Telecom News - קריאה להשעיה של מנכ"ל משרד התקשורת, המשנה למנכ"ל והיועמ"ש במשרד

קריאה להשעיה של מנכ"ל משרד התקשורת, המשנה למנכ"ל והיועמ"ש במשרד

דף הבית >> עולם ה-ICT ותקשורת >> חדשות משרד התקשורת >> קריאה להשעיה של מנכ"ל משרד התקשורת, המשנה למנכ"ל והיועמ"ש במשרד
קריאה להשעיה של מנכ"ל משרד התקשורת (נתי כהן), המשנה למנכ"ל (שמילה מימון) והיועצת המשפטית למשרד (עו"ד דנה נויפלד או מי מהצוות שלה, שאישר וחתם על החלטהׂ), בגין הסתרת פרוטוקול "הוועדה המייעצת", לאור פיברוק הקנס הענק על בזק בגלל נושא "הטלפוניה הסיטונאית" של בזק. בנוסף: מי חיסל ויחסל את הקריירה של השר איוב קרא? 
מאת: אבי וייס, 8.1.19, 11:37נתי כהן

ביום 27.12.18 משרד התקשורת העלה לאתר המשרד הודעה (הנמצאת כאן), על הטלת קנס ("עיצום כספי"), קנס ענקי בכל קנה מידה, הקנס המכסימלי שאפשר להטיל על פי החוק, של כ-11 מיליון ש"ח, על בזק, בגלל שלא עמדה בתנאים, בתקנות והוראות הרישיון שלה, להפעלת "טלפוניה סיטונאית" על הרשת שלה. 

על הנושא הזה כבר כתבתי 2 כתבות, שמי שמעוניין להעמיק לגבי הרקע להטלת הקנס האדיר הזה, יוכל לקרוא כאן: כמה וכמה סעיפים בהודעה הזו עוררו את חשדותי, שמדובר בהחלטה מפוברקת, שכרוכה בהפרות חוק סיטונאיות, לכאורה, של צמרת משרד התקשורת ולא בפעם הראשונה.

חשיפות טריות קיימות בסדרת המאמרים הנוקבת שלי, שזכתה גם לחשיפה בכלי תקשורת אחרים, כאשר המאמר הטרי והחמישי בסדרה פורסם אמש - כאן. זאת, בעניין "תפירת התיק לביבי" בנושא המכונה "תיק 4000", שכמובן סובב סביב בזק. הקנס, שהוטל כעת על בזק, הוא (כנראה) חלק בלתי נפרד מ"תפירת התיק" המזעזעת והלא מתקבלת על הדעת הזו.

לאחרונה גם חשפתי קנס בלתי חוקי, שהוטל במועצת הכבלים והלוויין - כאן.

כרגע אעסוק רק ב-3 נושאים, שעוררו את חשדי (כל השאר ייחשף ויפורט במאמר הבא, שייעסוק בנושא החמור ביותר הזה):
  • בתחילת ההודעה על הקנס כתוב: "משרד התקשורת הטיל...". אין דבר כזה בחוק. "משרד התקשורת" כמשרד, לא יכול להטיל שום קנס. קנסות יכולים להטיל אנשים ספציפיים במשרד התקשורת, שנקבעו להם בחוק סמכויות כאלו. במקרה כאן - המדובר במנכ"ל משרד התקשורת - נתי כהן (בתמונה למעלה משמאל). אם תבדקו, תמצאו, שבכל ההודעות, שמשרד התקשורת פרסם מאז ומעולם, תמיד בתחילת ההודעה צויין מי הטיל את הקנס, כי זה הנוסח של ההודעה הנדרש ע"י חוק התקשורת. העובדה, שלפתע לא כתוב מנכ"ל משרד התקשורת - נתי כהן (ששמו כבר התנוסס על קנס קודם, שהוטל על ידו - כאן), עוררה מייד את חשדי.
  • בהודעה מצוין לוח זמנים מאוד מתוחם וספציפי לזמן, שבו בוצעה ההפרה של בזק וזה מופיע בצורה מאוד ברורה כאן:
בזק קנס

כלומר: תקופת ההפרה, שבה בזק הפרה את ההוראות של משרד התקשורת, התקנות והרישיון שלה, היא: 31.7.18 עד 10.12.18.

הבעיה: מדובר בזיוף תאריכים, לכאורה. הקנס
שמילה מימוןהזה של 11 מיליון ש"ח הוטל על בזק ע"י שמילה מימון (בתמונה משמאל) בהיותו מנכ"ל משרד התקשורת בפועל, והוא הודיע לבזק על כוונתו להטיל עליה קנס כזה, מהסיבה הזו, ב-2017.

לא מאמינים? אז תסתכלו על המסמכים כאן, כאן וכאן.

גם פירסמתי על זה כתבה באוקטובר 2017 (כאן).

אלו העובדות. אין עובדות אחרות. גם לא בהודעה המפוברקת, לכאורה, והטרייה של המשרד. 
  • בהודעה מדובר, שהקנס הוטל לאחר "התייעצות עם "הוועדה המייעצת", כנדרש בחוק התקשורת וזה מופיע בצורה בולטת ומפורשת בתצלום כאן:
בזק 2

הבעיה: חוק התקשורת דורש, שהפרוטוקול של "הוועדה המייעצת" יהיה גלוי, כמופיע בתצלום הסעיף הזה בחוק:
בזק 3

לכן, פניתי מייד אחרי פרסום ההודעה של משרד התקשורת, אל צמרת משרד התקשורת וביקשתי לראות את הפרוטוקול הזה, ואף נתתי מספיק זמן לצמרת משרד התקשורת למחוק מהפרוטוקול הזה כל דבר רגיש, שצמרת משרד התקשורת סבורה, שאי אפשר לפרסמו (זה מותר על פי החוק וזה כבר נעשה בפרוטוקולים קודמים של "הוועדה המייעצת").

כל התכתובת שלי עם משרד התקשורת בעניין זה מצויה כאן (תכתובת זו לא מילה מתאימה: שלחתי פניות שלא נענו - זו ההגדרה הנכונה). 

היות והזמן הסביר לפרסום הפרוטוקול הזה חלף לו והוא עדיין מוסתר, פניתי לנש"מ (נציבות שירות המדינה) וליועמ"ש (היועץ המשפטי לממשלה) בפנייה הדחופה הבאה, שנשלחה ביום 5.1.19:
"שאלה מדוע מנכ"ל משרד התקשורת, המשנה למנכ"ל והיועצת המשפטית של המשרד לא יושעו מיידית מתפקידם וייחקרו בגין הסתרת פרוטוקול חשוב ביותר, שיכול לחשוף "פברוק" קנס, שנעשה על ידם.
תלונה כנגד מנכ"ל משרד התקשורת, המשנה ומנכ"ל והיועצת המשפטית של משרד התקשורת:
ביום 27.12.18 משרד התקשורת פרסם אודות הטלת קנס (עיצום כספי) על בזק בגובה של כ-11 מיליון ש"ח.
מעבר לפגמים בהודעה, שכבר פרסמתי (כאן: http://bit.ly/2CApvTc) ונושאים נוספים שכרגע בטיפול ובבירור,
הבעיה האקוטית: לא פורסם הפרוטוקול של "הוועדה המייעצת לעניין עיצומים כספיים", שמונתה לפי הוראות חוק התקשורת.
על פי החוק  - חוק התקשורת סעיף 37א1 (ט) - יש לפרסם את הפרוטוקול הזה (כמו שנעשה כמה פעמים בעבר, כאשר הפרוטוקול פורסם רק בעקבות לחץ שלי ושל נש"מ) והוא אמור להיות פתוח לעיון הציבור.
הסתרת הפרוטוקול מלמדת, שיש (ככל הנראה) בעיות חוקיות בעניין זה ולכן הפרוטוקול מוסתר מהציבור.
פניותיי לצמרת משרד התקשורת לא נענו (מצ"ב הפניות ב-PDF).
היות וזו לא פעם ראשונה, שצמרת משרד התקשורת מנסה להסתיר את הפרוטוקול החשוב הזה, אני סבור, שיש לנקוט בצעד מרתיע של חקירה והשעיה דחופה של האחראים להפרת החוק החוזרת ונשנית הזו (תוכלו לאתר אצלכם את המקרים הקודמים, שהתלוננתי בדיוק בנושא כזה), הפרות חוק, שנעשות בצמרת משרד התקשורת, בהנחה שזה לא יתגלה.
בנוסף, אודה להתערבותכם הדחופה, שהפרוטוקול הזה יפורסם כנדרש בחוק, אחרת אין תוקף לקנס הענק הזה (שעל פניו נראה מפוברק), שהוטל על בזק ע"י צמרת משרד התקשורת". 

תגובה טרם קיבלתי. ככל שאקבל תגובה, אעדכן בהתאם. עדכון 23.7.20: כצפוי, נש"מ "גרסו" את התלונה כנגד המנכ"ל - כאן

למה לא פניתי לשר התקשורת (איוב קרא) בעניין זה, שכן הוא השר הממונה על משרד התקשורת?איוב קרא
הסיבה מאוד פשוטה וגם עצובה: מהמידע, שצברתי בימים האחרונים, ככל הנראה, עלול השר איוב קרא לא להיות חבר בכנסת ישראל הבאה.

הוא פשוט "מחוק" בתרגיל "כיפה אדומה", שבוצע לו. אם המילים "כיפה אדומה" מזכירות לכם משהו, אז אתם צודקים. הנה זה כאן. במשפט הראשון בכתבה זו כתבתי, שהתרגיל של איוב קרא יחזור אליו כבומרנג. כלומר: מי ש"מפיל אחרים בפח על כלום", ייפול בדיוק באותה צורה, שאחרים ייעשו לו. 

ה"מחיקה" של השר איוב קרא  לא התרחשה בגלל פרשת הרשות השנייה והיו"ר שלה. בכלל לא. אלא בגלל פרשה חמורה אחרת לגמרי, שאכנה אותה כרגע בשם: "תיק הדואר". אני סברתי וכתבתי כמה וכמה פעמים, שהשר אמור היה להיות מורחק מתפקידו בגלל "תיק 5000", או בגלל "תיק 4000-ס", אבל זה לא קרה.עדיין. השר הסתבך קשות בפרשה ממש שטותית, בעניין חברת הדואר (מפורט כאן וגם כאן - למתעניינים).  

הבעיה הכי מטרידה כיום בסביבה המחוברת לשר התקשורת: מי הדליף לכתב גל"צ את התכתובות שלו עם בכירים בדואר ואת שליחת החבילה עם המעטפות - בלי לשלם. "סכינים" החלו להיות משוחזות ויש סיכוי סביר, שהעדים הרלבנטיים "יקברו את השר" בעדויותיהם. כמו שאומר הפתגם: "חברים יש רק באגד".

לדברי מקורותיי, זה די ברור, שצמרת הליכוד ובראשה ביבי נתניהו לא תהיה מוכנה לעוד פרשה עם "ניחוח פלילי", לכאורה, שתלווה את מסע הבחירות הנוכחי לכנסת. אזי - מבחינתם - איוב קרא פשוט "מחוק", גם אם הוא טרם קיבל על כך הודעה רשמית ממישהו.

עצוב, כי הוא הגיע למשרד עם הרבה כוונות טובות ומדובר בשר עם "ציוניות בנשמה". אולם, אלה החיים במדינה הסוערת שלנו. הזהרתי אותו בעשרות כתבות באתר זה, שהוא בדרך לתהום. הוא סירב להיפגש עימי וסירב להשיב לי, לכל פניותיי. כך שאין לו מה להלין אלא על עצמו. 

עדכון 8.1.19, 17:30: איוב קרא כבר קיבל את ההודעה על תרגיל "כיפה אדומה" שעשו לו במפלגה (כאן). הוא יצטרך להתמודד על מקום לא משוריין ברשימת המפלגה וכך יוכלו לדחוק אותו בקלות למקום לא ריאלי ברשימה. במקרה של קרא, הוחלט היום ע"י ועדת החוקה של הליכוד, כי משבצת המגזר הלא-יהודי, שבה קרא יכול היה להתמודד עד כה, ללא הגבלה, תשוריין כעת לנציג לא-יהודי חדש בלבד, ולא יתאפשר לנציג שכבר כיהן בכנסת - להתמודד עליה.

עדכון 12.6.20: התלוננתי כנגד נציבות שירות המדינה (נש"מ) על כך שהנציבות שלא עונה לי בזמן או בכלל על פניותיי, במיוחד במה שנוגע לעבירות משמעת של עובדי משרד התקשורת. התלונה נבדקה ע"י מבקר המדינה (התשובה נמצאת כאן) שמצא שאני צודק ונתן נזיפה לנציבות שירות המדינה, כמופיע בתצלום כאן: 
נזיפה לנש"מ

SUSPENSION FREE
 
 
  
 
Bookmark and Share