הטענה של נתניהו ש"אין תיק 4000" נכונה. המשטרה חוקרת בכיוון הלא נכון!

דף הבית >> דעות ומחקרים >> על סדר היום >> הטענה של נתניהו ש"אין תיק 4000" נכונה. המשטרה חוקרת בכיוון הלא נכון!
בפרשה המכונה כיום "תיק 4000" נעשו אין ספור של מעשים פליליים, אבל לא מצד שר התקשורת לשעבר ורוה"מ, ביבי נתניהו. העבירות, שהוא ביצע, כבר טופלו ונסגרו והמשטרה רק "טוחנת מים". החשודים העיקריים בפרשה כלל לא נחקרו ו"עד המדינה" (שלמה פילבר) הוא החשוד הראשי (במשרד התקשורת) ולא חשוד משני המסגיר בעדותו בהסכם "עד מדינה" את החשוד הראשי. 
מאת: אבי וייס, 11.7.18, 08:30ביבי נתניהו - רוה"מ

קומץ קטן (מדי) של אנשי תקשורת, שאינם מחסידיו של ביבי (בנימין) נתניהו (בתמונה משמאל), אבל מאמינים בעליונות שלטון החוק במדינה דמוקרטית, מעיזים לכתוב את מה שאני כותב כאן מזה זמן רב. זה די מזכיר לי את הסיפור הנפלא בשם: "בגדי המלך החדשים". 

בקצרה: אין דבר כזה "תיק 4000". זו המצאה של "קליקת הפרקליטים", שחושבת ומאמינה, שהיא החוק והיא יכולה להמציא כל עבירה, גם אם היא לא כתובה בספר החוקים ולא עברה שום מבחן משפטי (בבית המשפט בהליך חלוט). מצד שני, אותה קליקה נותנת גיבוי וחיפוי מלאים למעשים פליליים, אם הם מובילים אל מי מהחבורה הזו (בקצרה: "שומרים על התחת אחד לשני"). זה בדיוק המצב בפרשה הזו.

כל מי שנתקל בתופעה המחרידה הזו מקרוב וניסה "לשנות את השיטה", נתקל ב"חומה בצורה" ו"שבר את הרגליים". ממש כעת, שרת המשפטים איילת שקד, מנסה לשנות חלק קטן מ"השיטה" (ע"י קביעת שיטה חדשה וטובה יותר לדעתה, לבחירת יועצים משפטיים במשרדי הממשלה וביחידות הסמך הממשלתיות) והיא כמובן נתקלה באותה "חומה בצורה" ונקווה שלא "תשבור את הרגליים", במהלך החשוב הזה שלה... 

את הודעת רוה"מ, ביבי (בנימין) נתניהו בעקבות סבב החקירות האחרון שלו, אפשר לקרוא כאן למטה בנספח. המשפט החשוב ביותר הוא זה, שבו ביבי אומר כך: "אין מקרה אחד, שהוצג בפני ראש הממשלה, שבו כשר תקשורת הוא לא חתם על ההמלצות של גורמי המקצוע - וכך נהג גם במקרה זה. הוא לא עשה שום שירות מיוחד לאלוביץ'. תיק 4000 לא היה ולא נברא". זה נכון ומדויק להפליא (בניגוד לספינים, שביבי רגיל להפריח כל הזמן). "עדי המדינה" הקיימים בפרשה הזו - זו בדיחה עצובה ומחדל של "קליקת הפרקליטים", כדי לחפות על עצמם

ביבי נתניהו, בהיותו בתפקיד שר התקשורת, נושא באחריות אישית ב-2 תחומים בלבד בפרשה הזו (בזק-YES-משרד התקשורת):
  • ביבי נתניהו נושא באחריות מיניסטריאלית (כשר התקשורת דאז) לכך, ש"תחת אפו" מועצת הכבלים והלוויין ומשרד התקשורת התנהלו כ"משפחת פשע". אולם, "אחריות מיניסטריאלית" מטופלת בהצעות אי-אמון והצעות נוספות, שנועדו להפיל את הממשלה - בכנסת, בהצבעות במרכז המפלגה הנוגעת לבעל התפקיד המיניסטריאלי, על מתן אמון בו ובחירתו ברשימה של המפלגה לכנסת וזה נבחן בקלפיות בבחירות הכלליות, במתן אמון של ציבור המצביעים בנבחר של אותה מפלגה לכנסת. זה לא נושא לחקירת המשטרה בכלל וללהב 433 בפרט. לכל היותר, זה אמור להיות מטופל ע"י מבקר המדינה, מה שכבר נעשה (כאן וכאן וזה עדיין נמשך - כאן), בלי שהמבקר מצא בבדיקות העומק שלו, עד היום, איזה חשדות למעשים פליליים מצידו של שר התקשורת דאז. 
  • ביבי נתניהו נושא באחריות אישית להסתרת הקשר האישי שלו ושל רעייתו עם שאול אלוביץ' ורעייתו, בעת היותו גם שר התקשורת (בנוסף לרוה"מ). אולם, הנושא הזה כבר טופל ונסגר והמשטרה "טוחנת מים" כשהיא ממשיכה לעסוק בזה באובססיביות חסרת פשר. יתרה מכך, במסגרת הכאוס, שקדם לחקירות של מה שמכונה כעת "תיק 4000", היועמ"ש (ד"ר אביחי מנדלבליט), בהמלצת עו"ד אבי ליכט (שפרש לאחרונה), מינה את עו"ד דנה נויפלד להיות "משגיחת הכשרות" של רוה"מ (ביבי נתניהו), שלא יתקרב לעסוק בנושאי בזק ובנושאים הקשורים לידידו שאול אלוביץ'. זו כמובן בדיחה מאוד עצובה, כי עו"ד דנה נויפלד עצמה, "שקועה עד צוואר" ב"ניגודי עניינים" ענקיים משל עצמה, שנמשכים מזה שנים עד עצם היום הזה. למותר לציין, שכל הנושאים הפליליים (לכאורה), שלא מובילים ישירות לביבי נתניהו כלל לא נחקרו ע"י שום גוף חקירה. זאת, כי הם היו מובילים היישר לראשי "קליקת הפרקליטיםעצמם...
כבר ציינתי לא אחת, כי "פרשת בזק-YES-משרד התקשורת" החלה בתחילת העשור, ולא ב-2014-15. היא החלה כשאבי גבאי היה מנכ"ל בזק ומשה כחלון שר התקשורת דאז. כ-80% מהמעשים הפליליים, שנעשו מאז ועד היום, כלל לא נחקרו (הסברתי כמה פעמים למה: הם היו מובילים, בין היתר, ל"קליקת הפרקליטים" עצמה). 

למי שמעוניין להתעמק בסוגיות הללו, מומלץ לקרוא בעיון את 3 הלינקים כאן למטה ואת חלק מהכתבות, שחשפו את כל הפרטים של הפרשה החמורה והמדהימה הזו: כאןכאן, כאן, כאן, כאן, כאן, כאן, כאן וכאן
שלמה פילבר (עד לאחרונה מנכ"ל משרד התקשורת)-עד מדינה? הצחקתם אותי!
האם פילבר "הפיל בפח" (כלומר בספין) את משטרת ישראל ב"תיק 4000"?
הטבות ומתן שוחד לשאול אלוביץ' עד כמיליארד ש"ח? הצחקתם אותי!

אם נתייחס לשנים 2015-2017, אזי במעגל החשודים הראשונים וברמה העליונה יש (לכאורה) את: שאול אלוביץ' (הבעלים של קבוצת הפירמידה של בזק), רון איילון (מנכ"ל YES), סטלה הנדלר (מנכ"לית בזק) ואילן ישועה (מנכ"ל וואלה!), עיקר החשדות למעשה נחקרו ואומתו (לכאורה) ע"י הרשות לניירות ערך, שפעלה ברצינות וביסודיות - לפני כשנה. במעגל של משרד התקשורת יש את: שלמה פילבר, שפעל על דעת עצמו (בין אם הבין, שזו "רוח המפקד" ובין אם רצה "לרצות" את מי שמינה אותו לתפקיד) ולכן הוא לא יכול להיות "עד מדינה", כי הוא החשוד הראשי, וכן את צמרת מועצת הכבלים והלוויין מאותה עת. זו אותה צמרת, שמסובכת בפרשה חמורה נוספת. היו במועצה הזו הרבה פרשות, לרבות "תפירת מכרזים", וכוונתי כאן לפרשה ששמה: "זכיית ערוץ 20 במכרז להפקת שידורי ערוץ הכנסת".

סביב המעגלים הראשיים הללו, היו עוד כמה דמויות משניות, שלא נפרט כרגע אודותיהן, כדי לא להאריך את הכתבה יותר מדי. 

מכל מה שנחשף ושפרסמנו אודות המכרז, שנוהל ע"י מועצת הכבלים והלוויין (נושא הנמצא כרגע בדיון נוסף בבג"ץ), מכרז של הפקת ערוץ הכנסת, עולים כמה היבטים מאוד מטרידים (מעבר להקלטות הסתר שבוצעו בהליך הזה ושטרם נחקרו). כשחברי המועצה מצביעים בעד זכיית ערוץ 20, ערוץ חדש ללא מערכת חדשות וניסיון בהפקת ערוץ חדשות, ערוץ המתמודד מול חדשות ערוץ 2 וחדשות ערוץ 10 - זה מוזר. כשהם עושים זאת בניגוד לעמדת "שומר הסף" (היועץ המשפטי של המועצה) - זה מוזר מאוד. כשהם עושים זאת בניגוד לעמדת "שומרי הסף" (גם היועמ"ש וגם כלכלנית המועצה), זה נהיה חשוד. במיוחד כשהם עושים זאת במצב, שבו היו"ר ו-2 חברי מועצה המובילים (שמילה מימון ותמי לשם) הם מינוי שר התקשורת (ביבי נתניהו) עם "טונות של ניגודי עניינים" לכל אחד מהם, ומנכ"ל המשרד הוא שלמה פילבר. במצב כזה, הסיפור הזה כבר מריח ממש פלילי. כאשר מתברר עכשיו, ש-2 "שומרי הסף" הללו (היועמ"ש והכלכלנית) אויימו, כי סירבו לשתף פעולה עם זכיית ערוץ 20 ונרדפו עקב כך ע"י יו"ר המועצה (ד"ר יפעת בן חי שגב), זה כבר מזכיר משטרים אפלים. למה זה לא נחקר ב"להב 433"? למה החומר המפליל (לכאורה) שהעברתי למי שהיה אמור להקשיב, לרבות ליועמ"ש, בזמן אמת, על הפעלת "חפרפרת" במועצת הכבלים והלוויין, במסגרת תהליכי המכרז המפוברק הזה - לא טופל, נגנז ונגרס? כבר הסברתי זאת קודם (כי החקירה יכולה להוביל ל"קליקת הפרקליטים" עצמה). 

כתוצאה מאי חקירה של החשדות לפלילים בכיוונים הנכונים, הכאוס במשרד התקשורת ממשיך גם כיום, למרות החלפת שר ומנכ"ל. כיום, זה נעשה (לכאורה) בעיקר בשירות האינטרסים הכלכלים של בעלי קבוצת סלקום. כתבתי על זה המון, כמעט כל יום, למשל: כאן, כאן, כאן וכאן. גם היום, עם הצוות החדש בראשות המשרד, החשדות החדשים (לכאורה) הללו, מובילים היישר ל"קליקת הפרקליטים" וזו בדיוק הסיבה, שזה לא נחקר ובספק אם אי פעם ייחקר. זה המצב ולא נראה, שמישהו יכול לשנות אותו. כאוס בהתגלמותו, או "רפובליקת בננות" ירודה בסגנון של "עולם שלישי", בנוסח הישראלי שלה. 

נספח
הודעת בנימין (ביבי) נתניהו מיום 10.7.18 לתקשורת [ציטוט]: 
"בפני ראש הממשלה לא הוצג היום שום דבר חדש. ראש הממשלה נתניהו מעולם לא עשה עסקה עם אלוביץ' תמורת סיקור אוהד".

"להיפך, לאורך שנים ראש הממשלה נתניהו סוקר בעקביות באופן עויין באתר 'וואלה'. סיקור שלילי זה הגיע לשיאו בשיטפון של כתבות ארסיות דווקא ערב הבחירות ב-2015, בניסיון לשכנע את הציבור להצביע נגדו. זה בדיוק פרק הזמן שבו מעלילים עליו שעשה כביכול את עסקת בזק-יס".

"גם הטענה על יחס מיוחד לאלוביץ' בעסקת בזק-יס היא מופרכת. ראש הממשלה חתם על עסקת המיזוג לאחר שורת החלטות של ועדות מקצועיות, לרבות הרשות להגבלים עסקיים ומועצת הכבלים והלוויין, ולאחר הנחייה מפורשת של היועצת המשפטית של משרד התקשורת".

"אין מקרה אחד שהוצג בפני ראש הממשלה, שבו כשר תקשורת הוא לא חתם על ההמלצות של גורמי המקצוע - וכך נהג גם במקרה זה. הוא לא עשה שום שירות מיוחד לאלוביץ'. תיק 4000 לא היה ולא נברא". 

עדכון 30.8.18: המשטרה מסרה לבית המשפט בת"א כי "שרה נתניהו חשודה בקבלת שוחד בתיק 4000". מדובר בשיבוש מערכות מוחלט ואבדן דרך של המשטרה. החוק שאני מכיר, לא מאפשר הגשת כתב אישום נגד אזרח, יהיה מעמדו אשר יהיה, באשמה של קבלת שוחד. ניתן להאשים אזרח רק באשמה של מתן שוחד. ככה החוק במדינת ישראל. לא מהבוקר. 

עדכון 12.6.19: אחרי 13 שנה, מנכ"ל וואלה!, אילן ישועה, סיים אמש (11.6.19) את תפקידו באתר וואלה!. ישועה סיים את תפקידו בהסכמה עם הנהלת קבוצת בזק, אך מאחורי הקלעים התגלעו מחלוקות בחודשים האחרונים בינו לבין יו"ר בזק, שלמה רודבעידו אשד, סמנכ"ל התוכן של האתר, יחליף אותו וימונה למנכ"ל החברה מהיום. דירקטוריון וואלה! בראשות רודב התכנס ואישר את פרישת ישועה ומינויו של אשד
ישועה הוא אחת הדמויות המרכזיות ב"תיק 4000". הוא האיש שביצע בפועל את ההנחיות מטעם משפחת אלוביץ' בעניין החשד (כביכול) להטות את סיקור האתר למען ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ורעייתו שרה. בשלב מסוים החל ישועה להקליט את אלוביץ' וגורמים נוספים כשהם מעבירים לו הנחיות מעין אלה. העדות של ישועה, ההקלטות והמסרונים שמסר, הפכו למשמעותיים מאוד להפיכת חקירת "תיק בזק" לחקירת "תיק 4000"
פייק ניוז 
 
Bookmark and Share