יש אפליקציות חינמיות ב-Google Play הגובות תשלום שבועי בלי ששמתם לב

דף הבית >> לגיקים >> חדשות עולם האפליקציות >> יש אפליקציות חינמיות ב-Google Play הגובות תשלום שבועי בלי ששמתם לב
 יש אפליקציות חינמיות ב-Google Play הגובות תשלום שבועי בלי ששמתם לב 
מאת: מערכת Telecom News, 3.4.18, 12:32אנדרואיד

משתמשי סמארטפונים אנדרואיד צריכים לשים לב לטכניקת הונאה חדשה, שהתגלתה ב-Google Play, כזו הרודפת אחר הכסף באופן ישיר ומסתמכת רק על חוסר הערנות של המשתמש. איך נזהרים? מה עושים כדי שלא ליפול בתרמיות מסוג זה?
 
חברת האבטחה ESET ישראל מדווחת, שאחת האפליקציות, שמשתמשת בטכניקה הזו, משחק, שהועלה לחנות תחת השם "Pingu Cleans Up", ניסתה לגרום למשתמשים להירשם בהיסח הדעת להרשמה בעלות שבועית של 5.49 פאונד (23 ש"ח) באמצעות שיטת התשלום הלגיטימית של גוגל.

התכסיס מסתמך על ההנחה, שחלק מהמשתמשים ינסו "להעיף בקליק" כל חלון לגיטימי המונע מהם להשתמש במשחק עצמו, מבלי לייחס תשומת לב לתוכן שלו. המטרה העיקרית של הונאה זו היא משתמשים, שפרטי כרטיס האשראי שלהם מאוחסנים בחשבונות ה-Google Play שלהם.
 
 1
 
תמונה 1: המשחק המטעה שהתגלה בחנות Google Play
 
המשחק הועלה לראשונה לחנות ב-8.2.18 והותקן בין 50,000 ל-100,000 פעמים, עד שהוא הוסר מהחנות לאחר ש-ESET התריעה עליו בפני גוגל. על פי הדירוג והביקורות על המשחק נראה, שחלק מהמשתמשים אהבו אותו, מבלי להתייחס לשימוש המטעה בשיטת התשלום של Google Play. עם זאת, ישנם דירוגים נמוכים רבים, כפי שניתן לראות בתמונה 2.
 
 2
 
תמונה 2: דירוגים שונים של האפליקציה וביקורות שליליות מצד משתמשים ב-Google Play
 
איך זה עובד?
סרטון הדגמה: 

לאחר שהאפליקציה מופעלת, היא גורמת למשתמשים לעצב את דמות המשחק שלהם ב-3 צעדים. ב-2 הצעדים הראשונים, כדי לבחור את התכונה הרצויה, המשתמש צריך ללחוץ על כפתור "אישור" בחלון קופץ המופיע בחזית. בצעד השלישי, משתמשים, שפרטי כרטיס האשראי שלהם מאוחסנים בחשבון, יראו חלון הדומה ל-2 החלונות הקודמים, אלא שהמילה "אישור" הוחלפה במילה "הירשם", כפי שניתן לראות בתמונה 3.
 
לחיצה על כפתור "הירשם" גורמת לכך, שהקורבן יחויב ב-5.49 פאונד בכרטיס המצורף לחשבון. התשלום חוזר על עצמו מדי שבוע עד שהמשתמש מבטל את הרשמתו לאפליקציה.
 
הקורבנות של התרמית הספציפית הזו כבר לא צריכים לעשות זאת באופן ידני, שכן ההרשמות בוטלו באופן אוטומטי עם הסרת האפליקציה מחנות Google Play.
 
 3
 
תמונה 3: 3 הצעדים המנסים לגרום למשתמשים, שפרטי כרטיס האשראי שלהם מאוחסנים בחשבון, לשלם על הרשמה.
 
למשתמשים, שאין בחשבונם כרטיס אשראי, מוצג חלון אחר בצעד השלישי, חלון המבקש מהם להוסיף אמצעי תשלום כדי להמשיך את הרכישה (תמונה 4). הצורך בהשתתפות פעילה הופך משתמשים כאלה לעמידים יותר בפני נפילה לתרמית הזו (המסתמכת מלכתחילה על חוסר תשומת לב).
 
 4
 
תמונה 4: מסך אחר לצעד השלישי המוצג למשתמשים שפרטי כרטיס האשראי שלהם לא מאוחסנים בחשבון.
 
איך נזהרים?

במקרה של האפליקציה "Pingu Cleans Up", חלק מהמשתמשים היו עשויים לשים לב לכמה דגלים אדומים, עוד לפני שחלון ה"הרשם" הופיע:

קישור לא פעיל ל"תנאי שימוש" בכל 3 הצעדים, שהוצגו בתמונה 3.
 
בקשת תשלום מיד עם הפעלת האפליקציה, למרות שהאפליקציה מסווגת כחינמית ב-Google Play.
 
דירוגים וביקורות שליליות ב-Google Play
 
כדי שלא ליפול בתרמיות מסוג זה:

תמיד שימו לב להודעות לא צפויות וחשבו פעמיים לפני אישור בקשות כאלו.

לפני התקנת אפליקציה, בדקו את הדירוג והביקורות שלה.

אם אתם מרשים לילדיכם להתקין משחקים על המכשיר שלכם, כדאי שתצרו חשבון נפרד למטרה הזו, כזה, שפרטי חשבון האשראי לא מאוחסנים בו.

בנוסף, פתרון אבטחה אמין לסמארטפון / טאבלט יסייע להגן על מכשיר האנדרואיד שלכם מפני האיומים האחרונים.
 
 
NORD-VPN 
 
Bookmark and Share