טיפים לקניה מאובטחת באתרים מחו"ל במחשב/סמארטפון לאור הירידות במט"ח

דף הבית >> צרכנות >> הטיפ השבועי לחסכון >> טיפים לקניה מאובטחת באתרים מחו"ל במחשב/סמארטפון לאור הירידות במט"ח
טיפים לקניה מאובטחת באתרי סחר מחו"ל במחשב ובסמארטפון על רקע הירידות במטבע חוץ
מאת: מערכת Telecom News, 1.8.19, 16:04CYBER FREE
 
הדולר והפאונד בשפל והקניות ברשת הפכו משתלמות אפילו יותר. כיצד תרכשו בבטחה ותנצלו את המחירים השווים? מצורפים טיפים כיצד לשמור על כללי הבטיחות בכל מה שקשור לרכישות אונליין.

 
חברת אבטחת המידע ESET ריכזה את כל מה שחשוב ליישם כדי להימנע מהונאות ולהגן על הזהות האינטרנטית בעת רכישה באתרי הסחר הבינלאומיים, שהפכו אטרקטיביים לנוכח הירידות האחרונות במט"ח.
 1. ודאו שהאתר שאתם רוכשים בו מאובטח - בדקו האם כתובת האתר מתחילה ב-Https שכן מרבית אתרי הקניות מצפינים את תעבורת התקשורת. בנוסף, באתרים מאובטחים ישנו סימן של מנעול ירוק מצד שמאל של הכתובת (ימין אם הדפדפן בעברית). שימו לב, כי שסימון המנעול מופיע בשורת כתובת ה-URL ולא באתר עצמו - זה יכול להעיד על אתר פיקטיבי.
ESET
 1. ודאו שמערכת ההפעלה שלכם מעודכנת וכוללת את תיקוני האבטחה האחרונים.
 2. שלמו בכרטיס אשראי או ב-PayPal - חברות כרטיסי האשראי מאפשרות לרוכשים הגנה אם משהו השתבש במהלך הקנייה. אם אתר האינטרנט מבקש מכם לשלם באמצעות העברה בנקאית, עדיף שתוותרו על זה. (אם אתם קונים למשל באתר הפופולארי אסוס, תדעו שאם תשלמו באמצעות PayPal ותרצו להחזיר את הקנייה, PayPal אף יחזירו לכם את העלות של המשלוח חזרה, מוגבל לעד 12 פעמים בשנה).
 3. הגדירו התראות באמצעות חברת האשראי - כך תוכלו לקבל SMS או דוא"ל על כל רכישה המתבצעת בכרטיס האשראי. הגדירו את ההתראות החל מסכום נמוך עבור כל רכישה. כמו כן, הגדירו התראות עבור סך רכישות מעל סכום מסוים כדי להגן על רכישות מרובות של סכומים נמוכים. ניתן גם להגדיר התראות רק על רכישות מחו"ל.
 4. ודאו כי תוכנת אנטי-וירוס אמינה פועלת במחשב ושהדפדפן כולל פלאגין לחסימת מודעות.
 5. ודאו כי רשת ה-WiFi, שהמחשב מחובר אליה, מאובטחת ואתם יודעים למי יש גישה לרשת הביתית שלכם. אם אתם משתמשים בחיבור WiFi ציבורי, ודאו, שהרשת מאובטחת גם היא ודורשת סיסמה לאימות. אם זו רשת WiFi ציבורית, שאינה דורשת סיסמה, אל תבצעו רכישות דרכה. רכישה ממחשב או סמארטפון, שמחובר לרשתות ציבוריות לא מאובטחות, מאפשרת מעקב אחר התנועה המגיעה מהמכשיר ובכך לגנוב ולהשתמש בפרטי התשלום שלכם.
 6. כל הסיסמאות, שאתם משתמשים בהן, צריכות להיות מורכבות, כאלו שקשה לנחש או אפילו טוב יותר, קשה לנחש, אבל קל לזכור. חשוב גם לא "למחזר" סיסמאות עבור מספר אתרים ושירותים.
 7. אל תלחצו על קישורים לא מוכרים לאתרים המפרסמים מבצעים, קופונים וכדו'. זה יכול להגיע אליכם במייל, ברשתות החברתיות ואפילו במודעות בגוגל.
 8. השתמשו באימות דו-שלבי, אם הוא מוצע באתר בו אתם רוכשים - באמצעות האימות הכפול (הנקרא גם אימות דו-שלבי) גם במידה והסיסמה שלכם דלפה החוצה איכשהו, מבלי השלב השני לא ניתן יהיה לעשות איתה כלום.
ומה לגבי סמארטפון או טאבלט?
אי אפשר להתעלם מכך, שאחוז גדול מסך הרכישות תתבצענה מהסמארטפון ולכן גם כללי רכישה בטוחה במובייל הם חשובים.
כדי להבטיח רכישה בטוחה בסמארטפון או בטאבלט, הקפידו לפעול לפי הטיפים הבאים:
 1. הורידו אפליקציות רק מחנויות אפליקציות רשמיות כמו Google Play או Apple Store של אפל.
 2. היזהרו מאפליקציות המבקשות הרשאות חשודות, כגון גישה לאנשי קשר, הודעות טקסט, הרשאות ניהול, סיסמאות או פרטי כרטיס אשראי.
 3. בדקו את הפרטים של האפליקציה לפני ההורדה. שימו לב למפתחים ולאיות של שמות המותג.
ההיגיון שלכם חשוב, אל תתעלמו ממנו
עסקאות, שנראות לכם משתלמות מידי, כנראה שהן לא באמת כאלו. אם מצאתם נעלי ספורט של המותג האהוב עליכם שהמחיר שלהן בארץ הוא כ-700 ש"ח, וכעת מצאתם דיל שווה לאותה נעל בדיוק רק ב-120 ש"ח, כנראה שהרכישה לא תהיה משתלמת באמת.

תמיד תזכרו - אם הגעתם למוצר המבוקש דרך לחיצה על קישור מרשת חברתית, למשל פייסבוק או אינסטגרם ואפילו גוגל, תמיד תבדקו, שהכתובת היא זו, שהייתם מצפים לה. אתרים של קמעונאים חוקיים כמעט תמיד יתחילו ב-Https.

 
NORDVPM 
 
Bookmark and Share