"הטבעת מתהדקת": שם שלישי בפרשת בזק-yes-פילבר נחשף: איה בן פורת

דף הבית >> עולם ה-ICT >> חדשות משרד התקשורת >> "הטבעת מתהדקת": שם שלישי בפרשת בזק-yes-פילבר נחשף: איה בן פורת
"הטבעת מתהדקת": שם שלישי במשרד התקשורת בפרשת בזק-yes-פילבר נחשף: עו"ד איה בן פורת
מאת: אבי וייס, 19.9.17, 16:30פילבר

הרשות לניירות ערך חשפה היום, שבמסגרת הפרשה נחקרו גם דוד פולק, מנכ"ל חלל תקשורת; יצחק אידלמן, דירקטור בבזק לשעבר; יהושע רוזנצוויג, דח"צ בבזק; עו"ד איה בן פורת, מנהלת מחלקה בכירה מהלשכה המשפטית משרד התקשורת; משרד רו"ח סומך חייקין. יהיו עוד שמות...

בהמשך לחשיפת השם השני בפרשת "בזק-Yes-פילבר" (עדי קאהן גונן, עוזרת מקצועית למנכ"ל), מסרה היום הרשות לניירות ערך את ההודעה הבאה:
"עדכון בפרשת בזק: צו איסור הפרסום בפרשה הוארך עד ל-1/11/2017. יחד עם זאת, בית משפט השלום בת״א התיר לפרסום כי במסגרת הפרשה נחקרו גם דוד פולק, מנכ"ל חלל תקשורת; יצחק אידלמן, דירקטור בבזק לשעבר; יהושע רוזנצוויג, דח"צ בבזק; עו"ד איה בן פורת, הלשכה המשפטית משרד התקשורת; משרד רו"ח סומך חייקין. האיסור על פרסום כל פרט מהחקירה נותר בעינו".

תזכורת לקוראינו: פרסמנו ביום 6.8 (וגם ב-10.8 וגם בעוד כתבות) הבטחות, שתהיינה עוד התפתחויות, ובין היתר, כתבנו ב-6.8.17 בעקבות פרסום פרוטוקול הדיון בעניינה של עדי קאהן גונן בבית המשפט בת"א: "יש כאן אמירה מעניינת נוספת של העו"ד של עדי קאהן גונן לגבי כך, שפעלה לפי הייעוץ המשפטי של המשרד ובכך עדי מסבכת (לכאורה) את עו"ד דנה נוייפלד (בסוף שנת 2016, שאז ניתן המכתב המפורסם לבזק, עו"ד דנה נוייפלד עוד היתה במשרד) : "עדי הדגישה בחקירה כי בשנתיים האחרונות פעלה, כמו תמיד, בהתאם להנחיות המנכ"ל והשר ובהתאם לכללי העבודה ולייעוץ המשפטי הנהוגים במשרד...". וזה גם הגיוני: עדי יכלה (כך היא אולי חשבה באותה עת) לספק חוות דעת כלכלית למנכ"ל במקום הרן לבאות (סמנכ"ל בכיר לכלכלה באותה עת), אך עדיין היה צורך בחוות דעת משפטית, שעדי לא יכלה לתת, רק היועצת המשפטית יכלה לספק".

היום, כאמור לעיל, הותר לפרסום השם הנוסף: עו"ד איה בן פורת, שנחקרה גם היא בפרשה, מהלשכה המשפטית של משרד התקשורת ויד ימינה של היועצת המשפטית. על רקע זה, "ההיעלמות" של עו"ד דנה נוייפלד מהמשרד למשך 9 חודשים "חופשת לידה" מקבלת משמעות חשובה במיוחד מבחינת היכולת לחקור לעומק את מעורבות הלשכה המשפטית בראשותה בפרשה (מעבר לפגיעה המתמשכת בעבודת המשרד בשל היעדר היועמ"שית למשך תקופה כה ארוכה). זה גם מקרין על אנשים נוספים. 

אני מניח שיש קוראים שיזכרו 2 תלונות שהאזרח סיני ליבל הגיש כנגד שלמה פילבר ועו"ד דנה נויפלד (בעניין "תעלול הסים של סלקום" ובעניין "צמצום שעות המוקדים" של חברות הסלולר). נושא צמצום שעות הפעילות של מוקדי חברות הסלולר נחשף באתר Telecom News בהרחבה כמה וכמה פעמים בחודשים האחרונים (למשל: כאןכאןכאןכאןכאןכאן, כאן, כאן וכאן), כי הוא נוהל במחשכים ובשימוע, שהוסתר מהציבור ושהתקיים רק מול חברות הסלולר. הציבור, גופי הצרכנות והגופים המייצגים את הציבור והאינטרס הצרכני, בכלל לא היו חלק מהשימוע לגבי שעות הפעילות של מוקדי חברות הסלולר. לפעמים דברים מצטלבים ולעיתים מדובר באותם שחקנים בעלילות מקבילות ולעיתים שחקנים נוספים מצטרפים לעלילה המרכזית. אם תשאלו מה הקשר? התשובה יכולה להתברר (כמובן) רק בחקירה פלילת מעמיקה. אנו יודעים היטב מה הקשר וזה גם מצוי "שחר על גבי לבן" בכתבות הרבות שפרסמנו בנושאים הללו. השאלה האם החוקרים כבר יודעים את זה, היא שאלה אחרת לגמרי.... 

"הטבעת מתהדקת" ולמיטב הערכתנו, רשימת שמות הנחקרים תגדשמילה וחבריםל. קוראינו הוותיקים כבר יודעים במה מדובר... אולם, יש אנשים בצמרת משרד התקשורת (כולל השר איוב קרא), שממשיכים להתנהל "כאילו כלום" וממשיכים ליצור נזקים לשוק התקשורת. זאת, במקום שהשר איוב קרא יורה לפטר (או לחילופין להשעות) את שלמה פילבר, (בתמונה למעלה), ויורה להשעות את עדי קאהן גונן ואולי עוד בעלי תפקידים מהעבודה, כפי שמוגדר בתקש"ר, עד שעניינן יסתיים. כמובן, ששמילה מימון לא יכול להמשיך להיות מנכ"ל זמני של המשרד. את המהתלה הזו (המתוארת בצורה צבעונית בתמונה משמאל. לחיצה על התמונה מגדילה אותה. שמילה הוא הראשון מימין), יש להפסיק וכמה שיותר מהר

עדכון 30.10.17. נציבות שירות המדינה הודיעה היום לשלמה פילבר כי: "הוחלט על השעייתך לשלושה חודשים, בהתאם להתפתחות בחקירה הפלילית והיא תימשך עד הודעה אחרת". 

עדכון 6.2.18: מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר יושעה מתפקידו למשך חודשיים נוספים, לאחר ששיגר היום (שלישי 6.2) מכתב לנציבות שירות המדינה שבו הסכים להארכת ההשעייה. עורכי דינו הסבירו כי ההסכמה נובעת מההבנה שהחקירה בעניינו של פילבר, החשוד בפרשת בזק, נמצאת בשלביה האחרונים. עורכי דינו מבהירים: הבנו שאין סיכוי לתוצאה אחרת...

משרד התקשורת הצליח בשנתיים האחרונות בנושא אחד בלבד: לדאוג לכך ש"דמי הכיס" של שאול אלוביץ' יגדלו בכ-3 מיליארד ש"ח, על חשבון הכיס של כולנו. כמיליארד ש"ח עברו במסלול של מנכ"ל המשרד ושות' מול בזק וכ-2 מיליארד ש"ח עברו במסלול של מועצת הכבלים והלוויין מול Yes (נושא שטרם נחקר עד תומו). 

שמות הנחקרים ברשות לניירות ערך, כפי שחשפנו כאן, מחזקים את הצורך הדחוף בהקמת "רשות לתקשורת", רשות עצמאית, שתפעל לטובת הצרכנים ולא נגד הצרכנים ולטובת בעלי ההון וה"מנקורבים לצלחת" של מקבלי ההחלטות, בניגוד מוחלט לחוק ולאחריות המוטלת על מנכ"ל משרד ממשלתי חשוב ובעל כוח כלכלי עצום כלפי השחקנים הגדולים בשוק.  
 
Bookmark and Share