לראשונה הוטמעה טכנולוגיית בלוקצ'יין במערכות המידע של רשות ניירות ערך

דף הבית >> פורומים וביטקוין >> חדשות עולם הביטקוין >> לראשונה הוטמעה טכנולוגיית בלוקצ'יין במערכות המידע של רשות ניירות ערך
לראשונה הוטמעה טכנולוגיית בלוקצ'יין במערכות המידע של רשות ניירות ערך
מאת: מערכת Telecom News, 3.10.18, 13:20נתן הרשקוביץ

פיתוח היישום ארך כ-3 חודשים.
 
לראשונה, הוטמעה טכנולוגיית בלוקצ'יין במערכות המידע של רשות ניירות ערך, שמשמשות את הציבור הרחב והגופים המפוקחים.
בשלב ראשון, הטכנולוגיה הוטמעה במערכת "יעל", שהוקמה להעברת מידע ומסרים ע"י הרשות לגופים המפוקחים.

בשלב הבא צפויה הטמעה של הטכנולוגיה גם במערכת ההצבעות "הצבע-הון", שפיתחה הרשות כדי לאפשר למשקיעים להשתתף באספות משקיעים באופן פעיל מכל מקום בארץ ובעולם.

בהמשך, התכנון הוא ליישם את הטכנולוגיה גם במערכת המגנא, באמצעותה ניתן לעקוב אחר כל דיווחי הגופים המפוקחים.

טכנולוגיית בלוקצ'יין במערכת "יעל" מוסיפה רובד נוסף לאבטחת מהימנותו של  המידע המועבר ע"י הרשות לגופים המפוקחים. הטכנולוגיה מאשרת את המקוריות של ההודעות, מונעת זיוף, ומונעת את עריכתן או מחיקתן. בנוסף, המערכת מונעת אפשרות של התכחשות לקבלת ההודעות מטעם הרשות. 

הטמעת הטכנולוגיה במערכות המידע של הרשות מתכתבת עם חזון הרשות לקידום חדשנות פיננסית בשוק ההון ולאימוץ טכנולוגיות לשירותים ולמוצרים פיננסיים, באמצעות הקמת Innovation Hub רגולטורי לתחום הפינטק.

פיתוח היישום ארך כ-3 חודשים ובוצע ע"י חברת טלדור.

נתן הרשקוביץ, (בתמונה), מנהל מחלקת מערכות מידע ברשות ניירות ערך: "אנו עדים למגמה הגוברת בעולם בכלל ובענף הפיננסים בפרט להטמעת טכנולוגיות חדשניות ופורצות דרך. יישום טכנולוגיית בלוקצ'יין במערכות המידע של רשות ניירות ערך מציב אותה כאחת מהרשויות המובילות בעולם באבטחת המידע העובר לציבור ומהימנותו, וכאחת מהמובילות במגזר הציבורי בישראל".

BLOCKCHAIN FREE
TLV-GENERATOR 
 
Bookmark and Share