פלאפון ואלביט מערכות תשקנה מערכת PTT לתקשורת ארגונית מאובטחת

דף הבית >> חדשות הסלולר והמובייל >> פלאפון ואלביט מערכות תשקנה מערכת PTT לתקשורת ארגונית מאובטחת
פלאפון ואלביט מערכות תשקנה מערכת  PTT לתקשורת ארגונית מאובטחת
מאת: מערכת Telecom News, 18.10.17, 18:33פלאפון
 
הפלאפון יהיה גם מכשיר קשר מאובטח. פלאפון ואלביט חתמו על הסכם להשקת מערכתPoC  (PTT over cellular) לתקשורת ארגונית מבית אלביט. המערכת תציע מגוון תכונות חדשניות, שלא קיימות במערכותPTT  אחרות בשוק.
 
שתי החברות חתמו השבוע על הסכם להשקת מערכת  PoC (PTT over cellular), המבוססת על טכנולוגיה של אלביט מערכות, לאספקת שירותים מתקדמים בתחום תקשורת ארגונית מאובטחת - שיחה קבוצתית מוצפנת בלחיצת כפתור.
 
המערכת תציע מגוון תכונות חדשניות, שלא קיימות במערכותPTT  אחרות בשוק, שנותנות מענה לצרכים ייחודיים של לקוחות, בין היתר: שיחות וידאו קבוצתיות, קישוריות לרשתות רדיו, הקלטת שיחות, חיבור למצלמות רשת והצגת מיקום משתמשים על גבי מפה דיגיטלית. המערכת מותקנת בליבת רשת פלאפון. השירות יושק במהלך השבועות הקרובים.
 
ה-PoC הינו פתרון חדשני, שמאפשר תקשורת קבוצתית מידית ומאובטחת באמצעות הטלפון הסלולרי, בדומה למכשיר הקשר הישן והמוכר, תוך ניצול קצב הנתונים הגבוה ברשת הסלולרית. בשירות החדש ניתן ליהנות מיתרונות הרשת הסלולרית בקיום שיחות דיבור ווידאו בין משתמשים בקבוצות בארגון.

היתרון המרכזי בשירות PoC לעומת שיחת טלפון סלולרית רגילה הוא בקיום שיחה מידית לקבוצת משתמשים ללא צורך בביצוע שיחות ועידה שהקמתן דורשת זמן. לחיצה פשוטה על מקש ייעודי בסמארטפון מאפשרת לכל חבר בקבוצה להקים שיחה, עם חבר קבוצה בודד או עם הקבוצה כולה.

השירות מאפשר גם משלוח הודעות טקסט, קריאת מצוקה ויכולת של כל משתמש לצפות במיקום המשתמשים הנוספים בארגון ובווידאו חי ממצלמות רשת.
 
ניסוי משתמשים רחב היקף יחל בימים הקרובים ועם סיומו צפויה ההשקה.

אצל חברות וארגונים למתן שירותים בשגרה ובחירום יש עניין בפתרון. זאת, בעיקר בשל המועד המתקרב של סגירת רשת ה-iden של הוט (בתחילת 2019), דרכה מסופק כיום הפתרון המיושן של מירס לשירותי דיבור בלבד, שעורר את הצורך בפתרון חלופי למעל 100,000 מנויי מירס.
 
לאחר שפלאפון בחנה מספר פתרונות שונים הקיימים היום בשוק, היא בחרה במערכתWideBridge Cloud  של אלביט כבסיס טכנולוגי לשירותי ה-PoC. הפתרון נבחר, בין היתר, בשל איכותו, מרכז פיתוח בישראל ו-ROADMAP טכנולוגי ברור לפיתוח המוצר.
 
המערכת מאפשרת לפלאפון גמישות והתאמה מרבית למערכות הרשת הסלולרית שלה בזכות הממשקים הסטנדרטיים ותאימות לתקנים בינלאומיים ומהווה פלטפורמה להרחבות ותוספת יכולות בעתיד.
 
בשונה מפתרונות PoC הקיימים היום בשוק כאפליקציות over the top על סמארטפונים, שרותי ה-PoC של פלאפון ואלביט ישולבו  בליבת הרשת של פלאפון. יכולת זו מבטיחה שרידות גבוהה, אבטחה ואיכות שיחה טובה יותר, בפרט בכל הקשור בשימוש בשעת חירום.
 
רן גוראון, מנכ"ל פלאפון: "פלאפון זיהתה צורך בתחום התקשורת הארגונית וה-PTT. לאלביט ניסיון בעבודה בעולמות הביטחון, ולפלאפון חשוב להעמיד לרשות הלקוחות פתרון 'כחול לבן' רלוונטי. שיתוף הפעולה בין פלאפון לאלביט מביא את אחד הפתרונות המתקדמים בעולם, ביחד עם יכולת מתן שירות ותמיכה לוגיסטית מורכבת על גבי רשת הסלולר".
 
אודי ורד, מנכ"ל אלביט מערכות יבשה ותקשו"ב: "אלביט גאה בבחירה של פלאפון בטכנולוגיית PoC המתקדמת שלה, שפותחה בארץ כחלק מתשתית התקשורת, שאלביט מפתחת עפ"י התקנים המתקדמים בעולם בתחום זה, כחלק מאסטרטגית חדירה לשוק ה-PoC ההולך וגדל בעולם. טכנולוגיה זו היא דוגמה נוספת ליכולת טכנולוגית המופנית בהצלחה לעולם האזרחי".
 
 
MOBILE 
 
Bookmark and Share