חשיפת תרגיל חדש באיגוד האינטרנט: השתתפות בהצבעה תוך הסתרתה

דף הבית >> דעות ומחקרים >> על סדר היום >> חשיפת תרגיל חדש באיגוד האינטרנט: השתתפות בהצבעה תוך הסתרתה
חשיפת תרגיל חדש באיגוד האינטרנט הישראלי: השתתפות בהצבעה באספה השנתית תוך הסתרת מה אתה מצביע (!)
מאת: אבי וייס, 16.7.17, 16:17פרופ' קרין נהון

בלעדי: סערה פנימית חדשה בתוך איגוד האינטרנט הישראלי, נחשפת כאן. בהמשך לאסיפה השנתית של האיגוד (שנעשו לגביה כמה תרגילים, שחשפנו כאן וכאן). עולה, שלא די בתרגילים, שנעשו לחסימת האופוזיציה למנכ"ל וגיוס בני משפחה, (לרבות אחותו של המנכ"ל), התגלה, שהמנכ"ל (עו"ד יורם הכהן) ואחד מחברי הוועד המנהל של האיגוד (יעקב נבות), עשו תרגיל נוסף, שנחשף עם פרסום הפרוטוקול של הישיבה הזו (כאן). 

פירוט התרגיל החדש: מכלל 12 המשתתפים חברי האיגוד, שהגיעו לאספה השנתית שהתקיימה ב-26.6.17 (מכלל כ-600 חברים באיגוד), ל-3 חברים מתוך ה-12 היו גם "כתבי הצבעה" (כלומר: הם מילאו באינטרנט באתר האיגוד טופס הצבעה, שהוכן מראש, על כל ההחלטות, שייעלו לדיון ולהצבעה באספה השנתית). מתוך ה-3 החברים, שמילאו כתבי הצבעה אבל בכל זאת הגיעו לדיון, אחד ויתר על כתב ההצבעה שלו, שמולא באינטרנט (רפי הוידה), משום שהוא הגיע בעצמו לישיבה, להצביע בגלוי כמו כל המשתתפים.

אולם, שני בעלי תפקידים בכירים: המנכ"ל וחבר ועד, החליטו, שלמרות שהם נוכחים פיזית בישיבה, הם אינם רוצים לחשוף מה הם מצביעים, ולכן לא השתתפו בהצבעות הפיזיות הגלויות וההצבעות שלהם נספרו במסגרת הרשימה של 16 "כתבי הצבעה", שמולאו באינטרנט קודם לכן, בלי לחשוף בפני הנוכחים מה הם מצביעים על כל סעיף.

כך, המנכ"ל וחבר ועד מנהל יכלו להשתתף פיזית בישיבה, אך חברי הישיבה ושאר חברי האיגוד לא יודעים מה הם הצביעו, כי זה נשאר מוסתר ב"כתב ההצבעה", שמולא באינטרנט ואין לאיש גישה לנתונים הללו. ככה מתנהל האיגוד ב"שקיפות".

יתרה מכך, בדיקת השמות של מוסרי "כתבי הצבעה" באתר האינטרנט של האיגוד, סה"כ 16 "כתבי הצבעה", מעלה, שמלבד אחותו של המנכ"ל (בתיה הכהן), שנדמה לי, שדי ברור, שהיא תצביע כמו אחיה ולמה שמשרת את האינטרסים של אחיה, כל השאר (או לפחות רוב השאר) הם אותה קליקה של כמה ותיקים באיגוד האינטרנט, ותיקים, שמובילים מזה שנים את הקו של אנטי-שינויים, במיוחד הם נגד שינויים היכולים לפגוע בכיס האישי שלהם, למשל, שהם יתחילו לשלם על הדומיינים הנמצאים ברשותם, ויהיו כמו כל רבע מיליון בעלי דומיינים הקיימים בישראל, שמשלמים מידי שנה על הדומיינים ואגב כך מסבסדים אותם, כי הם לא משלמים. 

אגב, אחד השימושים של "כתבי ההצבעה" באסיפה הזו היה הורדת ודחיית הצעתו של רפי הוידה לביטול השימוש ב"כתבי הצבעה" באיגוד האינטרנט... 

לאור פרסום הפרוטוקול של האסיפה וחשיפת התרגיל הזה של "נוכח-נפקד" ועוד תרגילים (למשל: הצבעה חוזרת על הצעותיו של חבר הוועד לביא שיפמן, מה שהפך את תוצאות ההצבעה הראשונה והביא לאישור כל הצעותיו), התלקח ויכוח קשה בין חברי האיגוד, משום שרפי הוידה גילה, שלא די שההצבעות של המנכ"ל וחבר ועד המנהל הוסתרו בתרגיל מאוד מוזר של "נוכח-נפקד", ההצעות, שהוא העלה לדיון, כלל לא נכנסו לפרוטוקול בצורה נכונה, בפרוטוקול, שרשם עו"ד טל קפלן, שהיה נוכח בתרגילים, לרבות תרגיל ה"נוכח-נפקד" של "כתבי ההצבעה". 

לכן, רפי הוידה פנה ליו"ר האסיפה ולמי שחתומה (יחד עם חבר הוועד המנהל יעקב נבות) על פרוטוקול האסיפה השנתית, שהיא גם נשיאת איגוד האינטרנט (פרופ' קרין נהון, בתמונה למעלה משמאל), וציין בפנייתו כך:
"א. עיינתי בפרוטוקול האסיפה, ולצערי, ניסוח סעיף 12 אינו משקף בצורה נאותה את מהלך הדיון בהצעותי ובאופן ספציפי לא נרשמו עמדות הוועד המנהל ביחס לכל הצעה והצעה, שהוצגה על ידי ונדונה ...
ב. כיון שטל קפלן נעדר חלקית מקטע זה של האסיפה מסתבר, שעמדות הוועד המנה שנאמרו על יד כלל לא נרשמו על ידו ...
ג. מכאן נראה לי, שהפתרון הנאות לסוגיה זו הוא פירסום נפרד ומפורט של עמדות הוועד המנהל ביחס לסעיף 12 - 'הצעות שהועלו לסדר היום ע"י חברי העמותה יהודה דויטש ורפאל הוידה'.
ד. אני מצפה, שיוצא בימים הקרובים פירסום מתאים נוסף, שיקרא: 'עמדת הוועד המנהל להצעות, שהועלו לסדר היום של האסיפה הכללית ע"י חברי העמותה',  שיכלל באתר האיגוד. אני מניח, שכל ההצעות נדונו בישיבת הוועד המנהל של חודש יוני 2017.
ה. אנא עדכני מועד הפירסום ואשמח לקבל את עותק הפירסום".

במקום להשיב לו לעניין, החל עו"ד חיים רביה (שלא אליו הופנו השאלה וההצעה של רפי הוידה) לתקוף אישית את רפי הוידה,  כשכתב לרפי הוידה כך [ציוטו מלא]: "מר הוידה, אנחנו לא עורכי הדין שלך ולא מקבלים ממך הנחיות. תחדל במטותא להטריד אותנו ולגרום לאיגוד הוצאות מיותרות". 

אין כל טעם להביא את כל שלל ההתקפות והתקפות הנגד, שגרמה התגובה המוזרה מאוד הזו (בלשון המעטה), לרבות איומים בתביעות לשון הרע מצד עו"ד חיים רביה כלפי חבר איגוד אחר (רועי שלומי), רק בגלל שרועי שלומי דרש ממנו להתנצל על הפגיעה, שהוא עלב ברפי הוידה, ולאחר מכן ביקש לדעת כמה כסף מוציא האיגוד על עורכי דין, מה הם בכלל עושים עבור האיגוד בכסף הזה ולמה הם נבחרו ללא מכרז כדין.

השאלה הזו (כמה כסף שופכים על עורכי דין ועל מה ולמה) - כמובן לא נענתה לעניין. נשיאת האיגוד באופן מוזר ביותר ואולי לא מפתיע, "תפסה צד" לטובת "הקליקה" ונגד רועי שלומי ורפי הוידה, מה שמצביע על אבדן דרך מוחלט בצמרת איגוד האינטרנט הישראלי.  


לאור ההתנהלות השערורייתית הזו, פנה רפי הוידה לרשם העמותות כדלהלן: 
"עו''ד אייל גלובוס – ראש רשות התאגידים ורשם העמותות
אייל שלום רב,
א. אני מודה למענה לפנייתי אליך מיום 19.6.17.
ב. אני מצר שהסעד שביקשתי ממך בטרם קיום האסיפה הכללית השנתית לא התממש במועד מוקדם.
ג. בינתיים, התקיימה האסיפה הכללית ואף פורסם פרוטוקול האסיפה הכללית השנתית של האיגוד מיום 26.6.17 ...מצ''ב ...

http://www.isoc.org.il/files/docs/isoc-il-2017-general-meeting-protocol.pdf
ד. התברר לי כי פרוטוקול האסיפה אינו משקף בצורה נאותה את מהלך האסיפה...
ה. פניתי בענין זה לפרופ' קרין נהון-נשיאת האיגוד ויו''ר האסיפה וכן לעו''ד טל קפלן, מזכיר האסיפה, לבצע פעולה מתקנת ועד כה לא נעניתי בחיוב... מצ''ב...
ו. לאור העובדות הנ''ל, אבקש התערבותך במטרה כי ניהול העמותה יהיה תקין ובהתאם לחוק.
ז. אודה להיענותך".

נמתין ונראה מה ייעשה רשם העמותות עם הפנייה הזו. קשה להאמין לאן איגוד האינטרנט הישראלי הידרדר. וזה התרחש, ממש באותם ימים, שבהם מתנהלת פרשייה אחרת, חמורה הרבה יותר, שקשורה למי שנתן עד כה גיבוי מלא ועיוור לפעילות האיגוד והוא מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר, שאף לא היסס להטעות במצח נחושה שר בממשלה (את השר יריב לוין) כפי שחשפנו כאן וכאן, והצטרף בכך למנכ"ל האיגוד, שהטעה את ועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת בראשות ח"כ אורי מקלב, בדיוניה אודות האיגוד ובנושא הדומיינים, כפי שחשפנו כאן וכאן

כך, כספי הציבור (שמגיעים מרישום דומיינים) ממשיכים פשוט "לעוף ברוח" למשימות המכניסות כסף רב לכיס של כמה "מקורבים לצלחת" (במקום להוזיל את המחיר הדומיינים לציבור הרחב ולהוזיל משמעותית את מחיר העברת דומיינים, שהוא ממש מחיר מופקע – כמפורט כאן. אנו מצויים כיום במצב בו כמות התרגילים של "הקליקה" גדלה והולכת מחודש לחודש, ומטרתה לחסום את גילוי האמת ולמנוע כל שינוי, שיכול לפגוע בכיסם של אותם חברי קליקה, ואילו החברים באיגוד, שדורשים שקיפות ויושר, נתקלים ב"חומה בצורה" של תרגילים, כעת בגיבוי של נשיאת האיגוד, פרופ' קרין נהון. התפתחויות נוספות נעדכן בקרוב.  

לאור ההתפתחות הזו, פניתי בדחיפות לאיגוד ושאלתי את השאלות הבאות:
"1. מדוע נשיאת איגוד האינטרנט אינה דורשת מעו"ד חיים רביה להתנצל על דבריו הפוגעניים, המעליבים והלא מבוססים, כנגד חבר האיגוד רפי הוידה?
2. מדוע נשיאת איגוד האינטרנט, שדוגלת בשקיפות, אינה מפרסמת בפירוט מלא כיצד נבחרו עורכי הדין של האיגוד, כמה משלמים להם (בשנתיים האחרונות) ומה הם עושים בדיוק עבור התשלום הזה?"

טרם התקבלה תשובה לשאלותינו. ככל שתתקבל תגובה, נעדכן בהתאם.  
 
Bookmark and Share