Telecom News - חשיפה: כיצד שר התקשורת איוב קרא הצליח לפתור את בעיית השיבושים בסלולר

חשיפה: כיצד שר התקשורת איוב קרא הצליח לפתור את בעיית השיבושים בסלולר

דף הבית >> חדשות הסלולר והמובייל >> חשיפה: כיצד שר התקשורת איוב קרא הצליח לפתור את בעיית השיבושים בסלולר
זאת, במקביל להסתרת כל הפאשלות של משרד התקשורת עליו הוא מופקד, פאשלות הן בטיפול ברשתות הסלולר בדרום הארץ, (האם בגלל הצבא המצרי?) והן בטיפול ברשתות הסלולר בכל הארץ. ישראבלוף במיטבו, שכלי התקשורת מעתיקים בלי בדיקה, בשיטת Copy & Paste הידועה. 2 תמונות המדברות בעד עצמן בתחתית הכתבה.
מאת: אבי וייס, 19.3.18, 08:40שר התקשורת

"הרמת מסך" כיצד שר התקשורת איוב קרא הצליח בהינף יד לפתור את כל בעיות המיסוך, שנגרמו לתושבי דרום הארץ, בגלל משרד התקשורת הישראלי (זו לא טעות הקלדה. הבעיות של רשתות הסלולר בישראל הן תוצאה של הזנחה טוטאלית של משרד התקשורת הישראלי. הצבא המצרי רק "הציב מראה" מול הפנים שלנו. זה הכל). 

הפתרון לבעיות של רשתות הסלולר בישראל הוא ממש פשוט: שולחים הודעה לתקשורת. ההודעה מצויה בנספח בתחתית המאמר, כדי שלא יטענו, שהסתרתי מקוראינו מידע חיוני ביותר, שיכול לשנות את מסלול חייהם לנצח.

בתמונה למעלה משמאל, אנו רואים את התוצאה הסופית של הפעילות הנמרצת של השר, שהביא בשורת ענק לכל תושבי הדרום (אין יותר הפרעות בסלולר), בזמן שהשר משמיע את בשורת הניצחון הזו לכלי התקשורת (מצלמה אחת די גדולה וכבדה, כנראה, של "ערוץ 20", שטרם פתח את אולפן החדשות שלו, שכעת זה אפשרי בגלל "מהפכת קרא").

מאחורי השר לא הצלחתי לזהות את מנכ"לי חברות הסלולר, שהוזמנו ע"י השר לאירוע המוצלח ביותר הזה. כנראה ,שהם הבינו, שזה "ישראבלוף" וצפצפו על ההזמנה של השר. לעומת זאת, הצלחתי לזהות את הגברת עם המשקפיים ממש מאחורי השר, אבל היא שייכת בכלל לסיפור לגמרי אחר, שלא שייך לעולם הסלולר (מסיבת יום ההולדת של השר). בכל מקרה, ובאופן די אירוני ולפי דיווח  של המועצה האיזורית בני שמעון, ממש כמה שעות אחרי הצהרת השר, רשתות הסלולר בדרום נפלו שוב - "כאילו כלום". 

לפני שאתחיל למנות את כל הפאשלות של השר ומשרד התקשורת, בתחום בו אנו עוסקים, אני חייב גם לתת כמה מילות שבח לשר איוב קרא. את כל שרי התקשורת לדורותיהם, עניין קודם כל מעמדם הפוליטי (במפלגה, בציבור, בקהל האוהדים וכיו"ב), זה ברור כשמש. אולם, כדי לדעת מה הציבור חושב וצריך, שכן השרים אמורים לשקול "שיקולים שבטובת הציבור" (לא ציבור העיתונאים, או ציבור הלוביסטים, או ציבור הטייקונים, או ציבור מנכ"לי חברות התקשורת). עליהם לחוש ולשמוע מכלי ראשון מה הציבור צריך ודורש. לשם כך יש להיפגש עם הציבור ונציגיו המוסמכים.

השר איוב קרא, בניגוד לכל קודמיו עד השר לשעבר אריאל אטיאס (שנהג כמותו), אכן נפגש עם נציגי הציבור, כולל ראשי ערים ורשויות, לשכת המסחר (לפחות פעמיים) ועוד ועוד. השרים ממשה כחלון ועד השר איוב קרא טענו, שהם שוקלים שיקולים לטובת הציבור, אבל את הציבור ונציגיו המוסמכים לא ראו ולא שמעו (אלא בחלום הליל).

לכן, השיטה של השר קרא זו שיטה מצוינת ולרוב המפגשים מוזמנת העיתונות, כי המפגשים הללו פתוחים. זה מצוין. זו בדיוק המשמעות של "שקיפות בעבודת הרגולטור". ככה נראה שר תקשורת, שעובד לטובת הציבור. כך כל שר תקשורת היה אמור לנהוג והשר איוב קרא מוכיח פעם אחרי פעם, שהוא מתנהג כשר חיובי ביותר בנקודה זו. בטוחני ,שהשר ימצא את שאר נציגי הציבור וימצא זמן להיפגש עם כמה שיותר מהם (ויש המון גופים וארגונים בעולם התקשורת הישראלי, שהם נציגי ציבור בהגדרת תפקידם). 

וכעת נחזור לנושא הכתבה. האנטנות בדרום נפלו ונגרמים נזקים נוראיים, כי זו רשת הסלולר הישראלית. הקריאה שלי להקים ועדת חקירה על המחדלים של רשת הסלולר הישראלית אבדו בחלל הריק. לכן, פעם סובלים תושבי הדרום, פעם תושבי המרכז, פעם תושבי הצפון ופעם כל התושבים. 
למה? הנה כמה הסברים ברורים, למי שלא קורא ברציפות את Telecom News:
  • בתקופה, שאיוב קרא שר התקשורת, פורקו בכל שטח מדינת ישראל אלפי אנטנות סלולריות. הוא לא הרגיש בזה ולא עשה עם החשיפה הזו כלום מכלום. פשוט כמו "שלושת הקופים": לא ראה, לא שמע ולא דיבר. הנה העובדות, למי שמתעניין (כאן וכאן). אני בכלל לא מתכוון לאנטנות של גולן טלקום, שפורקו מזמן, הרבה לפני הקדנציה של השר איוב קרא, שהחלה במאי 2017. לגולן טלקום נחזור מייד. לא לדאוג. בחודשים האחרונים מגמת הפירוק נבלמה (לא בגלל השר קרא), אלא בגלל השקעות בכספי הציבור לפריסת אנטנות סלולר ביו"ש. בשאר שטח מדינת ישראל, פערי הכיסוי עדיין נוראיים ובמיוחד בשכונות חדשות ובפריפריה, דוגמת דרום הארץ וצפונה.
  • כמה בקרות פתע ערך משרד התקשורת בקדנציה של השר איוב קרא בחברות הסלולר כדי לבדוק את מוכנותן לחירום (כמפורט ברישיונן, בתקנות ובחוק)? התשובה: אפס אחד עגול. את השר זה בכלל לא מעניין. 
  • למה אין בישראל חלופות לשידורים בתדרי הסלולר כמו שיש בכל העולם הנאור (למשל רשתות WiFi של חברות הסלולר, Pico Cells, Micro-Cells ועוד) וטכנולוגיות חסינות הפרעות ונפילות דוגמת Mesh? אם היו חלופות כאלו, היה אפשר להעביר את התושבים, למשל, לתקשורת על רשתות אלחוט ציבוריות במקום על הסלולר. אבל, את שר התקשורת זה בכלל לא מעניין.
  • בכל העולם מתקדמים ל-5G ויש מדיניות תדרים ל-5G עם הקצאת תדרים לצרכים של עולם המחר, שהוא כבר כאן. היכן המדיניות של השר איוב קרא ל-5G? אין דבר כזה. זה לא מעניין אותו. 
  • כשהחלו ההפרעות, פקידי וראשי משרד התקשורת לא עשו שום דבר אפקטיבי (מלבד לצלצל לצבא, שזה כל פקיד או פקידה יודע\ת לעשות). הם לא בנו מפות דינמיות של ההפרעות (למשרד להגנת הסביבה יש מערכת המנטרת את כל האנטנות בזמן אמת), לא ביצעו שום מיפוי ומדידה של ירידה באיכות שידורי הסלולר ברחבי הדרום, בכלל לא יצאו לשטח, לא הקימו חמ"ל, לא איתרו את מוקדי ההפרעות וקשיי הקליטה, לא הוציאו שום הנחיות לתושבים, בקיצור, לא עשו דבר לטובת הציבור הרחב, שמשלם לאותם פקידים את משכורות העתק, שעות נוספות, שעות כוננות, רכבים צמודים מהמאגר, מכשירי סלולר, ועוד הטבות שונות ומשונות, כמפורט בחשיפות שלנו.  
  • שר התקשורת איוב קרא לא עשה דבר כדי לקדם את היכולת לפרוס אנטנות קטנות במדינת ישראל (הסברים כאן). חוץ מכמה ספינים ומכרזים מפוברקים, פשוט לא נעשה מאומה וזה בכלל לא הזיז לשר. 
  • במספר רשויות החלו זה מכבר בפריסה של שירותי אלחוט רחב פס בגלים מילימטריים (בתחום ה-70 גיגהרץ). בהחלט פתרון יפה ומתקדם, שהיה יכול לסייע לתושבי הדרום במצב הכיאוטי שבו הם מצויים כיום. אולם, משרד התקשורת נוהג גם בתחום זה בהפקרות מוחלטת: 1) אין מדיניות שר ולא נעשה שום שימוע בנושא. 2) הקצאת התדרים לשירות הזה בוצעה בסתר ולא פורסמה בשום מקום. 3) הפריסה בשטח והשירות נעשים ללא כל רישיון ובניגוד לחוק התקשורת. 4) קידום טכנולוגיות רשתות האינטרנט (כך שתתאמנה להתפתחויות החדשות הללו) נעשית ללא כל הסמכה חוקית. פשוט מדהים ומזעזע איך המשרד האמולל הזה פועל, בנושאים הכי חשובים לציבור. 
  • אם לא די בכך, שר התקשורת (איוב קרא) הטיל קנס ענק על גולן טלקום, בגלל שהיא פרקה את כל רשת הסלולר שלה וצפצפה צפצוף ארוך על החוק, על משרד התקשורת, על הרישיון שלה ועל כל עם ישראל. האם אתם חושבים, שגולן טלקום שילמה את הקנס הזה?? קדחת. זה לא קרה. זה תקוע בבג"ץ. אולם, זה בכלל לא הפריע לשמילה מימון לתת לגולן טלקום את הסכום המדהים של 46 מיליון ש"ח, היישר מהכיס שלכם לכיס של גולן טלקום. זאת, בזמן שהיא עברה על כל סעיף ברישיון שלה ובחוק התקשורת. זה קרה בקדנציה של השר איוב קרא. ממש כך. אבל השר כנראה לא שמע על זה. כך, כל חברות הסלולר ראו, ש"איש הישר בעיניו ייעשה" וששמילה עובד בשבילם ולא בשביל הציבור (ממש כעת שמילה דואג שחברות הסלולר תשלמנה פחות מיסים לאוצר המדינה, כדי שאתם הקוראים תשלמו יותר מיסים. הוא קורא לזה הוזלת עלויות התדרים), אז הם למדו מגולן טלקום, שהכל הפקר ואפשר לפרק אנטנות בלי כל פיקוח או עונש ואפשר להוריד את "איכות הקליטה" כי משרד התקשורת לא בודק ולא מפקח. ואחרי כן מתלוננים אנשים בדרום שאין להם קליטה... 
  • אם לא בכך, בלי כל סמכות חוקית, "הפריסה האוניברסלית" של חברות הסלולר בוטלה ע"י תרגיל של שלמה פילבר ושמילה מימון והיא הומרה בתרגיל של אחוזים, שלא כאן המקום לפרטו. שר התקשורת לא שמע על דברים כאלה. התוצאה: "חורי כיסוי" אדירים בכל הארץ. זה לא המצרים עשו לנו, זה משרד התקשורת הישראלי עשה לנו
  • השר גם לא שמע, שמוקדי השירות של חברות הסלולר פועלים פחות 3 שעות ביממה לטובת הציבור. מדהים. 
נספח:
הודעת השר איוב קרא לציבור בישראל [ציטוט]:
"לאחר פעילות מאומצת של משרדי הממשלה והצבא (תקשורת, צה"ל - ביטחון וחוץ) נראה כי נמצא הפתרון לשיבושי הקליטה באזור הדרום.
בדיון חירום שכינסתי הבוקר עם כל הגורמים הרלוונטיים הועלו בפני כל הפעולות שבוצעו לפתרון הבעיה.
בדיון החירום שנערך במשרדי המועצה בשדות נגב השתתפו בין השאר ראשי המועצות המקומיות - 
תמיר עידאן, ראש מועצת שדות נגב, שי חג'ג, ראש מועצת מרחבים, סיגל מורן, ראש מועצת בני שמעון, אלון שוסטר, ראש מועצת שער הנגב, תת אלוף נתי כהן, קצין הקשר והתקשוב הראשי, ונציגי חברות הסלולר פרטנר, פלאפון, סלקום והוט מובייל. 
הנחיתי את כל הגורמים הרלוונטיים לעקוב ולוודא כי אכן הבעיה נפתרה, וכי נעשות פעולות נוספות מצד הגורמים הרלוונטיים בישראל האמונים על נושאי חוץ וביטחון על מנת שהבעיה לא תשנה.
הדגשתי כי אנו עושים מאמצים כבירים כדי לפתור את הבעיה, ואכן בימים האחרונים מורגשת הקלה ושיפור, ואני מאמין כי בתוך כמה ימים הבעיה תיפתר כליל. ביום שלישי בישיבת הממשלה בדימונה אף אעלה את האפשרות שחברות הסלולר יפצו את תושבי הדרום שנפגעו בשבועות האחרונים - כי אני בהחלט חושב שצריך ללכת לקראתם. אנחנו נעשה עוד פעולות, בלי לפרט יותר מדי - שיקלו את המצב וידאגו שלא ישנה".

עדכון 28.3.18:
במקרה הילד בן ה-4 בנתיבות, שנשכח באוטו כ-3 שעות ונפטר, אמר שכן"לא הצלחתי להזעיק עזרה בגלל הבעיות ברשתות הסלולר בדרום". שכנים סיפרו, שבשל בעיות הקליטה באזור בחודשים האחרונים לא הצליחו להזעיק את כוחות החירום במשך דקות ארוכות!

ככה נראות האנטנות המצריות, מיד אחרי שנשמעה הודעת השר איוב קרא על "חיסול הבעיה":
אנטנות סלולר

איך הגענו לתוצאה המופלאה הזו המומחשת בתמונה לעיל? לא נשאיר את קוראינו במתח ונחשוף את הכל:
הנה השר איוב קרא ממש בשניות שבהן הוא משגר את הודעתו, באמצעות ראש המועצה, שהטיל את ההודעה של השר לצד המצרי:
השר איוב קרא 
 
Bookmark and Share