דו"ח: רוב הארגונים שואפים לטרנספורמציה דיגיטלית ככוח מניע אסטרטגי

דף הבית >> דעות ומחקרים >> מחקרים, מצגות מסמכים >> Israel ICT >> דו"ח: רוב הארגונים שואפים לטרנספורמציה דיגיטלית ככוח מניע אסטרטגי
דו"ח: רוב הארגונים באזור EMEA שואפים לטרנספורמציה דיגיטלית ככוח מניע אסטרטגי ומשמעותי
מאת: מערכת Telecom News, 20.1.19, 12:50קארה ספראג יחצ

הדו"ח מתאר כיצד הטרנספורמציה הדיגיטלית מניעה פריסה של יישומים קריטיים והחלטות ניהוליות. ההשפעות הטכנולוגיות המשמעותיות על ארגונים כוללות שירותי יישומים, מחויבויות הקשורות ל-Multi-Cloud ואבטחת מידע והשפעה גוברת של DevOps.
 
F5 Networks , שמספקת פתרונות ענן ואבטחת מידע, ושמרכז הפיתוח הישראלי שלה, השלישי בגדלו בעולם, ממוקם בת"א, ובו מועסקים 250 עובדים, חשפה את התוצאות של דו"ח 2019 State of Application Services (SOAS) report  (דוח" מצב שירותי היישומים ל-2019). הדו"ח הגלובלי חושף את נוף היישומים המשתנה במהירות, בעודו פונה לעבר אוטומציה, מיקוד בענן וכמו גם חדשנות עסקית המונעת באופן דיגיטלי. הוא גם מדגיש את אתגרי אבטחת המידע והתפעול העדכניים ביותר המיוחסים לשינויים הללו.

דו"ח SOAS משקף מידע, שהתקבל מקרוב ל- 2,000 משיבים סביב העולם ממגוון רחב של תעשיות, חברות בסדרי גודל שונים ותפקידים שונים. המשתתפים נשאלו אודות האתגרים וההזדמנויות, שהוצגו במהלך תהליכי טרנספורמציה דיגיטלית, דבר שהוביל לקבלת אנליזה מקיפה אודות הדרך שבה ארגונים משתנים כדי לענות על הדרישות המשתנות כל העת בכלכלה הדיגיטלית. באזור EMEA לקחו חלק 220 משיבים מ-54 מדינות.
 
המרוץ אחר הטרנספורמציה הדיגיטלית
על פי הדו"ח, ארגונים באזור EMEA שואפים באגרסיביות לטרנספורמציה דיגיטלית ככוח מניע אסטרטגי ומשמעותי. כ-75% מהמשיבים בסקר מאמתים את השינוי, בהשוואה ל-68% מהחברות באזורים אחרים.

יתרה מכך, ארגונים ב-EMEA מאפשרים יישומים ללקוחות מובייל בסבירות גבוהה יותר (40% לעומת 36% באזורים אחרים). 41% גם אמרו שהגורם המניע למינוף הטרנספורמציה הדיגיטלית הוא האצת החיפוש אחר ארכיטקטורות יישומים חדשות דוגמת קונטיינריזציה ומיקרו-שירותים.

אזור EMEA מראה מיקוד חזק באופטימיזציה של מערכות המידע, עם כמעט שלושת-רבעי (72%) המעוניינים לממש את היתרון הזה לעומת 69% באזורים אחרים. שיפורים נוספים ומשמעותיים של טרנספורמציה דיגיטלית כוללים אופטימיזציה של תהליכים עסקיים (58%) ופרודוקטיביות משופרת של עובדים (53%).
 
DevOps לחזית
בכל האזור, 62% מאמינים, שהלך מחשבה של 'digital-first' משנה את הדרך שבה יישומים מפותחים. המגמה יורדת ל-51% באזורים אחרים בעולם. כתוצאה מכך, 46% מהארגונים באזור EMEA מדווחים על שינויים חיוביים באופן שבו יישומים מועברים לסביבות ייצור, כולל שיפורים תפעוליים דוגמת שחרורים תכופים יותר.

הדו"ח מסכם, שהצורך במהירות ובחדשנות גדולה יותר מעודד מגמה עולמית ל-DevOps לעבור מגורמים המבדלים את עצמם ע"י אסטרטגית אימוץ מוקדמת לבעלי השפעה התורמים לתפעול העסק.
 
אסטרטגית Multi-cloud ואבטחת מידע
45% מהמשיבים ב-EMEA מעריכים כעת את החלטותיהם בנוגע לענן בהתבסס על הסביבה, שמתאימה לכל יישום, מגמה הצפויה לגדול ולהשיג מומנטום בהמשך ולהרחיב את אימוץ ה-multi-cloud.

בסך הכל, 42% מהחברות ב-EMEA אמרו, שהן השתמשו ב-2 עד 6 ספקי ענן (ירידה לעומת 53% באזורים אחרים). 11% השתמשו ב-7עד 10ספקים ו-4% השתמשו ב-11 עד 20. יותר מרבע (28%) מכל הארגונים ב-EMEA נמנעו מהענן בכל צורה מלבד SaaS.

סוגיות אבטחת מידע נראות כמחסום העיקרי לארגונים כיום שאין להם תכניות לספק יישומים בענן הציבורי. אתגר ה-multi-cloud הגדול ביותר המזוהה עם EMEA נוגע לאיומים הקיימים והחדשים (40%), ולאחריו עמידה ברגולציה (31%) ויישם מדיניות אבטחת מידע בכל יישומי החברה (30%).
 
העתיד של שירותי היישומים
שירותי היישומים, שפורסים במידה הניכרת ביותר ב-EMEA, הם פיירוול לרשת (89%), ניהול זהות וגישה דרך SSL VPN (87%), אנטי-וירוס (87%), אבטחת IPS/IDS (76%) וניהול זהות וגישה באמצעות בקרת גישה ליישומים (74%).וינסט לוורן יחצ

וינסנט לוורן, (בתמונה משמאל), סגן נשיא להנדסה ב-F5 Networks: "ה- multi-cloud התפתח מניסוי לאסטרטגיה מקיפה לחדשנות. במה שמשגשג כיום ככלכלת יישומים, שירותי יישומים עלו כגורמי מפתח לטרנספורמציה הדיגיטלית והצלחה עסקית. בזמן שטרנספורמציה דיגיטלית ממשיכה לשנות את הנוף, פריסה של שירותי יישומים עקביים מאפשרת לארגונים להישאר באותו קצב הן עם המתחרים והן עם פריסות טכנולוגיות תמידיות".
 
קארה ספראג, (בתמונה למעלה), סגנית נשיא בכירה ומנכ"לית היחידה העסקית של שירותי היישומים ב- F5: "יישומים הם הנכס היקר ביותר בארגון המודרני, שמגדיר את העידן החדש של Application Capital (היוון/ קפיטליזציה של יישומים).הדו"ח של שנה זאת חוקר את הגישות, שבהן נוקטים ארגונים בתהליך הטרנספורמציה הדיגיטלית וכיצד הם עושים אופטימיזציה בתהליכים, מערכות ואנשים הנמצאים בתווך של פיתוח, פריסה ואספקת יישומים למטרת יצירת יתרון תחרותי והשפעה עסקית".

CLOUD DEVOPS FREE 
 
Bookmark and Share