פורסמה הזוכה במכרז מערך הסייבר הלאומי למיפוי תחום הגנת הסייבר בתעופה

דף הבית >> מכרזים הייטק >> פורסמה הזוכה במכרז מערך הסייבר הלאומי למיפוי תחום הגנת הסייבר בתעופה

פורסמה הזוכה במכרז מערך הסייבר הלאומי למיפוי תחום הגנת הסייבר בתעופה אזרחית לראשונה בעולם

מאת: מערכת Telecom News, 23.9.19, 15:34תעופה

 
בשנתיים האחרונות מוביל מערך הסייבר תוכנית רחבה לטיפול בנושא הגנת הסייבר לתחום התעופה, שפרויקט "הרקולס" הוא חלק משמעותי ממנה.

מערך הסייבר הלאומי השלים באחרונה מכרז רחב היקף, שמטרתו מיפוי וניתוח תחום הסייבר בתעופה האזרחית בישראל שבו זכתה חברת "מטריקס דיפנס".
 
במסגרת עבודת המיפוי, שמתקיימת לראשונה בישראל ובעולם בכלל, ייבחנו ברמת מדינה היבטי הסייבר של מגוון מערכות התעופה כדי לאתר תרחישי איום אפשריים ופתרונות לטווח הקצר והארוך.
 
את העבודה המקיפה, שצפויה להימשך קצת יותר משנה וזכתה לשם "הרקולס", תתכלל חברת מערכות מידע - חברת מטריקס דיפנס, שזכתה, כאמור, במכרז של המערך. אולם, בפרויקט שותפות גם חברות ישראליות בתחום הגנת סייבר לתחבורה ובתחום מחקר סייבר, כמו גם חברות בין-לאומיות בתחום מערכות מידע טכנולוגיות לשדות תעופה.
 
פרויקט "הרקולס" ימפה לראשונה בעולם את כלל המערכות באקוסיסטם התעופתי לכדי תמונת מצב עדכנית: שדות תעופה, מגדלי פיקוח, בקרה אווירית, חברות תעופה, מכוני בדק ותחזוקה של מטוסים ודגם של מטוס.
 
העבודה תנתח את  סיכוני הסייבר בתחום, תדרגם ותציע המלצות התמודדות ומענה לאומי לטווח הקצר והארוך.
 
בשל האופי האוניברסלי של התחום, השאיפה היא, שתובנות מהעבודה הזו תוטמענה גם בקרב מדינות אחרות וגופי תעופה בין-לאומיים בתחום ובעתיד אף תבאנה לקביעת סטנדרטים אחידים בין-לאומיים בייצור ובהגנת סייבר על מטוסים ועל שדות התעופה.
  
NORDVPN 
 
Bookmark and Share