Telecom News - יזמים ב-AI ו-ML? הזדמנות לקבל השקעה משמעותית ושותפות אסטרטגית!

יזמים ב-AI ו-ML? הזדמנות לקבל השקעה משמעותית ושותפות אסטרטגית!

דף הבית >> סטארטאפים - גיוס השקעות >> יזמים ב-AI ו-ML? הזדמנות לקבל השקעה משמעותית ושותפות אסטרטגית!
חשיפת קרן ההשקעות הבריטית הענקית Kx Tech Fund, שהגיעה לישראל בשת"פ TLV-Generator, קרן, שתשקיע עד 10 מיליון פאונד ותספק שותפות אסטרטגית לחברות הגדולות בעולם ליזמים ישראליים מבטיחים העוסקים בטכנולוגיות בינה מלאכותית ו-Machine Learning וגם בתחומים הבאים: סייבר, IoT, בלוקצ'יין, רובוטיקה, ננו-טכנולוגיה, מדעי החלל, מדעי החיים, FinTechAgriTech, Big-Data ותשתיות אנרגיה. 
מאת: אבי וייס, 23.6.18, 18:57ניל מקארדל - Kx

את קרן ההשקעות Kx Tech Fund חשפנו לראשונה כאן.

החשיפה של הקרן הייתה במפגש עם יזמים, שנערך ביום 19.6.18 ב-Labs Tel-Aviv במגדל עזריאלי שרונה החדש בת"א. בכנס הוצגה הקרן וכלי התשתית, הפיתוח והמחשוב, שמיזמים, שייבחרו ע"י הקרן, יקבלו במסגרת התכנית החדשה של הקרן למיזמים מישראל.

נייל מקארדל (Niall McArdle), (בתמונה משמאל), מנהל פיתוח עסקי גלובלי, חברת Kx: "הגעתי לישראל כדי להציג את קרן ההשקעות Kx Tech Fund ,שהיא זרוע ההשקעות של חברת Kx Systems המהווה חלק מקבוצת First Derivatives, שנסחרת בכמה בורסות בעולם.

אנו חברה עם אלפיים עובדים עם סניפים בכל רחבי העולם, ובבריטניה אנו נחשבים כ"יוניקורן" (חברה ששווה יותר ממיליארד דולרים) עם שיעורי צמיחה מדהימים.  

הלקוחות שלנו הם הלקוחות הכי דומיננטים בעולם, בכל התחומים הכי אטרקטיביים, החל מעולם הבנקאות, דרך חברות החלל, התעופה, ממשלות, חברות ביטוח ופיננסים, חברות עולם הטלקום, הרפואה וגם תחומים חדשים דוגמת חברות הייטק, IoT, סייבר, מסחר אלקטרוני ועוד. 

הייחוד שלנו הוא, שאנו יודעים לשלב בסיסי נתונים ענקיים עם מערכות אנליטיות, לביצועים מהירים ביותר ובהיקפים הכי גדולים הקיימים בעולם. לכן, החלטנו להשקיע גם ביזמים ומיזמים. התחלנו אצלנו בבריטניה וכעת החלטנו לצאת גם לישראל, אומת הסטארטאפים, ולכן החלטנו על שת"פ עם TLV-Generator, כדי שייצג אותנו בזמן, שאנו לא נמצאים כאן פיזית בישראל. 

ליזמים, שאנו מחפשים, אנו מספקים מעטפת שלמה, שנותנת להם יכולות עיליות וקשר עם הלקוחות שלנו והשותפים האסטרטגיים שלנו בכל רחבי העולם. הצגת סטארטאפ נעשית ע"י שליחת בקשה ראשונית ואם זה מתאים, אז המיזם נכנס למסלול של בדיקות - תהליך מיון. כרגע אנו מתכננים השקעה במיזמים ישראליים, בכל שלבי חיי המיזם, בסדר גודל של עד 10 מיליון ליש"ט מכיסנו ועוד השקעות אסטרטגיות בסכומים משמעותיים למיזמים בשלים, שנמצאים בשלבים מתקדמים יותר, עם מוצר ולקוחות, בשותפות עם הקרנות והשותפים האחרים, שאנו קשורים עימם.

מיזם, שנכנס לתכנית, מעבר להשקעה, מקבל גישה מלאה לתשתיות שלנו, לכלים שלנו ומקבל סיוע בתחומים רבים כולל בתחומי השיווק והמכירות, בתחומי הפיתוח העסקי, תמיכה לוגיסטית מקיפה, תמיכה במציאת עובדים מתאימים ועוד.

אפשר להגיע אלינו ישירות, או באמצעות המלצה של TLV-Generator, מה שמבטיח לנו, שהמיזם יגיע אלינו עם MVP עובד, או לפחות עם פרוטוטייפ עובד. כך, שזה יהווה יתרון מבחינת תהליך המיון שלנו.

אני נמצא בישראל זמן קצר ואחזור עוד כמה פעמים בשנה הקרובה לישראל. כך, שבזמנים, שאני לא בישראל ונמצא על הקו בין בריטניה לישראל, TLV-Generator תהיה הכתובת למענה והגשת מועמדות. 

מי שפונה אלינו, אנו מצפים לקבל ממנו אחרי המיון הראשוני Deck, שיכלול את כל היבטי המיזם, ובנוסף אנו מצפים לקבל מהיזמים One-Pager. חשוב לתת דגש מה הייחודיות והיתרון של המיזם להגיע אלינו ולפעול על המערכות שלנו, ומה היתרונות, שהמיזם ו-Kx יפיקו, מההשקעה שלנו והשותפות הזו.

אנו לא קרן הון סיכון רגילה - VC. נכון, שאנו לוקחים כמה אחוזים מהחברה, בהתאם לרמת הסיכון ולרמת ההשקעה בה, אבל אנו לא מתערבים בניהול החברה ולא מבקשים מקום במועצת המנהלים של החברה. אין לנו אסטרטגיה של אקזיט, כמו לכל קרן הון סיכון. אנו לא משקיעים כדי לראות מזה החזר בזמן מדוד. מה שחשוב לנו זו ההצלחה של המיזם, שהיא ההצלחה שלנו. אנו מחפשים יתרונות טכנולוגיים, שיכולים לספק ערך ממשי ללקוחות שלנו. אנו מעוניינים להצמיח חברות ולהצליח יחד איתן. זו גישה של צמיחה ושותפות עסקית בדרך להצלחה. 

השת"פ שלנו עם היזמים מתפתח עם הזמן בהתאם ליכולות ולהצלחת המיזם. הבסיס הוא שימוש בתשתיות שלנו, שמסופקות ללא עלות ליזמים, וכולל גישה לכל הכלים שלנו ותמיכה כוללת. אחרי שהמיזם מתחיל להרוויח, אנו מקבלים אחוז קטן מההכנסות שלו. כשהמיזם מספיק גדול, אנו מציעים לו לעבור ממודל השקעה למודל של שותפות עסקית עמנו, או לחילופין לעבור למודל של לקוח שלנו, שמשלם לנו על השימוש ברישיונות שלנו. המטרה העיקרית שלנו היא לבנות יחסים ארוכי טווח עם היזמים. היחסים הללו הם הדבר הכי חשוב לנו. לכן, נבחר במיזמים, שניתן לפתח עימם יחסים הדוקים לאורך זמן. האסטרטגיה שלנו היא: איך להצליח ביחד עם היזמים ובטווחי זמן מהירים. 

התחומים, שאנו מחפשים מיזמים בישראל הם מאוד רחבים. למי שמעוניין לראות, יוכל לראות, שהשקענו עד כה ב-8 סטארטאפים, רובם מבריטניה, בתחומים מגוונים. העיקר זו היכולת לספק פתרונות AI ו-Machine Learning ללקוחות הגדולים שלנו ברחבי העולם. 

בנוסף, יש לנו תכנית של 'תרומה לקהילה', בה אנו מספקים את הכלים שלנו ללא עלות לעמותות ללא כוונת רווח. בנינו קהילה שלמה סביב התרומה לקהילה ותמיכה בכלים שלנו למטרות חברתיות".

פרטים נוספים כולל דרכי הפניה לקרן והקריטריונים למיון: במצגת המצויה להורדה כאן

טל כתרן, (בתמונה משמאל), מנהטל כתרןל התכנית ליזמים, TLV-Generator: "זה לא היה דבר כל כך פשוט להביא לישראל חברה בריטית כל כך גדולה ומשמעותית בעולם ההיטק העולמי, עם נכונות של החברה לבצע השקעה משמעותית במיזמים ישראליים.

מה שחשוב לזכור, שיש כאן מערכת של קרן השקעות של חברה ענקית, שחושבת רק על הצלחה וצמיחה של המיזם. זו חברה, שאין לה אסטרטגיה של אקזיט, כמו כל הקרנות ולכן היא הופכת לשותפה של אמת למיזם וליזמים. הקרן לא באה לנהל את המיזם, אלא באה להצמיח אותו יחד איתה, בשוק העולמי.

בלי טכנולוגיה אי אפשר להגיע לשום מקום. אני מקווה, שזה ברור לכל יזם. הכסף הוא לא העיקר. העיקר הוא מענה לצרכנים אמיתיים של לקוחות אמיתיים, שמוכנים לשלם על הפתרון של המיזם, פתרון המביא להם ערך ועונה לצרכים שלהם. 

אני מאמין, שיזמים מבינים את החשיבות להצטרפות לאקוסיסטם עולמי מוביל, עם שותפות ויכולת גישה לכל החברות הכי גדולות ומשמעותיות בעולם, מה ש-Kx מספקת ליזמים, שייבחרו לתכנית.

אני סבור, שהתכנית הזו בעיקר מתאימה למי שמתעניין ומפתח בתחומי הביג-דאטה, AI ו-(ML (Machine Learning. זה יכול להיות בכל תחום של עולם ההי-טק וגם בעולמות התעשייה. הבסיס הטכנולוגי של שימוש חכם בנתונים, מהווה ייתרון, למי שמעוניין להיכנס למסלול החדש הזה. יש כאן הזדמנות יוצאת מן הכלל ליזמים ישראליים להצטרף למסלול הזה ולהצליח בגדול". 
 
המפגש
TLV-GENERATOR 
 
Bookmark and Share