Telecom News - ניהול שכר עידוד במשרד התקשורת "עבר" לידיים הנכונות והמקצועיות ביותר

ניהול שכר עידוד במשרד התקשורת "עבר" לידיים הנכונות והמקצועיות ביותר

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> ניהול שכר עידוד במשרד התקשורת "עבר" לידיים הנכונות והמקצועיות ביותר
הזהרנו את שר התקשורת איוב קרא, שבחירתו בשמילה מימון למ"מ מנכ"ל תוביל (בהכרח, לאור הניסיון המצטבר) לתופעות מאוד מוזרות, כולל חשש לפגיעה במנהל התקין, ספינים, תרגילים ואין סוף טריקים, שיתלוו לשיטת הניהול של המשרד תחת הנהגתו של מ"מ המנכ"ל. חשיפת פרשה מוזרה נוספת (יש עוד כמה בתור).
מאת: אבי וייס, 8.8.17, 10:45שמילה מימון

 לאור מה שקורה במשרד התקשורת בשבועיים האחרונים (רמז: הצענו לשמילה מימון, בתמונה משמאל, לפרוש בשיא, לפני שהכל מתפרסם. כנראה שהוא צחק מההצעה, כמו ששלמה פילבר צחק וכמה פעמים כשהצענו לו זאת, כבר 3 שבועות אחרי שנכנס לתפקידו והחל להסתבך), שלחנו ביום 6.8.17 את השאלה הדחופה הבאה למשרד התקשורת:
"נודע שלי, שנהג שליחויות במשרד, שמשמש כעובד ארכיב המחלק את הדואר הפנימי של המשרד לאגפים השונים, AB (השם שמור במערכת ומצוי במקור הפנייה), התמנה לאחראי על ניהול שכר העידוד של כלל עובדי המשרד.
מהם הכישורים, הניסיון והידע של עובד זה, שהוא קודם לתפקיד של ממונה שכר עידוד?"

תגובת משרד התקשורת
"כהרגלך אינך מדייק. מעבר לכך, הדברים אינם ראויים להתייחסות ולכן לא תזכה לתגובה".

לא הצלחתי להבין מה לא מדויק בשאלתי: האם אין אדם כזה בשם AB במשרד התקשורת? האם הוא לא התמנה כעת לאחראי שכר עידוד במשרד? אולי אין בכלל דבר כזה שנקרא "משרד התקשורת" ואני סתם המצאתי משרד ממשלתי כזה מדמיוני?

מאז כניסתו של שמילה מימון לתפקיד מ"מ מנכ"ל משרד התקשורת, בדיוק כפי שהזהרנו וחזינו, החלו להתרחש במשרד התקשורת כבר כמה תופעות מוזרות (למשל כאן וכאן), ובקרוב מאוד נחשוף עוד פרשות, חמורות פי כמה

למי שהספיק לשכוח, אתר טלקום ניוז חשף בעבר, כיצד עובד המשמש כנהג מנכ"ל משרד התקשורת (של המנכ"ל דאז אבי ברגר) התחזה לעוזר מנכ"ל ו"ניהל" את המשרד "ביד רמה" בידיעת המנכ"ל דאז אבי ברגר והסמנכ"לית הבכירה למינהל ומשאבי אנוש. בתחילה, הנציבות ומשרד התקשורת "מרחו אותי" בתשובה מתחמקת (לא לומר שקרית), וכשחשפתי זאת שוב עם מסמכים מוצקים, בעקבות החשיפה השנייה העירה הנציבות למשרד והנהג חדל להשתמש בתואר "עוזר מנכ"ל". במקביל, מונתה עוזרת מנכ"ל (עדי קאהן גונן, שכעת "מככבת" בפרשות אחרות לגמרי).
.
בעבר, גם נחשף ע"י טלקום ניוז (ומספר פעמים) כיצד מלין משרד התקשורת את שכרם של עובדי המשרד, בכך שאינו משלם להם את מלוא שכר העידוד לו הם זכאים. בעקבות החשיפות, שילם המשרד לעובדים את הפרשי השכר.

בהמשך ל-2 החשיפות הנ"ל, מסתבר, שבמשרד התקשורת אין כל חדש וכעת "הרמנו את המסך" מעל פרשה חמורה חדשה במשרד: מונה עובד זוטר באגף אמרכלות, לאחראי על ניהול שכר העידוד של כלל עובדי המשרד. האיש לכאורה חסר הכשרה לעיסוק בשכר העידוד של העובדים ונראה, שמדובר ב"עלה תאנה", שנועד לכסות על מחדלי המשרד בתחום זה. מיותר לציין, שמערכת שכר העידוד של עובדי משרד התקשורת נמצאת בקריסה מוחלטת כאשר מחד ישנם עובדים, שאינם מקבלים את שכר העידוד המגיע להם ומאידך ישנם עובדים, שלפי שיטת שכר העידוד נמצאים ביעילות של מאות אחוזים (!!!), דבר שכמובן מצביע על תקלה חמורה בשיטת התגמול. יודגש, שיועץ חיצוני לשכר עידוד, אותו שכרה הסמנכ"לית למינהל ומשאבי אנוש (תמי לשם), אינו תחליף לעובד מדינה הנושא באחריות לתחום ויודע כיצד לטפל בנושא המקצועי המורכב הזה.

יתרה מכך. אותו עובד כבר נחשף אצלנו בפרשה מאוד מוזרה קודמת, שבה הוא נשלח לביתה של עורכת דין ,ששימשה, בין היתר, כיועצת משפטית במועצת הכבלים והלוויין, שבמעקב אחריה במצלמות האבטחה "התגלה", שהיא הוציאה קלסר מהמשרדים בעת שיצאה לביתה. העובד נשלח אליה, לביתה, עוד באותו הלילה, זה בדיוק אותו עובד של אגף האמרכלות בשם AB, כמובן ללא כל צו חיפוש, שהגיע אליה בדרישה לחפש אצלה בבית את הקלסר ולקבל אותו. הוא הציג בפניה את ההוכחות המצולמות, שהיא הוציאה קלסר מהמשרד והיא אכן מסרה לו את הקלסר. למחרת, אותה עובדת בכירה התפטרה מיידית מתפקידה במשרד התקשורת. היא נימקה את ההתפטרות בנימוקים של "הצרת צעדיה" מבחינה מקצועית, בלי להתייחס לפרשת הצילומים, הקלסר שנלקח מביתה והאיומים הגלויים והסמויים עליה. זה היה מקרה בולט של התנכלות לעובדים על רקע שימוש במצלמות האבטחה לצרכי מעקב אחרי עובדים, מהלך פסול שנמשך עד עצם היום הזה.

  
 
Bookmark and Share