רשות ניירות ערך השיקה רשת בינלאומית לקידום חדשנות פיננסית - GFIN

דף הבית >> חידושים הכרזות >> רשות ניירות ערך השיקה רשת בינלאומית לקידום חדשנות פיננסית - GFIN
רשות ניירות ערך השיקה עם רגולטורים פיננסיים בעולם רשת בינלאומית לקידום חדשנות פיננסית-GFIN
מאת: מערכת Telecom News, 31.1.19, 18:03ענת גואטה צילום ענבל מרמרי

לחברות פינטק מקומיות יש אפשרות להשתתף ב"ארגז החול" הבינלאומי, ועל חברות אלו להגיש בקשות הצטרפות עד לסוף פברואר 2019.

רשות ניירות ערך השיקה היום עם רגולטורים נוספים בעולם את ה-GFIN (Global Financial Innovation Network), רשת בינלאומית לקידום חדשנות פיננסית. GFIN היא רשת הכוללת 29 רגולטורים פיננסיים וגופים בינלאומיים לרבות קרן המטבע הבינלאומית והבנק העולמי, שמתחייבים לתמוך בחדשנות פיננסית, תוך הסתכלות על טובת ציבור המשקיעים.

היוזמה להקמת הרשת הבינלאומית גובשה ע"י הרגולטור הבריטי, ה-FCA, וארגונים נוספים כדי להקים "ארגז חול" בינלאומי (Sandbox), ולשתף ידע פרקטי וחדשני בין רגולטורים מובילים בעולם.

GFIN שואפת לספק דרך יעילה לחברות חדשניות לתקשר עם הרגולטורים השונים באופן, שיסייע לאותן חברות לנווט בין המדינות. כ"כ, GFIN שואפת ליצור מסגרת חדשה לשיתוף פעולה בין הרגולטורים האמונים על מתן שירותים פיננסיים בנושאים הקשורים לחדשנות, כדי לחלוק מניסיונם ומגישותיהם השונות. "ארגז החול" הבינלאומי מיועד לחברות המעוניינות לבחון מוצרים, שירותים או מודלים עסקיים חדשניים, במספר תחומי שיפוט במקביל.

בחודשים האחרונים גיבשה הרשות, יחד עם הרגולטורים הפיננסיים, את תנאי החברות להצטרפות לרשת ה-GFIN, ואת מבנה ואופני הפעולה של החברים בה. כתוצאה מהדיונים, נקבעו המטרות הבאות:

לפעול כרשת של רגולטורים, שפועלים בשיתוף פעולה והחולקים מניסיונם בחדשנות פיננסית בשווקים המתאימים, כולל בנוגע לטכנולוגיות מתפתחות ולמודלים עסקיים.

לספק מסגרת עבודה משותפת בתחום ה-RegTech, לשיתוף ידע וניסיון עבר.

לספק סביבה בינלאומית לחברות המעוניינות בביצוע פיילוטים חוצי גבולות.

כ"כ, הוחלט לתת אפשרות לחברות פינטק מקומיות להשתתף ב"ארגז החול" הבינלאומי, ועל חברות אלו להגיש בקשות הצטרפות עד לסוף פברואר 2019.

הרשות וה-GFIN מזמינות רגולטורים פיננסיים וארגונים קשורים, בעלי מחויבות לתמוך בחדשנות לטובת ציבור המשקיעים, להצטרף לרשת הגלובלית שהושקה היום. בין המדינות והגורמים השותפים לרשת ה-GFIN, בנוסף לישראל: בריטניה, אוסטרליה, ארה"ב, הונג קונג, סינגפור, דרום אפריקה, קרן המטבע העולמית, הבנק העולמי, קוויבק, הונגריה ועוד.
 
ענת גואטה, (בתמונה למעלה), יו"ר רשות ניירות ערך: "הצבתי את תחום החדשנות הפיננסית בראש סדר העדיפויות של הרשות ועל סדר יומו של שוק ההון. ישראל פורצת דרך בכל הקשור לחדשנות בתחום הטכנולוגיה הפיננסית, סייבר ותחומים נוספים. מתפקידנו לאפשר לחברות את התשתית הרגולטורית, שתשמור על עניינם של ציבור המשקיעים ולצד זאת תאפשר את התפתחותן של טכנולוגיות חדשניות, שבסופו של יום תשפרנה ותנגשנה את צריכת השירותים הפיננסיים בישראל לציבור הרחב במינימום תיווך. אני מזמינה חברות לפנות אלינו כדי שביחד נייצר שוק הון מתקדם, יעיל ובעל ערך גבוה יותר עבור ציבור המשקיעים".
 

צילום תמונה עליונה: ענבל מרמרי

INNOVATION FREE
 
 
 
 
  
 
Bookmark and Share