דויטשה בנק מקדם טרנספורמציה דיגיטלית עם רד האט

דף הבית >> זכיות פרויקטים הטמעות >> דויטשה בנק מקדם טרנספורמציה דיגיטלית עם רד האט
דויטשה בנק מקדם טרנספורמציה דיגיטלית עם רד האט
מאת: מערכת Telecom News, 8.5.19, 12:52טום גילברט יחצ
 
מוביל הבנקאות מספק חדשנות דיגיטלית ואג'יליות עם ענן היברידי, ומתודולוגיות פיתוח יישומים מוטי-ענן (Cloud-native) כמו קונטיינרים, מיקרו-שירותים ו-DevOps, מתאימות היטב לתמיכה ביעדיו. Red Hat Enterprise Linux משמשת כפלטפורמת הפעלה מרכזית עבור הבנק כבר מספר שנים. הבנק הטמיע את Red Hat OpenShift על Microsoft Azure כחלק של פלטפורמת ענן היברידי חדשה ממוקדת-אבטחה.
 
רד האט (Red Hat), שעוסקת בעולם של פתרונות קוד פתוח, הודיעה בכנס Red Hat Summit המתקיים בבוסטון, (7-9 במאי 2019), שדויטשה בנק (Deutsche Bank), הבנק הגדול ביותר בגרמניה, מבסס את פלטפורמת היישומים Fabric שלו על טכנולוגיות ענן היברידי מרד האט.

Fabric היא רכיב מרכזי באסטרטגיית הטרנספורמציה הדיגיטלית של דויטשה בנק, ומשמשת כפלטפורמת ענן היברידי אוטומטית עבור שירות עצמי, המאפשרת לצוותי יישומים לפתח, לספק ולהרחיב יישומים מהר יותר ובאופן יותר יעיל.

דויטשה בנק מבצע מדי יום כ-13 מיליון תשלומים בשווי העולה על 1.1 טריליון אירו, וסולק טרנזקציות בשווי 500 מיליארד אירו בכל יום. היכולת לספק ללקוחות במהירות וביעילות רבות יותר שירותים גמישים לפי דרישה הזמינים תמיד, היא חיונית בשוק תחרותי ביותר כמו בנקאות גלובלית, ומתודולוגיות פיתוח יישומים מוטי-ענן (Cloud-native) כמו קונטיינרים, מיקרו-שירותים ו-DevOps, מתאימות היטב לתמיכה ביעדים אלה.

כדי לעמוד ביעדיו העסקיים של מודרניזציית תשתית בהיקף גדול, שיפור אג'יליות עסקית ויעילות, וקיצור זמן הגעה לשוק, בנה דויטשה בנק את Fabric, שהיא פלטפורמה אסטרטגית מהדור הבא, שמסוגלת לספק חוויית "כל דבר כשירות" עבור צוותי היישומים הבוחנים ומטמיעים יישומים חדשים ברחבי התשתית ההיברידית של הבנק.

Red Hat Enterprise Linux משמשת כפלטפורמת הפעלה מרכזית עבור הבנק כבר מספר שנים, ומספקת בסיס נתמך אחיד עבור עומסי עבודה באתרי הבנק ובסביבת הענן הציבורי שלו. עבור Fabric בחר דויטשה בנק להמשיך להשתמש במערך מוטה-ענן של רד האט, שבנוי על שדרת פלטפורמת הלינוקס הארגוני עם Red Hat OpenShift Container Platform.

הבנק הטמיע את Red Hat OpenShift על Microsoft Azure כחלק של פלטפורמת ענן היברידי חדשה ממוקדת-אבטחה, עבור בנייה, אירוח וניהול של יישומים בנקאיים. ע"י הטמעת Red Hat OpenShift - פלטפורמת Kubernets ארגונית על Microsoft Azure, יכולים צוותיIT  לנצל יתרונות של משאבי ענן בהיקף עצום, עם מודל פלטפורמה כשירות-תחילה (PaaS-first) סטנדרטי ועקבי.
 
הבנק גם הטמיע OpenShift בתשתית באתר שלו, מה שמאפשר להמשיך שימוש בטכנולוגיות, שכבר נמצאות בייצור וניצול היתרון של אחת מהצעות ערך המרכזיות של OpenShift: פלטפורמה עבור יישומים ברחבי סביבות ענן היברידי, ממרכז הנתונים ועד עננים ציבוריים רבים.

Red Hat Enterprise Linux ו-Red Hat OpenShift מוטמעות ומתוחזקות בשימוש ב-Red Hat Ansible Tower, מסגרת המבצעת אוטומציה וסטנדרטיזציה של IT בסדר גודל ארגוני.

היום תומכת Fabric ב-6,000 משתמשים פנימיים בבנק העובדים על 4,000 פרויקטים ב-15 סביבות מחשוב ייחודיות, וביותר מ-10,000 משתמשי קצה ברחבי העולם. הבנק מימש את מטרתו להגדיל יעילות תפעולית, ומריץ עתה יותר מ-40% של עומסי העבודה שלו על 5% מהתשתית הכוללת שלו, תוך קיצור הזמן הנדרש לקדם רעיונות מהוכחת היתכנות (POC) לייצור, מחודשים לשבועות.

טום גילברט, (בתמונה למעלה), מנהל גלובלי של פלטפורמות ענן, יישומים ואינטגרציה בדויטשה בנק: "החזון שלנו היה 'כל דבר כשירות'. רצינו את היכולת לקחת במהירות רעיון ולהוביל אותו לייצור, תוך עמידה בתקני אבטחה ורגולציה של תעשיית הבנקאות. לשם כך היינו זקוקים לא רק לטכנולוגיה חדשנית, אלא לשותף אסטרטגי, שיכול לספק ביצועים ברחבי העולם ומבין את צרכינו העסקיים. אנו מרוצים ממה שהשגנו עד עתה, ומצפים להמשך מסע זה עם רד האט".

בתמונה: מרכז הנתונים של דויטשה בנק
דויטשה בנק

 

 
  
 
Bookmark and Share