רוב הציבור בישראל נפגע מאיומים ברשת

דף הבית >> חדשות אבטחה ועולם הסייבר >> רוב הציבור בישראל נפגע מאיומים ברשת
רוב הציבור בישראל נפגע מאיומים ברשת
מאת: מערכת Telecom  News, 22.10.19, 12:14CYBER FREE
 
סקר חושף נתונים על הפחדים הכי גדולים שלנו ברשת, אילו איומי רשת הם הנפוצים ביותר בארץ ומהם הרגלי אבטחת המידע של הישראלים בסמארטפונים אנדרואיד ובמחשב.
 
סקר, שערכה חברת אבטחת המידע ESET ישראל וביצע מכון גיאוקרטוגרפיה, חושף נתונים על הפחדים שלנו מאיומים ברשת. הסקר, שנערך בחודש יולי האחרון, דגם 500 נשאלים כדי לבחון את הרגלי השימוש והיחס של הישראלים לאמצעי אבטחת מידע.
 
ממה אנחנו הכי חוששים?
מנתוני הסקר עולה, שרוב הישראלים חוששים מאיומים ברשת (כ-75%), כאשר כמחצית מהם חוששים במידה רבה ובמידה רבה מאד.

בנוגע למפגש הישיר עם איומי הרשת, כ75%- מהנשאלים העידו, שנפגעו מאיומי רשת, כמחצית מהם נפגעו ממיילים זדוניים ודואר זבל, ושיעור גבוה מהנשאלים ציינו, שפגעו מוירוסים ו-AdWare (פרסומות זדוניות),
 
13% מהנשאלים העידו, שנפגעו מפישינג (הזנת פרטים באתרים מתחזים),
 
 4% נפגעו מנוזקות כופר (קבצי המחשב שלהם הוצפנו והם נדרשו לשלם סכום כסף כדי לשחררם).
 
ומה לגבי סיסמאות?
רוב הישראלים משתמשים ביותר מסיסמא אחת לשירותים המקוונים השונים, אולם כשני שליש נוהגים להחליף סיסמאות רק פעם בשנה, או פחות.

לגבי תדירות החלפת הסיסמאות, מרבית הנשאלים אינם מחליפים סיסמא באופן יזום ואם כן אז בתדירות נמוכה מאוד, למעשה ,רק 5% מקפידים להחליף סיסמאות אחת לחודש.
 
למרות שלעתים קרובות עולה הנושא, שאפליקציות מבקשות הרשאות גישה לנתונים ואפשרויות, שאינן חיוניות להפעלה שלהן, כשליש מקהל היעד נוהג לאשר לאפליקציות את כל ההרשאות (חלקם מבלי לקרוא אותן).
 
ומה לגבי הגנה?
לרוב גדול מבעלי הסמארטפונים יש מערכת הפעלה מסוג אנדרואיד כשבפחות בשליש מהם מותקנת תוכנת אנטי וירוס (28%). למרות שמחקרים מעידים על עלייה באיומים המכוונים למערכות האנדרואיד עדיין מרבית הישראלים מאמינים, שאין צורך באמצעי הגנה, כשלמעשה, ל-72% מהנשאלים בעלי מערכת הפעלה אנדרואיד אין או שאינם יודעים אם מתקנת תוכנת אבטחה.
 
עד כמה אנחנו מגנים על עצמנו?
באשר להרגלי השימוש בתוכנות אבטחת מידע, מרבית הישראלים מעידים, שיש ברשותם תוכנת אבטחה במחשב. עם זאת, על אף שכמות לא מבוטלת נפגעו מאיומים ברשת, ניכרת מגמת ירידה לאורך השנים האחרונות בשיעור המציינים כך. 
 
מחקר עדכני על תחום הפישינג (מחקר מחברת אקמאי)  מצוי כאן, למתעניינים. 
 
NORDVPN 
 
Bookmark and Share