Telecom News - במה עסוקים עובדי משרד התקשורת ממש היום? לא במה שאתם חושבים...

במה עסוקים עובדי משרד התקשורת ממש היום? לא במה שאתם חושבים...

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> במה עסוקים עובדי משרד התקשורת ממש היום? לא במה שאתם חושבים...
את עובדי משרד התקשורת בכלל לא מעניין העימות, ששמילה מימון יצר מול בזק. הם עסוקים בחגיגות (חגיגות פרידה ליתר דיוק) מתמי לשם, לשעבר סמנכ"ל בכיר למינהל ומשאבי אנוש. יש הטוענים, ששר התקשורת (איוב קרא) מתכנן הפקת בול דואר לכבודה של תמי לשם. בכאוס הקיים במשרד, הכל אפשרי.
מאת: אבי וייס, 26.10.17, 17:43תמי לשם

השבוע עובדי משרד התקשורת כמעט ולא עבדו. למשל, ביום שני 23.10.17 המשרד היה סגור לרגל "יום האישה". במציאות, רוב העובדים ניצלו את היום לסידורים ולקניות ׁ(גם כמחאה נגד שמילה מימון, המנכ"ל בפועל, כפי שחשפנו כאן), ומעט הגיעו לאירוע עליו נשפכו כ-50 אלף ש"ח על כלום. היום (26.10.17) היו חגיגות אחרות, שמיד נחשוף. 

לכן, שלחתי ב-25.10.17 בבוקר את השאלה הדחופה הבאה לצמרת משרד התקשורת:
"אודה להתייחסותכם לפסקאות הבאות:
1. 'פסטיבל תמי לשם' [בתמונה משמאל] לא מפסיק, ומתחיל להזכיר אירועים של מנהיגים במדינות טוטליטריות או להבדיל מסעות פרידה מכוכבי NBA הנמתחות על פני עונה שלמה.
אחרי טיול הפרידה [3 ימי טיול] של המשרד לצפון, שנחשף ב-Telecom News [בעלות של כ-250 אלף ₪ (לא כולל עלויות ימי העבודה וכלי הרכב)], נחשוף כעת, שנערך "טיול פרידה" נוסף מתמי לשם והפעם של אגף מינהל ומשאבי אנוש, שסגר את שעריו וכל העובדים נסעו שוב לצפון (לא ברור על חשבון מי, אך די בכך שביום הטיול האגף הושבת וכל העבודה המנהלית של משרד התקשורת שותקה).
אם לא די בכך נחשוף, שמחר יום ה' (26.10) מתוכננת מסיבת פרידה נוספת (שלישית במספר) של המשרד מתמי לשם והפעם במשרד בירושלים, כאשר מה שמעיב על האירוע זו החשיפה, כי תמי לשם פעלה מול מינהל הדיור הממשלתי לסגירת שלוחת המשרד בתל אביב והעברת העובדים בירושלים.
עד הרגע האחרון לוחצות חברותיה של תמי במשרד על עובדים לצרף דברי ברכה לתמי ורבים מהם מסרבים למרות הלחץ הבלתי נעים המופעל עליהם.
לא נופתע אם בהמשך נראה אירועי פרידה נוספים מתמי. בכל זאת, לא כל יום נפרד השירות הציבורי מ"מנהיגה" בסדר גודל כזה.

2. בהמשך לחשיפת Telecom News בנוגע לתוכנית לחיסול שלוחת משרד התקשורת בתל אביב, נחשוף שם נוסף של מי שעוסקת במרץ בקידום הנושא - רונית בן טל, מנהלת תחום נכסים ולוגיסטיקה [מי שהייתה יד ימינה של תמי לשם, מהסעיף הקודם, ותכננה להחליף אותה בתפקיד עם לכתה, אך זה לא נסתייע], שפעלה ופועלת מול מינהל הדיור הממשלתי ואף סיירה עימם במבנה בגבעת שאול המיועד לקלוט את עובדי המשרד (כולם, גם את הירושלמים).
כעת מתברר, שרונית בן טל הייתה מעורבת כבר לפני כשנתיים בחשאי בתוכנית המקורית לחיסול שלוחת תל אביב כאמור, עוד בהיותה יו"ר ועד העובדים בירושלים, כאשר הוכנו תוכניות מפורטות עם מינהל הדיור הממשלתי להעברת עובדי תל אביב לבניין "ג'נרי" בירושלים, אלא שהיישום התעכב, ובסופו של דבר, "נפל לאוצר האסימון", שבבניין ג'נרי לא ניתן לקלוט את כל עובדי משרד התקשורת (תל אביב וירושלים) ושלמעשה, גם אם תחוסל שלוחת משרד התקשורת בתל אביב, עדיין המשרד יהיה מפוצל ב-2 מוקדים: בבניין "ג'נרי" וברחוב יפו (המיקום הנוכחי של השלוחה הירושלמית).
אי לכך, "חלופת בניין ג'נרי" ירדה מהפרק וכעת ראשי משרד התקשורת מקדמים את התוכנית לחסל גם את שלוחת משרד התקשורת ברחוב יפו וריכוז כל עובדי המשרד, במשרדים בגבעת שאול בירושלים (למעט נותני שירות מסויימים לציבור, שיישארו במשרד אחד בתל אביב). Telecom News עמד לא פעם על הקושי בכפל התפקידים של רונית בן טל בוועד העובדים [כיו"ר] ובתפקיד בכיר באגף מינהל ומשאבי אנוש של המשרד ואף [הופעל] לחץ על ההסתדרות לפזר את ועד העובדים.
סיפור העתקת מיקום משרד התקשורת, מדגיש שוב את הבעייתיות, שבכפל התפקידים הנ"ל של רונית בן טל, שהתקיים עד לאחרונה. בינתיים, כפי שדווח ב-Telecom News, העובדים מתנגדים למעבר ונערכים למאבק ציבורי ומשפטי, כנגד המהלך, שיוביל לצורך להתפטרות של לא מעט עובדים (בעיקר עובדות) של המשרד".

תגובה לא הצלחנו לקבל. לא שלא ניסינו. ככל שנקבל תגובה, נעדכן בהתאם.

במשרד התקשורת ישנה שמועה, שיש לציין שהיא טרם נבדקה, ששר התקשאיוב קראורת (איוב קרא, בתמונה משמאל) בהיותו גם ממונה על חברת דואר ישראל (אליה נבעטים גמלאי המשרד לאחר פרישתם. תמי לשם דווקא לא. היא עברה לעבוד בכנסת), מתכנן הנפקת בול דואר מיוחד לכבודה של תמי לשם, כדי להשלים את סדרת חגיגות הפרידה ממנה.

מי שראה את הודעת שר התקשורת לגבי תמי לשם, בוודאי הופתע. הודעתו מצויה כאן (כי היא נעלמה מאתר משרד התקשורת...). כל מי שמכיר קצת את משרד התקשורת יודע, שתמי לשם לא "מילאה את תפקידה כסמנכ"לית מנהל ומשאבי אנוש 29 שנים", כפי ששר התקשורת מציין בחגיגיות רבה הודעתו. 
ניתן רק לנחש מי הכינה לשר החדש את ההודעה הזו לחתימה ולמה תמי לשם הכשילה אותו שוב, בהודעה לא נכונה. 
למה לציין את השנים, שבהן שימשה תמי לשם ב"משרת אמון" (כלומר: מינוי פוליטי) כמזכירה בלשכת שר התקשורת דאז גד יעקובי ("המערך"), או את השנים בהן שימשה כעובדת באגף כוח אדם תחת הסמנכ"לית לאה ארזי, או הסמנכ"ל עמיר נאור, או הסמנכ"ל יעקב נוי (שאת 2 האחרונים תמי "דאגה להעביר במהירות לדואר..."), כאילו כל השנים הרבות הללו תמי הייתה כביכול סמנכ"לית בכירה, תחת שרים רבים? 
אם יש שר תקשורת, שמוכן לחתום על הבלופים הללו, אז שיחתום: זה מעיד על השר הזה יותר מהכל. אי אפשר לשכוח את הפסקה: "תמי לשם מילאה את תפקידה כסמנכ"לית מנהל ומשאבי אנוש 29 שנים". פשוט חרפה למה שהשר כתב. הרי פרסמנו, שהשר הזה גם חתם על מסמך, שנתי שוברט הוא סמנכ"ל בכיר לספקטרום...

לכן, מה שקורה היום עם בזק (שינותח בנפרד, זה המשך ישיר לכאוס, שנחשף גם בהרחבה במאמר: "למה שמילה מימון ואיוב קרא מסתירים את המסמכים עליהם הם חתומים?" ויש שם גם רמז על חקירה, שנמצאת על הפרק. המשך יבוא. 
מסיבה 
 
Bookmark and Share