איך תיראה ישראל ב-2040? כל התשתיות והתחבורה המתוכננות-בלחיצת כפתור

דף הבית >> דעות ומחקרים >> מחקרים, מצגות מסמכים >> Israel ICT >> איך תיראה ישראל ב-2040? כל התשתיות והתחבורה המתוכננות-בלחיצת כפתור
כיצד תראה מדינת ישראל ב-2040? כל התשתיות, הרכבות ומערכות התחבורה הציבורית, שמתוכננות ב-20 השנים הקרובות - בלחיצת כפתור
מאת: מערכת Telecom News, 31.7.19, 15:10TRANSPORTATION FREE

מעוניין לדעת מה מתוכנן באזור מגוריך ב-20 השנים הקרובות או לצפות בכל המסלולים, שהרכבות העתידיות תעבורנה בהם ב-2040? משרד התחבורה השיק מערכת מידע מהפכנית בשם "חצב" המציגה לציבור את כל המידע התחבורתי בארץ, על גבי מפה אינטראקטיבית ייחודית.
      
המערכת החדשה, שפותחה במשרד התחבורה בשיתוף המרכז למיפוי ישראל (מפ"י) ונמצאת בשלבי הרצה, כוללת את כל תשתיות התחבורה בישראל, בהווה ובעתיד. בכללם, כבישים ומנהרות, קווי רכבת קלה וכבדה, מטרו ומערכות הסעת המונים, שמתכוננים בכל רחבי הארץ עד 2040.
 
המפה האינטראקטיבית מציגה, בין השאר, את כל תדירויות האוטובוסים ותחנות ההסעה בישראל, חניוני "חנה וסע" הקיימים והעתידיים, פרויקט מהיר לעיר ונתיבי העדפה לתחבורה הציבורית (נת"צים) נוספים ברחבי הארץ, רשת הנתיבים המהירים המתכוננת,  נתיבים רבי תפוסה (נר"תים) ושבילי אופניים קיימים ומתוכננים.
 
במפה האינטראקטיבית ניתן לראות גם רחובות וכבישים אדומים, ספירות תנועה וספירות נוסעים בתחנות הרכבת, צפיפות אוכלוסייה במגורים ובמקומות עבודה, נתונים דמוגרפיים ומוסדות ציבור קיימים.
 
המערכת החדשה, המכונה "חצב", מאפשרת לתכנן את התחבורה בישראל בצורה חכמה ויעילה יותר, ומסייעת לתהליכי תקצוב וביצוע של פרויקטים בתחום התחבורה. המערכת מאפשרת לצפות ולתחקר את תכניות משרד התחבורה ומינהל תכנון ופיתוח תשתיות, על גבי מפת כבישים או תצלום אויר.
 
שי קדם, מנהל אגף בכיר לתכנון תחבורתי במשרד התחבורה, שמוביל את הפרויקט: "המערכת החדשה תסייע לציבור הרחב בעת בחירת אזור המגורים או העבודה, ותאפשר ללמוד ולעקוב מקרוב אחר התכניות התחבורתיות המתוכננות בסביבתו.
 
השקת המערכת היא המשך ישיר לשיפור התכנון התחבורתי בישראל, תוך מתן דגש על תכנון ארוך טווח, ושילוביות בין כל אמצעי התחבורה השונים. מצד אחד, המתכננים יכולים לראות בבירור את כל הפרויקטים המתוכננים והמקודמים באזור מסוים, ומצד שני, אזרחי ישראל, יכולים לקבל באופן ישיר ובלחיצת כפתור את כל המידע התחבורתי המעניין אותם, ליד ביתם או בכל מקום אחר בארץ",..
 
קישור למערכת: https://geo.mot.gov.il 
 
Bookmark and Share