Telecom News - תשתית Partner Fiber מחברת את ישראל למהפכת הסיבים האופטיים

תשתית Partner Fiber מחברת את ישראל למהפכת הסיבים האופטיים

דף הבית >> חדשות >> חדשות השוק הקווי >> תשתית Partner Fiber מחברת את ישראל למהפכת הסיבים האופטיים
תשתית Partner Fiber מחברת את ישראל למהפכת הסיבים האופטיים
מאת: מערכת Telecom News, 9.8.17, 11:39
פרטנר
תשתית פרטנר (שנחשפה כאן כבר במרץ 2017 ועל תחילת הניסוי דיווחנו כאן ב-2016) מגיעה כבר לעשרות אלפי בתים עם יכולות גלישה של עד 1,000 מגה. נחשף דור חדש של נתבים. נמסרה רשימת היישובים בהם נפרסה הרשת או תיפרס בקרוב. לרגל ההשקה ייהנו המצטרפים לשירות ממחיר של 100 ₪ לחודש למהירות עד 1,000 מגה (ספק + תשתית סיבים).

קבוצת פרטנר הודיעה הבוקר במסיבת עיתונאים על יציאה לשלב המסחרי והאצת הפריסה של תשתית הסיבים האופטיים Partner Fiber, שמגיעה כבר היום לעשרות אלפי משקי בית ברחבי הארץ, עם יכולות גלישה במהירות של עד 1,000 מגה.

בחודשים האחרונים הגבירה פרטנר את קצב הפריסה של סיבים אופטיים בתשתיות קיימות בערים שונות ברחבי הארץ, והגיעה לעשרות אלפי משקי בית. מדי יום, עוד ועוד לקוחות פרטיים גולשים על גבי רשת הסיבים האופטיים של פרטנר בבתים ברחבי הארץ במהירויות של עד 1,000 מגה, לצד המשך גידול בבסיס הלקוחות העסקיים המחוברים לרשת. כחלק מתכנית הפריסה של פרטנר, בכוונת החברה להכפיל את מספר משקי הבית אליהם מגיעה רשת Partner Fiber עד סוף השנה.

רשת הסיבים האופטיים של פרטנר מאפשרת מציאות של בית מחובר, עם תשתית מותאמת לגלישה בקצב מהיר במיוחד המסוגלת לתמוך בעשרות מכשירים מחוברים במקביל - טלוויזיה, מחשב, מוסיקה, יישומי בית חכם, אבטחה ובקרה ועוד.

בנוסף, חשפה פרטנר את הנתב המתקדם שלה, הדור החדש של הנתבים הביתיים, שיגיע לארץ בחודשים הקרובים, שבין יכולותיו: חיבור הבית לגלישה בקצבי הורדה והעלאה של עד 1,000 מגה - מהגבוהים בעולם, WiFi עוצמתי לתמיכה בריבוי התקנים, הגנת סייבר כוללת על הבית, וחיבור לתשתית כפולה - לתשתית קווית של סיבים אופטיים או ADSL (בהתאם לתשתית הקיימת בבניין) ולרשת סלולרית LTE/LTE-A - לגיבוי אוטומטי המאפשר חיבור רצוף ללא ניתוקים או תקלות. הנתב החדש מותאם לבית המחובר תמיד, מאפשר ניהול של בית חכם מרחוק, ומכיל יכולות אבחון וטיפול אוטומטי בתקלות רשת.

רשת Partner Fiber כוללת אלפי ק"מ של סיבים אופטיים הפרוסים ברחבי הארץ, ובאופן בלעדי לחברה, כוללת גם פריסה בכבל תת ימי לאורך מישור החוף. הסיבים עוברים בצירים מרכזיים לאורך ולרוחב המדינה עם נוכחות במרכזים הכלכליים הבולטים ופריסה בעשרות שכונות ביישובים רבים ברחבי הארץ, בהם: אור יהודה, ירושלים, כפר סבא, תל אביב, ראשון לציון, באר שבע, הוד השרון, פתח תקווה, רמת גן וראש העין.

עד סוף שנה, תחל פריסה של הרשת ביישובים נוספים, בהם: גבעתיים, באר יעקב, גבעת שמואל, גני תקווה, הרצליה, חדרה, חולון, יבנה, נתניה ורמת השרון.

הפריסה מתבצעת בתשתית פסיבית (גובים ותעלות) עצמאית של פרטנר באזורי בנייה חדשה, ובאמצעות השחלת הסיבים של פרטנר בתשתית פסיבית קיימת, שמאפשרת פריסה מהירה ללא צורך בחפירות מיותרות במקביל לתעלות קיימות. בשורת הסיבים האופטיים מגיעה עד לבית בחיבור באמצעות טכנולוגיות שונות, תוך התאמה לבניין ולגובה הבית, כדי לאפשר גלישה במהירות של מאות מגה בייט לכל לקוח.

החל מהיום, ניתן להיכנס לאתר פרטנר, ולבדוק האם מהפכת הסיבים האופטיים של פרטנר כבר הגיעה אלי לעיר, לשכונה, לבניין - להשאיר פרטים ולקבל מידע נוסף מנציגי החברה.

לרגל השקת Partner Fiber, ייהנו המצטרפים בשלב זה לשירות, ממחיר מיוחד למשך שנה: גלישה במהירות של עד 1,000 מגה ב- 100 ש"ח לחודש (ספק+ תשתית סיבים). לאחר שנה, יוכלו להמשיך בחבילה זו במחיר המלא של 210 ש"ח לחודש, או לבחור בחבילות אחרות, החל מ-99 ש"ח לחודש לספק + תשתית סיבים

אדם צ'זנוף, יו"ר קבוצת פרטנר: "האצת פריסת הסיבים ברחבי הארץ היא צעד משמעותי במסגרת הפיכתנו לקבוצת תקשורת מתקדמת. לרשת סלולר מהירה ביותר ולשירות טלוויזיה חדשני, אנו מוסיפים היום תשתית אינטרנט איכותית. זו בשורה נוספת של חדשנות, שאנו מביאים לשוק התקשורת בישראל, ובכך אנו מעניקים ללקוחות מכלול שירותים אטרקטיבי".

איציק בנבנישתי, מנכ"ל קבוצת פרטנר: "ההשקעה בטכנולוגיות מתקדמות בתשתיות התקשורת של החברה מאפשרת לנו לייצר ערך מוסף כקבוצת תקשורת כוללת. בימים אלה התחלנו בהתקנת פרטנר TV, שירות טלוויזיה על גבי האינטרנט עם ממשק פתוח, מתקדם ותומך 4K, באלפי בתים ברחבי הארץ, בהם גם כאלה המחוברים לאינטרנט באמצעות פרטנר פייבר. בשנה האחרונה השקנו את רשת ה-IoT Pro הראשונה בארץ המותאמת לעולמות האינטרנט של הדברים – IoT עבור לקוחות פרטיים ועסקיים, הרחבנו את פריסת דור 4.5 (LTE-A), והתחלנו בהטמעת טכנולוגיית MIMO 4X4 להכפלת מהירות הגלישה על גבי הרשת המהירה והנרחבת ביותר בישראל.

בתחום הקווי, תשתית הסיבים האופטיים, שהצגנו היום, משנה את השיח מחיבור מכשיר לאינטרנט, לחיבור הבית כולו לתשתית התקשורת, שהפכה למשמעותית לא פחות לחיינו מתשתיות המים והחשמל. תשתית הסיבים האופטיים של החברה תאפשר לנו כקבוצת תקשורת כוללת, להציע שירותי אינטרנט מהירים יותר ולהעביר באמצעותה גם שירותים מתקדמים נוספים, כמו שירותי טלוויזיה באיכות גבוהה כמקובל בעולם.

חשיבות ההשקעה בתשתיות התקשורת היא נושא, שחייב להיות על סדר היום הלאומי, כיוון שכל התקדמות שאנו שואפים אליה במישור הכלכלי-חברתי-חינוכי מותנית, בין השאר, גם בקיומה של תשתיות תקשורת מתקדמת, נרחבת, ונגישה לכלל האזרחים. אני רואה במשרד התקשורת ובשר איוב קרא העומד בראשו, שותף מלא לראייה קדימה, להבנת החשיבות, שביישום רגולציה קיימת להסרת החסמים ולהכרה בצורך בביסוס תחרות אמיתית שתביא לקדמה טכנולוגית, לטובת האזרחים".

יובל קינן, המשנה למנכ"ל קבוצת פרטנר: "היום כבר לא מדובר רק בחיבור מחשב לאינטרנט, או בגלישה ברשת אינטרנט אלחוטית ביתית מהנייד. הטכנולוגיה מאפשרת לנו ליהנות מטלוויזיה, גיימינג, מוסיקה, טלפוניה, מערכות תאורה ואבטחה ואפילו מזגן, שתלויים בחיבור הבית לתשתית אינטרנט מהירה ויציבה. הסבלנות כלפי ניתוק מהעולם המחובר הולכת ונעלמת, וכבר היום מצב, שבו אין חיבור לאינטרנט בבית לזמן ממושך הוא בלתי מתקבל על הדעת. העובדה, שהדבר משבש לא רק היכולת לקבל מידע ולתקשר, אלא גם מסיר הגנות אבטחה ויכולת לשלוט על מערכות שונות בבית, הופכת את ניתוק הבית לסיכון ממשי.

הנתב החדש, שפרטנר מביאה לישראל, משלב את היכולות שלנו בתחום הקווי עם יכולות הרשת הסלולרית המתקדמת של החברה ומבטיח רצף פעילות וחיבור קבוע ויציב של הבית לאינטרנט".

אתר Partner Fiber - כאן

אתר הנתבים החדשים של Partner Fiber - כאן
.
הצוות המוביל את הפרוייקט בפרטנר:
הצוות המוביל בפרטנר 
 
Bookmark and Share