קבוצת מר מקימה תשתית סיבים אופטיים עבור רשת המטרו העירונית של חולון

דף הבית >> זכיות פרויקטים הטמעות >> קבוצת מר מקימה תשתית סיבים אופטיים עבור רשת המטרו העירונית של חולון
קבוצת מר מקימה תשתית סיבים אופטיים עבור רשת המטרו העירונית של עיריית חולון כחלק מ"עיר חכמה"
מאת: מערכת Telecom News, 8.2.18, 11:50מר
 
הסיבים, שיונחו בשיטת ה-,Micro-Trenching יהוו תשתית להקמת 2 אתרי ליבה וכ-350 אתרי קצה ע"י מל"מ-תים. כך, יתאפשרו חיבור מתקני העיר - מוסדות חינוך, מצלמות אבטחה ובקרת רמזורים ותאורה לרשת תקשורת אחת וחיסכון של מאות אלפי ₪ בשנה. היקף הפרויקט 13 מיליון ש"ח.
 
קבוצת מר, שעוסקת בפיתוח, ייצור ואספקת פתרונות חדשניים בתחומי הביטחון, המודיעין, הסייבר והתקשורת, הודיעה, שזכתה כספק משנה בפרויקט מטעם חברת מל"מ-תים להנחת תשתית הסיבים האופטיים עבור רשת המטרו העירונית (רשת תקשורת עירונית) של עיריית חולון.
 
התשתית תשמש את פרויקט ההקמה של 2 אתרים בחולון ע"י מל"מ-תים, בהם יותקנו מתגים של סיסקו, שיספקו את הליבה עבור רשת המטרו החדשה. הרשת תאפשר לחבר את כל אתרי העיר לרשת תקשורת אחת ותחסוך לעירייה מאות אלפי ש"ח בשנה בתשלומים לספקי התקשורת השונים, שכיום מחברים את האתרים. אתרי העירייה השונים, שיחוברו, כוללים מוסדות חינוך, מצלמות אבטחה, בקרת רמזורים ובקרת תאורה.
 
במסגרת הפרויקט, שהחל ב 2017 וצפוי להסתיים במהלך 2019, מבצעת קבוצת מר חריצה מדוייקת והנחת סיבים אופטיים על פני כ-25 ק"מ באמצעות טכנולוגיית המיקרו-טרנצ'ינג, Micro-Trenching.
 
טכנולוגיית המיקרו-טרנצ'ינג מאפשרת לבצע חריצה אחת מהירה ונקייה ברוחב צר במיוחד של כ-3 ס"מ בלבד בתוואי אספלט עירוני או בינעירוני, בה ניתן להטמיע תשתיות תקשורת רחבות פס למטרות מוניציפליות. רוחבו הצר של החריץ מצמצם את הסכנה הבטיחותית וההפרעה למהלך חיי העיר ולתנועת כלי הרכב בזמן העבודה ולאחריה.
 
מוטי ששון, ראש העיר חולון: "חולון נמצאת בתהליך של כניסה ל'עיר חכמה' והקמת התשתית תשפר באופן משמעותי את השירות הניתן לתושבי העיר.  במסגרת הפרויקט יבוצע חיבור של מאות אתרים ומוסדות ציבור לרשת, ביניהם: גני ילדים, בתי ספר, משרדי עירייה, שירותים ציבוריים ועוד".
 
משה צמיר, מנכ"ל מר ישראל מקבוצת מר: "הסיבים האופטיים, שנניח בפרויקט בחולון, יאפשרו להקים רשת בעלת פעולה שוטפת ואמינה, שתקשר את העירייה עם כל גופים העירוניים בקצב נתונים מהיר. בנוסף, ניסיונו רב השנים של הצוות שלנו בתחום תשתיות התקשורת, יחד עם הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בתחום והיכרותנו הרבה עם פתרונות סיסקו, בשילוב הנחת התשתית באמצעות טכנולוגיית המיקרוטרנצ'ינג, יאפשרו לנו להשלים את הפרויקט בזמן הקצר ביותר הניתן, וללא הפרעה לשגרת העיר". 
 
Bookmark and Share