Telecom News - "מפגש היסטורי" ראשון בין צמרת משרד התקשורת לגמלאי משרד התקשורת

"מפגש היסטורי" ראשון בין צמרת משרד התקשורת לגמלאי משרד התקשורת

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> "מפגש היסטורי" ראשון בין צמרת משרד התקשורת לגמלאי משרד התקשורת
ביום 26.7.18 התרחש "מפגש היסטורי", שאתר Telecom News היה המניע העיקרי ליצירת האירוע הזה: צמרת משרד התקשורת נפגשה עם גמלאי משרד התקשורת. זה מפגש ממש היסטורי, כי כל השנים הגמלאים של המשרד היו "נזרקים" מחוץ למשרד, לטיפול של יחידת גמלאי חברת הדואר. אולם, למרות החגיגיות והראשוניות במפגש ההיסטורי הזה, עדיין הגמלאים לא חזרו להיות באחריות המשרד ממנו יצאו לגמלאות. 
מאת: אבי וייס, 26.7.18, 21:50אביבית מסבנד עם נתי כהן

אתר Telecom News מזה שנים (לדוגמה כאן), קרא לצמרת משרד התקשורת להכיר בקיומם של גמלאי המשרד ולא "לזרוק" אותם מייד עם יציאתם לפנסיה - לחברת הדואר. מדובר במשרד ממשלתי די קטן עם כמות גמלאים קטנה ואין שום סיבה שבעולם או היגיון כלשהו, לא לטפל בהם במשרד עצמו לאחר פרישתם של אותם עובדים לגמלאות, כמו שזה נעשה בכל השירות הממשלתי והציבורי (וגם במגזר הפרטי). 

התופעה המוזרה הזו נוגדת את התקש"יר וכל הנחיות נש"מ בתחום הטיפול בגמלאים. יש בתחום הזה הנחיות מאוד ברורות. גם החוק, גם התקנות וגם הנהלים אומרים במדויק איך משרד ממשלתי אמור לטפל בגמלאיו. אין שום בסיס חוקי או אחר לפטנט הזה של "מיקור חוץ" לגמלאי משרד ממשלתי, אצל יחידה חיצונית למשרד ממנו יצאו לגמלאות. במיוחד כשזו חברה שנמצאת תחת הפיקוח הרגולטורי של אותו משרד ממשלתי ובמיוחד כאשר אותה חברה עומדת בפני הפרטה, וזה יכול לעורר קונפליקטים, גם מכיוון של ארגוני הגמלאים (מהנסיון הנצבר במהלכי הפרטה של חברות ממשלתיות). לכן, קראנו לשר איוב קרא להתערב ולחסל את התופעה המטרידה הזו. זה טרם קרה. לא ברור למה. 

 בכל מקרה, יש לציין לטובה את אביבית מסבנד (בתמונה למעלה משמאל, יושבת מצד ימין ליד המנכ"ל נתי כהן), הסמנכ"לית הבכירה למינהל ומשאבי אנוש במשרד התקשורת, שיזמה את המפגש ההיסטורי הראשוני הזה בין המנכ"ל לגמלאי המשרד. ההודעה הרשמית של המשרד, שפורסמה בדף הפייסבוק של משרד התקשורת, מצויה בנספח כאן למטה.

נעדרה מהפגישה ההיסטורית הזו הסמנכ"לית לשעבר למינהל ומשאבי אנוש, תמי לשם, שבגללה, למעשה, לא שמר המשרד על קשר עם הגמלאים שלו, כל כך הרבה שנים. לכן, הגמלאים לא חסכו במפגש הראשוני הזה ביקורת מהמשרד ובעיקר מתמי לשם על כך, שהמשרד הפקיר אותם במשך שנים רבות ולא היטה אוזן לתחנוניהם במשך כל השנים - לשמור עימם על קשר. את התקציבים הגדולים, שהאוצר הקצה לגמלאי המשרד (כמו שהאוצר מקצה לכל גמלאי משרדי הממשלה), הכסף הזה הועבר ע"י תמי לשם, כל שנה, ללא כל פיקוח ובקרה ממשיים, לחברת הדואר. היות ורוב הגימלאים כלל לא היו מוכנים להגיע לחברת הדואר ולפעילות שבוצעה שם לגימלאי הדואר, מי שנהנה מהכסף הזה - אלו גימלאי חברת הדואר... פשוט מדהים איך ההפקרות הזו "חגגה" במשך שנים רבות (מאז הקמת משרד התקשורת כמשרד בשם "משרד התקשורת" ב-1971 ועד עצם היום הזה). גם אחרי "המפגש ההיסטורי", אין שום מועד להפסקת הזרמת הכספים המופקרת הזו, מהמשרד ישירות לארגון גמלאי חברת הדואר. 

המנכ"ל (נתי כהן) והסמנכ"לית (אביבית מסבנד), הקשיבו בקשב רב גם לביקורת וגם לציפיות הגמלאים והתחייבו, שמעתה הגמלאים ישולבו בפעילות המשרד, הן בצד החברתי והן בצד המקצועי. השניים הדגישו את הכבוד והערכה, שיש להם, לתרומה של הגמלאים למשרד ושהם זכאים בדין ליחס מהמשרד.

המנכ"ל נתי כהן אף הוסיף, שגם מנסיונו הרב בצבא וגם כעת במשרד, מעבר לחשיבות שמירת הקשר עבור הגמלאים/הוותיקים עצמם, ישנה חשיבות עצומה בשמירת הקשר גם עבור המשרתים כעת במשרד, שנושאים עיניים להנהלה ובוחנים כיצד היא מתייחסת לגמלאים שלה.

נציג עמותת הרווחה של גמלאי הדואר, שהשתתף במפגש, הודיע, שהוא תומך ביצירת פעילות ייעודית לגמלאי משרד התקשורת. בסוף הישיבה מינו הגמלאים 3 נציגים: צבי יונדלר המשמש כיום כנציג במועצת העובדים בחברת הדואר, מירה דאביוג וזאב קידר. נאחל להם הצלחה בתפקיד החדש ובנתיב החדש, שגמלאי המשרד החלו בו, במפגש ההיסטורי הזה.

נספח
הודעת דובר משרד התקשורת לגבי המפגש:
"היום (26.7.18) התקיים במשרדנו בתל-אביב מפגש מחבק ראשון לגימלאי המשרד. 
בנוכחות מנכ"ל המשרד, נתי כהן.
את המפגש המבורך יזמו אביבית מסבנד, סמנכ"לית בכירה למינהל ומשאבי אנוש וצוות משרדה.
מטרת המפגש היתה חיזוק ויצירת שיתופי פעולה בין הגמלאים למשרד.
נבחרה נציגות מטעם הגמלאים שתעמוד בקשר מול המשרד באופן שוטף.
שמות הנציגים: צבי יונדלר, זאב קידר ומירה דאביוג
בסיכום המפגש נקבע כי המשרד יזמין מעתה את הגמלאים להרמות כוסית ולמפגשים עתיים וכי עמותת חברת הדואר תדאג לרווחתם ותתאים את התוכנית לצרכיהם.
יישר כוח על היוזמה והביצוע!!"

תמונות מהמפגש ההיסטורי בין צמרת משרד התקשורת לגמלאי המשרד:
המפגש ההיסטורי במשרד התקשורת 1


 
המפגש ההיסטורי במשרד התקשורת 2 
 
Bookmark and Share