למה נציבות שירות המדינה ומשרד התקשורת "עשו צחוק" מהשר איוב קרא?

דף הבית >> עולם ה-ICT >> חדשות משרד התקשורת >> למה נציבות שירות המדינה ומשרד התקשורת "עשו צחוק" מהשר איוב קרא?
בגלל רצון להסתיר פאשלה (שהחלה בסיפורי "הפרשה הסודית"), נציבות שירות המדינה ומשרד התקשורת העדיפו לעשות צחוק מהשר איוב קרא ולהציג אותו כמי שאינו בקי מיהם בעלי התפקידים הבכירים אצלו במשרד ושהוא טעה במכתבו לוועדת הכלכלה של הכנסת. זאת, במקום לדווח את האמת (שהשר לא טעה). 
מאת: אבי וייס, 12.8.17, 18:46נתי שוברט

בלעדי: אנו "מרימים כאן (בפעם המי יודע כמה) את המסך" מעל מנגנון הטיוח, הספינים והסתרת האמת, שעדיין קיים ונושם, בין נציבות שירות המדינה ומשרד התקשורת.

לעיתים, יש למנגנון הזה פאשלות ענקיות, דוגמת הפרת צו של בית משפט (כפי שחשפנו כאן) בעניינה של עוזרת המנכ"ל (עדי קאהן גונן), ולפעמים אלה סיפורים משעשעים, שמציגים את המעורבים בהם, באור טרגי-קומדי, כמו שנחשוף כאן.

הסיפור נוגע הפעם לפרשה מאוד מוזרה, שחשפנו בשבוע שעבר תחת הכותרת: "שר התקשורת איוב קרא טעה, כי הוא (כנראה) לא מכיר את צמרת המשרד".

במוקד הסיפור (למי שפספס), מצוי מכתבו של השר איוב קרא ליו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת (ח"כ איתן כבל), בעניין "הרפורמה" בייבוא מכשירי סלולר מחודשים, כשבלוח התפוצה של המכתב שלו, השר חשף (כנראה בתמימות, כי הוא עוד חדש בתפקיד), סוד ידוע לכל מי שקצת בקי בנעשה בתוככי משרד התקשורת, שבמשרד התקשורת יש שני בעלי תפקידים בכירים ביותר, שעושים (לכאורה) את אותו תפקיד בדיוק: 
נתי שוברט 
(בתמונה למעלה משמאל) וגדעון שטריגדעון שטריתת (בתמונה משמאל)שניהם ממונים על רישוי ספקטרום [שזה תדרים] (במשרד התקשורת).

שניהם מקבלים תנאים ושכר של בכירים ביותר בהיררכיה של שירות המדינה, כדי לעשות את אותה עבודה, ב"עצימת עין" של כל המעורבים בשערורייה המאוד מוזרה הזו.

את מה שחתם עליו השר איוב קרא אפשר לראות כאן:

מכתב שר התקשורת

תגובת נציבות שירות המדינה הובאה במאמר הקודם ובמרכזה עלו כמה חידושים מרתקים:
  • נתי שוברט הוא בכלל לא סמנכ"ל בכיר. הוא ירד בשתי דרגות לסגן מנהל אגף.
  • נתי שוברט הוא בכלל לא סמנכ"ל בכיר לספקטרום ורישוי תדרים, אלא סגן מנהל מינהל הנדסה (ספקטרום) ובכלל הוא לא עוסק בהליכי רישוי כלשהם של ציוד אלחוטי או סלולרי. הוא עוסק רק ברישוי ספקטרום, שזה דבר אחר לגמרי. הוא "מומחה תוכן" במשרד התקשורת בנוגע לספקטרום התדרים ואחראי על נושא רישוי התדרים (ולא רישוי של ציוד).
  • מי שעוסק ברישוי של ציוד אלחוטי וסלולרי ושחרור מהמכס זה גדעון שטרית, ורק הוא עוסק בכך. אין שני בעלי תפקידים שעוסקים בנושא הזה. אין דבר כזה בכלל. הטענה שנטענה בשאלתי - אינה נכונה בכלל
  • .השר איוב קרא הוא זה שטעה [ציטוט]: "ככל הנראה נפלה טעות סופר בהעתקים, ששלח השר במכתבו המצורף. משרד התקשורת הונחה להקפיד שטעויות כאלה לא יישנו."
הפעם החלטתי להיחלץ להגנת שמו הטוב של שר התקשורת איוב קהשר איוב קרארא (בתמונה משמאל), שנטען שהוא לא יודע על מה הוא חותם.

נשאלת כאן השאלה: איך ייתכן, שהשר איוב קרא לא מכיר את השמות והתפקידים של הבכירים ביותר במשרד התקשורת?

כמה כבר בכירים יש במשרד התקשורת, שהשר מתבלבל בשמות ובתפקידים שלהם? (התשובה לשאלה הזו: ממש אין הרבה בכירים בצמרת משרד התקשורת, במיוחד אחרי תחילת "עונת החקירות ומעצרי הבית" המתוקשרת, וכישלון "תפירת המכרזים הבכירים" לעוזרת המנכ"ל. כך, שחלק מהתפקידים הבכירים ביותר (למעשה שלושה) טרם אוישו). 

לכן, כדי להזים את התגובה של נש"מ (שככל הנראה חוברה ביחד עם צמרת משרד התקשורת), שמאשימה (לכאורה) את השר איוב קרא במעין סניליות ואי הכרת האנשים הנמצאים ועובדים סביבו וכפופים אליו, פניתי ביום 5.8.17 להנהלת רשות המיסים (שהמכס הוא חלק ממנה), כדי לברר מי חותם כיום על אישורי ייבוא של ציוד אלחוט וסלולר. והנה שאלתי:

"לאור שאלה שהופנתה אלי אבקש לשאול: מי חתום על אישורי ייבוא של ציוד אלחוטי וציוד סלולרי לשחרור מהמכס (לרבות רישיונות סחר, אישורים המונפקים ע"י משרד התקשורת)?
על פי מיטב ידיעתי מדובר בנתי שוברט ובשאול כץ. האם הם אלה החתומים על האישורים, שהמכס מקבל מהיבואנים של ציוד אלחוט וסלולר.
האם זה המצב כיום?"

תגובת הנהלת רשות המיסים הייתה מהירה ביותר וקצרה (וגם ברורה להפליא):

"אכןכץ ושוברט הם החתומים".

לכן, חזרתי ופניתי ביום 6.8.17 לנציבות שירות המדינה ולהנהלת משרד התקשורת בשאלות הבאות:
"1
. לאחר פרסום התגובה של הנציבות המצויה כאן למטה, קיבלתי מספר טלפונים מיבואנים של ציוד אלחוטי, שטענו באזני, שהתשובה הזו שקרית מתחילתה עד סופה, משום שמאז 1.1.17 (המועד שכביכול אגף הספקטרום ורישוי תדרים פורק והתפצל ונתי שוברט עבר לתפקיד אחר כטענתכם [סגן מנהל מינהל הנדסה (ספקטרום)], ולאורך כל 8 החודשים, שעברו מאז אותו תאריך ועד עצם היום הזה, מי שמאשרים לכל היבואנים את אישורי הייבוא של ציוד אלחוטי וסלולרי הם נתי שוברט ושאול כץ (מנהל תחום רישוי אלחוטי) ולא חל שום שינוי ממה שהיה בשנים שעברו בתחום האישורים והרישוי ליבואנים ושחרור מהמכס. כלום לא השתנה.

יתרה מכך, היבואנים טענו באזני, שנתי שוברט חותם בכל החודשים שעברו מ-1.1.17 וגם היום על אישורי הייבוא בתואר: "סמנכ"ל בכיר ניהול ספקטרום ורישוי תדרים", בדיוק כמו שעשה כך בשנים שעברו, וזה נמשך כך עד היום ממש.

2. מכאן, הטענה, שנכתבה כאן בתגובתכם, שמי שעוסק באישורי ייבוא ושחרור מהמכס הוא גדעון שטרית, לטענת היבואנים, הם לא נתקלו בחתימה שלו בשום מסמך ולא ראו אותו מעולם ולא נפגשו מעולם עם אדם כזה ואין להם מושג מי זה.

3. לכן, גם הטענה שהשר איוב קרא טעה במסמך בחתימתו היא לא נכונה, כי השר כתב בדיוק את המצב שהיה במשרד התקשורת, נכון למועד חתימת המסמך על ידו (בשבוע שעבר), כלומר שנתי שוברט הוא סמנכ"ל בכיר ניהול ספקטרום ורישוי תדרים, כמו שמופיע במסמך שבחתימתו, וזו לא "טעות סופר" בכלל, כמו שנטען על ידכם בתשובתכם אלי.

4. לאור זאת, פניתי בפנייה רשמית לרשות המיסים, לבדוק מי חתום עד היום ובמיוחד בימים האחרונים על אישורי שחרור של ציוד אלחוטי וסלולרי מהמכס, ואושר לי, שמי שחתום על כל המסמכים הללו הם: נתי שוברט ושאול כץ. מצ"ב פנייתי לרשות המיסים ותגובתם המוסמכת מהיום.

יודגש שזה מצליב את מה שאמרו לי היבואנים, שרק הם [שוברט וכץ] חתומים על האישורים למכס ונתי שוברט חתום על כל האישורים (עד היום, כולל היום), כסמנכ"ל בכיר ספקטרום ורישוי תדרים.

5. לאור זאת, ולאור העובדה, שכל הטפסים, שיצאו ממשרד התקשורת דרך היבואנים למכס, מצויים בידי רשות המיסים ולא ניתן להעלים אותם, או לשנות את החתימה עליהם, עולה החשד, שמישהו הכשיל כאן את הנציבות, שסיפקה לי תשובה, שאין בה (לכאורה) מילה אחת של אמת.

6. אודה לבדיקתכם הדחופה של השערורייה החדשה הזו".

תגובת נציבות שירות המדינה הגיעה אלי ב-10.8.17 והרי היא כאן במלואה:
"אבי שלום,
 להלן תגובה לנושא הנדון;
משרד התקשורת מיישם בהדרגה מאז ינואר 2017 את השינוי המבני שאושר באגפי המשרד, אשר נוגע בין היתר לאגף ניהול הספקטרום ורישוי תדרים, ואגף הנדסה ורישוי (לשעבר). הביצוע המדורג נובע בין היתר בשל הצורך לאייש לפי כל הכללים את המשרות ובעלי התפקידים החדשים שהוגדרו במסגרת הארגון מחדש, תוך שמירה על המשך רציף של פעילות המשרד ומתן שירות לציבור.
 
בד בבד עם יישום השינוי, שכאמור מתבצע באופן מדורג, נבחנים היבטים שונים של אצילת סמכויות, סמכויות חתימה והרשאות למתן אישורים ורישיונות בהתאם לחקיקת התקשורת.
 
על מנת לא לעכב מתן אישורי סוג ורישיונות אחרים שעניינם ציוד אלחוטי, מר שוברט ממשיך לחתום ב"כובעו" הקודם כסמנכ"ל בכיר ניהול ספקטרום ומנהל אגף ניהול ספקטרום ורישוי תדרים וזאת עד לבחינה והסמכה מחדש (באם יהיה צורך) של הסמכויות השונות הנדרשים לשם מילוי תפקידיו".

כלומר: השר לא טעה. השר איוב קרא, בפעם הזאת - דייק. סתם עשו ממנו צחוק, בתגובת נש"מ הקודמת. 

היות ו"תפסתי" את השקר הזה בצורה די פשוטה (דרך רשות המיסים, שאישרה לי את מה שידעתי: שכלום לא השתנה מאז 1.1.17 בתחום אישורי הייבוא של ציוד אלחוטי וסלולרי במשרד התקשורת), והעסק הזה הוא עדיין כאוס אחד גדול, בניצוחו של נתי שוברט, כאשר גדעון שטרית הוא רק "תוספת יוקר" לכאוס, אז נשארה אולי, לחלק מקוראינו, שלא עוקבים קבוע אחרי החשיפות באתר זה, רק שאלה אחת פשוטה: למה הסתירו בפני ובפני הקוראים את האמת בפרשה זו, עד שאילצתי את הנציבות להודות באמת הזו?

לשאלה הזו כבר נתתי תשובה וכמה פעמים: נתי שוברט מזמן היה צריך ללכת הביתה. אבל, הוא נשאר בתפקיד דמיוני עם משכורת, תנאים וסמכויות חתימה של סמנכ"ל בכיר לניהול ספקטרום ורישוי תדרים, כדי שלא יקרה מאומה (בכך שהוא ימשיך לשתוק) לכל "גיבורי הפרשה הסודית", שהוא אחד מהם. כך, עבדה ועובדת "קליקת הפרקליטים" ומערכת הטיוח והספינים במשרד התקשורת, בגיבוי נציבות שירות המדינה וחלק מצמרת הפרקליטות. זה ממש לא חדש עבור קוראינו. 

כך, אחרי 4 שנות תכנון וטונות של כסף שנשפכו על חברת ייעוץ (בפטור ממכרז), מה שייצא מהספין שקרוי "שינוי ארגוני", ששלמה פילבר כה התגאה ביישומו זה:
  • אוסף של שקרים וספינים שנועדו להסתיר את העובדה ששום שיפור לא התרחש במשרד התקשורת, בנושא מתן השירות ליבואנים ולציבור הרחב. הכאוס שהיה - נשאר ואף גדל. 
  • משרד התקשורת הצליח בשנתיים האחרונות בנושא אחד בלבד: לדאוג לכך ש"דמי הכיס" של שאול אלוביץ' יגדלו בכ-3 מיליארד ש"ח, על חשבון הכיס של כולנו, כמיליארד ש"ח עברו במסלול של המנכ"ל ושות' מול בזק וכ-2 מיליארד ש"ח עברו במסלול של מועצת הכבלים והלוויין מול Yes. 
זאת, מלבד הקידום של שמילה מימון ("מומחה ל-Fake News") למשנה למנכ"ל (וכעת למנכ"ל בפועל), שזו שערורייה נפרדת. 

צפו להפתעות נוספות, ממש בקרוב. הסיפור הזה הוא רק "פרומו" לפצצה הבאה.


במציאות של משרד התקשורתיש אנשים, ש"נדבקים לכסא" ולא יודעים, שצריך לפרוש בשיא. כאשר כל החלטה של משרד התקשורת נבחנת כיום ב"שבע עיניים", אי אפשר להמשיך במסורת של "החשודים בפלילים יחקרו את עצמם". "הגבינה כבר זזה" ומזמן.    

המהלך ההזוי והשקרי, כפי שחשפנו כאן, מחזק את הצורך הדחוף בהקמת "רשות לתקשורת", רשות עצמאית, שתפעל לטובת הצרכנים ולא נגד הצרכנים ולטובת בעלי ההון וה"מנקורבים לצלחת" של מקבלי ההחלטות, בניגוד מוחלט לחוק ולאחריות המוטלת על משרד ממשלתי חשוב ובעל כוח כלכלי עצום, כלפי השחקנים הגדולים בשוק. 
 
ביזיון! 
 
Bookmark and Share