אמון בבלוקצ'יין: עוד 2 ענקיות שילוח ימי הצטרפו לפלטפורמת TradeLens

דף הבית >> פורומים וביטקוין >> חדשות עולם הביטקוין >> אמון בבלוקצ'יין: עוד 2 ענקיות שילוח ימי הצטרפו לפלטפורמת TradeLens
הבעת אמון בטכנולוגיית בלוקצ'יין: עוד 2 ענקיות שילוח ימי הצטרפו לפלטפורמת TradeLens
מאת: מערכת Telecom News, 29.5.19, 16:15BLOCKCHAIN
 
הצטרפות CMA CGM ו-MSC למיזם שלIBM  ו-Maersk מבטיחה, שנתונים של קרוב למחצית מהיקף מכולות המטען הימיות בעולם כבר זמינים ב-TradeLens. צים הצטרפה לפני חודש.
 
שתי ענקיות השילוח הימי - CMA CGM הצרפתית המעסיקה 110,000 עובדים ומגיעה ל-420 נמלים, ו-MSC, שבסיסה בשוויץ, מעסיקה 70,000 עובדים ומגיעה לכ-500 נמלים, הודיעו היום, שתצטרפנה ל-TradeLens - פלטפורמה דיגיטלית לשינוע סחורות המבוססת על טכנולוגיית בלוקצ'יין, שפותחה במשותף ע"י IBM וחברת Maersk. באפריל השנה הודיעה גם צים, שהיא הצטרפה לפלטפורמה החדשנית.
 
הצטרפותן של CMA CGM ו-MSC למיזם, לצד Maersk וחברות השינוע האחרות מבטיחה, שנתונים של קרוב למחצית מהיקף מכולות המטען הימיות בעולם יהיו זמינים ב-TradeLens, ומעניקה תנופה משמעותית לחזון של אמון, שקיפות ושיתוף פעולה בשרשראות האספקה לצורך קידום המסחר הגלובלי. כעת תפעלנה החברות לקידום פלטפורמת TradeLens ותפתחנה שירותים משלימים עבור לקוחותיהן ושותפיהן על גבי הפלטפורמה.
 
TradeLens מאפשרת לחבריה ליצור קשר, לחלוק מידע ולשתף פעולה בכל חוליות שרשרת הערך בענף השינוע הימי. חברי הפלטפורמה נהנים מתמונה מקיפה של הנתונים ויכולים לשתף פעולה באופן דיגיטלי בזמן שהמטען שעל ספינותיהם עובר ממקום למקום בעולם, וכן ליצור תיעוד שקוף, מאובטח ובלתי ניתן לשינוי של תנועות המטען.
 
המאפיינים של טכנולוגיית בלוקצ'יין אידיאליים לרשתות גדולות המקיפות מספר רב של שותפים נפרדים. בלוקצ'יין יוצרת רשומה משותפת ובלתי ניתנת לשינוי של כל הטרנזאקציות המתבצעות ברשת, ומעניקה לצדדים המחזיקים בהרשאה גישה בזמן אמת לנתונים מאובטחים.
 
עם יותר מ-100 משתתפים החברים בפלטפורמה כיום, TradeLens כבר מעבדת יותר מ-10 מיליון אירועי משלוחים ימיים ואלפי מסמכים מדי שבוע, ומספקת לחברות השילוח, חברות המטען, עמילי המכס, רשויות הנמלים וספקי שירותי תחבורה יבשתיים ואחרים תמונה מרוכזת של הטרנזאקציות השונות. בדרך זאת היא מגבירה את האמון בין הצדדים.
 
המחויבות לשמירה על זכויות קניין בנתונים וציות להרשאות גישה, מסייעת להבטיח את הפרטיות של השותפים, ובמקביל מאפשרת למשתמשים לשתף פעולה ביעילות עם גישה בזמן אמת לנתוני המטענים והמשלוחים.
 
גבי זודיק, דירקטור במעבדת המחקר של IBM בחיפה, שמוביל את אסטרטגיית מחקר הבלוקצ'יין וה-IoT בחברה: "ההתקדמות המשמעותית, ש-IBM עושה כל העת בטכנולוגיית בלוקצ'יין, מעידה על כך, שהטכנולוגיה מאפשרת מודלים עסקיים חדשים, וממלאת תפקיד חשוב באופן הפעולה של העולם. "ותר מ-100 שותפים נותנים אמון ברשת של TradeLens ונהנים משקיפות ופשטות משופרות במעקב אחר תנועת הסחורות, והפיכת האקוסיסטם של הסחר העולמי למתקדם ודיגיטלי".
 
 
 
  
 
Bookmark and Share