ובטוח, שהיו שם הרבה מהם בעיקר בשל יכולתם להתרבות הרבה יותר מהר בזמנים של לחץ.

בעידןAI ? בעידן AI יהיו לנו חרקים רובוטיים, ואפילו סנאים, ציפורים ודביבונים רובוטיים, שיוכלו לגרום נזקים ברשתות החשמל, ומפחיד מכך, להיכנס למיטות בלילה. לא קשה לדמיין תרחישי אימה כאלה. אוֹ

בעידן  AIנוכל להציל מינים בסכנת הכחדה ולהיעזר בצפרדעים ויצורים אחרים כביואינדיקטורים לשינויים מיקרו-אקלימיים כדי לפתור את בעיית שינויי האקלים הגלובלי על כדור הארץ ולפתח ולתכנן מערכות אקולוגיות חדשות בפלנטות חדשות.

מגפה: כינים
הכינים נגעו בראשי העם המצרי ונחילים של זבובים החשיכו את השמים.

תמונה: קרדית דמודקס folliculorum לא מזיקה, הנראית כאן בתמונת מיקרוסקופ אלקטרוני, חיה בזקיקי הריסים. מקור: אנדרו  סירד

קרדיט

בעידןAI ? כינים, תולעים וטפילים אחרים הם נשאי מחלות. התפשטותם והפצתם של טפילים רבים ברחבי העולם הייתה במידה רבה תוצאה של פעילות אנושית, והופעת האיידס הוסיפה פרק חדש להיסטוריה של הטפילים.

בעידן AI נוכל להשתמש בטפילים כנשאים של חיסונים ותרופות. כ"כ, טפילים יוכלו לעזור לענות על שאלות הקשורות להגירה אנושית במשך ההיסטוריה, אולי יותר מאשר גנטיקה או ארכיאולוגיה יכולים לבדם בגלל הדרך, שבה הם מועברים בין בני אדם.

מגיפה: ערוב (חרקים)  
יתושים, זבובים וחרקים ככלל שגשגו וגרמו מגפות, שהרגו את כל חיות המשק במצרים.

בעידןAI ? מלחמות התנהלו ומתנהלות באמצעות מטוסי קרב וטנקים בידי כוחות גדולים. אולם, הלחימה הקיברנטית של היום פירושה, שלקבוצות קטנות של אנשים יש בקצות האצבעות נשק שווה ערך בבחינת הנזק, שהוא יכול לגרום ואף יותר. ההתקפות יכולות לנוע בין ניצול לרעה של קודים ועד להתקפות פיזיות של חרקים רובוטיים, שמתארחים ונושאים איתם תוכנות זדוניות ועוד. מיקרו-רחפנים בשילוב עם מערכות לפריצה של DNA יכולים ליצור עתיד מפחיד מאוד.
בעידןAI  יהיו Bugbots קטנים מאד, שיוכלו לא רק להיכנס ולחדור למקומות מוגנים ביותר השייכים לאויב, אלא גם להדביק בעלי חיים במחלות וליזום הרג מכוון של חרקים אחרים ולהוציא את המערכת האקולוגית מכלל איזון. אוֹ

בעידן  AIנוכל להשתמש באלה כדי לשמור על איזון אקולוגי, לסייע בזמנים של אסון,  ולהיעזר ב-AI  לצרכי מיפוי, חקר והגנה, לא רק על פני כדור הארץ, אלא גם בחלל.
חרק

חרק Cyborg נוצר ע"י חוקרים באוניברסיטת Nanyang טכנולוגית של סינגפור.
Https://www.youtube.com/watch?v=ue9HJD1xCFc

מגפה: דבר (בע"ח גוססים)
בעידןAI ? בעידן AI סביר להניח, שאנו כבר נגדל בשר בתרביות תאים, ולכן AI יוכל בקלות לגרום לזיהומים זדוניים במעבדות ובקווי הייצור. או ...

בעידן AI אנו נסייע ל- AI למנוע רעב עולמי ולוודא, שאנו מגיעים לייצור בשר בתאי גזע מהר יותר, זול יותר ובערך תזונתי גבוה יותר. נוכל גם לקחת איתנו לכל מקום אליו בחרנו ללכת כמו תחנות חלל ופלנטות חדשות.

בשר

מגפה: שחין (מחלת אבעבועות)
בעידן AI? בעידן AI נזריק את הטכנולוגיה בתוך גופנו כחלק בלתי נפרד ממה שאנו. השתלטות אלרגיות על המוח יכולה להיות איום אמיתי. או ...

בעידן AI נוכל להשתמש בעוצמה של AI כדי לעזור להילחם במחלות ולהוביל טוב יותר את העתיד של הרפואה הגנטית, ולוודא, ש-AI הוא רק הרחבה של המוח שלנו.

מגפה: ברד
בעידן AI? התנגשות של סופות רעמים ואפר וולקני לעיתים קרובות מובילים לברד. בעידן AI אנו עשויים לחוות התפרצויות וולקניות, שתובלנה לשינויי אקלים, שימחקו ערים ותרבויות. או ...

בעידן AI נוכל להכין את עצמנו טוב יותר מפני אסונות טבע בלתי צפויים, כגון ברד ואפילו כנגד איומים קוסמיים כמו התקפות מטאוריטים.

מגפה: ארבה
תמונה: חרק AI: ארבה-סייבורג להרחת וזיהוי פצצות:

חרק AI

בעידן AI? בעידן AI צבאות של ארבה יכלו לשמש ככלי לחימה, גרימת נזק לגידולים ואפילו לנשיאת מיקרו-פצצות. או ...

בעידן AI ארבה יוכל לשמש כמקור של חלבון, ארבה-סייבורג להרחת וזיהוי פצצות ואפילו כטורף של פסולת גרעינית.

מגיפה: חושך
בעידן AI? בעידן AI, בעוד הוא שולט על רשתות החשמל אנו באמת נחזור אל "ימי הביניים החשוכים". או ...

בעידן AI נוכל ליהנות מחשמל חינם. מה חשמל חינם אומר לכלכלה הגלובלית?
 
מגפה: בכורות
ובכן, 9 המכות הקודמות הפכו את התנאים באימפריה העתיקה של מצרים לקשים כל כך, ששיעור תמותת התינוקות הלך וגדל, ועם כל המוות והחורבן האלה ודאי היה נדמה למצרים, שמישהו כועס עליהם.

בעידןAI ? מה אם AI מחליט לשלוט על אוכלוסיית כדור הארץ לשים הגבלות על הלידה? אוֹ…

בעידן AI נוכל להפחית את שיעורי התמותה בתינוקות, לעזור לזוגות, שאינם יכולים להביא תינוקות לעולם, ורחוק יותר בעתיד נוכל לשלוח "זרעים אנושיים" לעבר גלקסיות רחוקות.

אז עכשיו, האם אתה מפחד או נרגש מ-AI סופר אינטליגנטי?

ובכן, אני מפחד ונרגש. נראה, שמה שאנו וה-AI יכולים לדמיין - אנו יכולים ליצור.

האם האנושות תחווה שוב את 10 המכות של מצרים - מי יודע? מה שאני יודע בוודאות הוא, שעלינו לשמור על עצמנו בקפדנות היום כדי להיות מוגנים מפני סופות המחר.

האדם נולד עם רצון חופשי והאדם מטבעו הוא גם טוב וגם רע. עלינו להחליט איך אנו בוחרים לפעול. עם זאת, הבחירות, שאנו עושים, הן מסובכות וקשות ולכן עלינו ללמוד ספרי משפט וספרי הדרכה כדי לעזור לנו להבדיל בין טוב לרע ולפעול בהתאם - וכך גם AI צריך.

לסיום: דברי סם האריס כשהוא חותם את הרצאת ה-TED  שלו: עכשיו, אנו נמצאים בתהליך של יצירת אלוהים ועכשיו יהיה זמן טוב כדי לוודא, שזה אלוהים, שאנו יכולים לחיות איתו.

האם נוכל לבנות AI מבלי לאבד שליטה? | סם האריס
Https://www.youtube.com/watch?v=8nt3edWLgIg

יש לקוות, ככל שאנו חוברים יחדיו ויוצרים רשתות חשיבה על העתיד, אנו נמצא את הכוח והחוכמה הנחוצים כדי ליצור עתיד טוב יותר לכולם.
 
מאתשרון גלאור  (ידוע גם בשם העט .(Galorian יולי 2017.
יועץ לענייני אסטרטגיית ניהול חדשנות, ישראל - סין.
 galorian1@gmail.com
AI 
 
Bookmark and Share