חדרי ישיבות חכמים וערים חכמות בזכות ההתקדמות הטכנולוגית של המצלמות

דף הבית >> פיתוחים חדשים וצ'יפים >> חדרי ישיבות חכמים וערים חכמות בזכות ההתקדמות הטכנולוגית של המצלמות
ארגון יועצי מערכות תקשורת בישראל נחשף לפתרונות החדשים והחכמים, שנכנסו לישראל בתחום המולטימדיה, שנמצאים כיום בכל התחומים, החל מחדרי ישיבות חכמים ואוטומטיים וכלה בפתרונות עיר חכמה ועיר בטוחה. הכל הודות להתקדמות הטכנולוגית המהירה בתחום המצלמות החכמות. כך הוצג במפגש מקצועי, שהתקיים בחברת בנדא מגנטיק, שצומחת במהירות ונמצאת בפועל כמעט בכל בית ועסק בישראל.
מאת: אבי וייס, 1.12.19, 06:30רוני ארגון יועצי מערכות תקשורת

יועצי התקשורת בישראל (חברי ארגון אימ"ת - ארגון יועצי מערכות תקשורת בישראל, שמקיימים אחת לחודש-חודשיים מפגש מקצועי), נחשפו במפגש, שהתקיים ביום 27.11.19, לחידושים טריים ומרתקים בעולם התקשורת הישראלי, במסגרת הביקור במטה הראשי והענק (בכל קנה מידה) של חברת בנדא מגנטיק, שזו חשיפה ראשונה שלה לחברי הארגון לציבור הרחב.

רוני וולובלסקי, (בתמונה משמאל), מנכ"ל טלרון טלקומוניקציה, חבר מזכירות ארגון יועצי מערכות תקשורת בישראל - אימ"ת: "היום זה המפגש האחרון שלנו ל-2019. האירוע הגדול הבא הוא הכנס השנתי של יועצי התקשורת בים-המלח. תודתי לחברת בנדא מגנטיק ובמיוחד לרותם שירה-זיו מהחברהשארגנה את האירוע. 

ממרץ 2014 ועד היום קיימנו 62 מפגשים חודשיים במעל 50 חברות שונות, בהשתתפות ממוצעת של 27 חברים במפגש. ב-2019 התארחנו בחברות: AUDIO CODES ,AVAYA ,EXTRON, בינת תקשורת, קבוצת גטר ובנדא מגנטיק.
 
ב-2020 נקיים את המפגשים החודשיים בשבוע האחרון של החודש בימי שני בשבוע. נתחיל את המפגשים של 2020 בחברת PRO – ITNV ביום שני 27.1.20 (הזמנה תשלח במהלך חודש דצמבר 2019). החברה מייצגת את ג'נסיס בישראל והמפגש יתמקד בתחום מוקדי השירות - Contact Centers.

בעקרון, כל 2020 סגורה עם מפגשים מקצועיים איכותיים והתחלנו ברישום ל-2021. להלן חברות נוספות, שנתארח אצלן ב-2020 (יתכנו שינויים): DM, ב.ב.ל, בדור, RIT, ארומיד, שניידר אלקטריק וג'וניפר (יתכן שגם אריקסון).
 
מזכירות הארגון בוחנת פיתוח של מיזם חדש של קיום מפגשים מקצועיים (במתכונת המפגש החודשי הנ"ל), על בסיס רבעוני או חצי שנתי, שבו חברי הארגון יעבירו מצגות מקצועיות (בשיטת TED): לעמותת וארגוני לקוחות, (דוגמת מנהלי מוקדי שירות, מנהלי תקשורת וכד'), לקוחות גדולים (משהב"ט, משהת"ק, משטרה, בנקים וכד'), וקבוצות נוספות. מטרת המפגשים הללו היא שיווק הארגון והפירמות ללקוחות פוטנציאלים לאספקת שירותנו המקצועיים הטובים.

אנו קולטים חברים חדשים בארגון והיום אנו מברכים את דובי הרפז ועמי הראל על הצטרפותם לארגון". 

מוקי בן-דוד, (בתמונה משמאל), מייסמוקי בן-דודד, בעלים ומנכ"ל משותף, Benda: "התחלתי ב-1982 בייבוא של מוצרים אלקטרוניים לפי הצרכים, שזיהיתי בשוק. התחלת הדרך הייתה קשה ביותר ועם הזמן למדתי על בסיס הכשלונות והנפילות, שמה שהכי חשוב הוא לדעת לקנות נכון מהיצרן הנכון ולנהל את השוק נכון.

עם ההצלחה והגידול בפעילות, נכנסנו לתחומים רבים ובכלל זה עולם המחשוב, החל ממקלדות, דרך מוצרי WiFi, ועד רחפנים, קונסולות גיימינג ומוצרי וידיאו. יצרנו את 'מותגי הבית' דוגמת Silver Line ו- TP-Link, שזכו להצלחה עצומה בכל פלחי השוק.

לאור ההצלחה והעלייה בהיקפי הפעילות, החלטנו לרכז את הכל, לרבות המרכז הלוגיסטי הענק, באיזור התעשייה החדש של עמק חפר, במתקן חדש, שהתאמנו לצרכים שלנו, ושנכנסנו אליו לפני כ-5 שנים וכעת אנו מתכננים הרחבה גדולה נוספת. 

אנו מספקים את הפתרונות שלנו גם ישירות לצרכנים וגם דרך ספקים, שותפים ואינטגרטורים רבים. כמות המוצרים בקטלוג שלנו היא ממש עצומה ואנו כל הזמן מתרחבים, עם מוצרים חדשים ומתקדמים יותר, לאור הבקשות של הלקוחות. לדעתי, אין כמעט בית ועסק בישראל, שאין בו לפחות מוצר אחד, שהגיע מהמחסן שלנו, גם אם הצרכנים לא מכירים, שזה בא מאתנו.

הסיבה שלא מכירים אותנו היא כי אנו צנועים, פועלים עם שולי רווח נמוכים, רק כדי לספק את הצרכים של הלקוחות. אנו פועלים עם רוח צוות נפלאה של עובדים מסורים, שמממשים את החזון שלנו, יום יום.

אנו מספקים מוצרים הכי מתקדמים לכל רבדי השוק ויש לנו כמה יתרונות דוגמת זמינות מהירה של מוצרים לכל צורך ובכל כמות, חדשנות טכנולוגית, תמיכה ברמה עליונה ושירות מהיר בכל קצוות הארץ".

רותם שירה -זיו, (בתמונה משמאל), מנרותם שירה-זיוהלת מוצר ושיווק, לוג'יטק, חברת Benda: "אני אחראית לכל קו מוצרי לוג'יטק.

מדובר בחברה מובילה עולמית בתחום העבודה הקבוצתית ומוצרי וידאו.

המטרה שלנו: להציע פתרון מתאים לכל משתמש, בכל חדר דיונים, שיכול להיות בכל חדר \ משרד, כדי לקיים דיונים, ישיבות עבודה ומשרד חכם, גם במשרד וגם מחוץ למשרד. הרעיון המרכזי: כל הפתרונות עובדים עם חיבורי USB.

הרעיון, שלוג'יטק החלה בו עם חיבורי USB, מאפשר להתממשק לכל מערכת קיימות או עתידית והחברה הייתה חלוצה בעולם שיחות הווידאו בחיבורי USB.

כיום, השוק מתחיל לקבל את זה ומתחיל להעתיק את הגישה הזו.

המערכות המבוקשות ביותר הן מערכות של All-In-One, 'הכל כלול' במארז אחד ותחת מערכת שליטה אחת.

השליטה בחדרי ישיבות חכמים נעשית במוצר דמוי טאבלט בשם Top, עם מסך מגע צבעוני, ששולט על כל הפונקציות של חדר או משרד חכם, כולל שליטה על התאורה, המיזוג, הווילונות וכך הלאה.

המצלמה הכי חדישה בקו המוצרים היא Rally Plus, שמגיעה עם סט אביזרים נלווים, מצלמה חכמה ביותר באיכות 4K, כמו רוב המצלמות המובילות הקיימות בתחום זה".

אייל גלעד, (בתמונה משמאל), מנאייל גלעדהל תחום מולטימדיה, חברת Benda: "כמי שאחראי לתחום המולטימדיה בחברה, אני יכול לגלות לכם, שהמוצר הכי מבוקש כיום, וכנראה יהיה הכי מבוקש גם בעתיד, הוא קו מוצרי הלד - LED.

מעבר לכך, יש לנו בקו המוצרים מוצרים נוספים דוגמת מקרנים, תושבות לכל צורך, מסכי מגע, מסכי שילוט דיגיטלי, מסכי וידיאו בכל גודל נדרש ובמיוחד מסכים ענקיים, שלטי חוצות דיגיטליים ועוד.

בתחום המקרנים, היום התחום הזה הולך למקרני DLP ויש מגוון מאוד רחב לכל צורך, לכל כיס ולכל גודל של מקרן. החל ממקרנים בגודל כף יד עם יכולות מדהימות להקרנה בבית או במשרד, ועד מקרני ענק לאיצטדיונים ואירועי ענק.

ה-LED הפך ללהיט גם בגלל שהוא נראה טוב בכל תנאי תאורה, בפנים או בחוץ, בכל תנאי מזג אויר ותאורה, כי ניתן לשלוט על כל הפרמטרים של הלד. הלד הוא גמיש וחכם ויכול להיות מולבש אפילו על עמוד עגול, יכול להיות מותאם לכל קיר, בכל זוית ולכל פונקציה מבוקשת, בכל איכות נדרשת. 

יש לנו פתרון חדש בשם E-Poster, שזה מסך לד גמיש בצורת פוסטר נייד, שניתן להעמיד אותו בכל מקום ומתפעלים אותו מרחוק עם יכולת להחליף בצורה דינמית את הפרסומות והמסרים הרצים על הפוסטר הזה. כל מי שראה את המוצר מיד התלהב ממנו והזמין אותו".

ניר אליזוב, (בתמונה משמאל), מנניר אחיטובהל Pre-Sale, חברת קרמר אלקטרוניקה: "אנו חברה ישראלית, שמרכזה בירושלים. כל המוצרים שלנו הם 'כחול לבן' ומפותחים ומיוצרים על ידנו. 

הפתרונות שלנו הם בעולם ה-AV (אודיו וידאו), וחברת Kramer היא מובילת שוק עולמית במתן פתרונות לכל צורך קיים או עתידי. אנו פועלים דרך מפיצים דוגמת בנדא ואינטגרטורים. בקו המוצרים שלנו יש כ-5 אלף מוצרים שונים. כך, שכמעט אין לנו מתחרים ביכולות, שאנו מציעים לשוק.

אנו מספקים כיסוי מלא לכל עולם הווידאו, שנמצא בצמיחה מתמדת. אנו מספקים הכל, החל מחומרה לווידאו לכל מטרה, כבלים, מחברים, תוכנות, שירותי ענן, מתגים, בקיצור: כל מה שהלקוח צריך. 

הפתרון החדש ביותר שלנו שייך לקו, שקראנו לו בשם Kramer@Work, פתרון הפותר את כל הסיבוכיות הקיימת בחדרי ישיבות של היום והכל מנוהל בענן. על פי כל המחקרים, שאנו מציגים, מבזבזים בתחילת כל ישיבה זמן ממוצע של כ-12 דקות, כדי להפעיל את כל המערכות ולחבר את כל הכבלים המתאימים ולבדוק שהכל עובד והמצגות פועלות. 

המערכת שלנו מסלקת את בזבוז הזמן הזה והיא מתאימה לכל חדר ישיבות. הנתונים, שיש לנו, מראים, שחדרי הישיבות הכי פעילים נמצאים בקטגוריה הנקראת Huddle, שזה חדר הישיבות המקובל ביותר כיום, שמתאים לעד 4 משתתפים. רוב הישיבות כיום וכנראה גם בעתיד תהיינה על בסיס של מפגשים של עד 4 משתתפים, בחדר ישיבות יחסית קטן - Huddle. היקף הישיבות מרובות משתתפים - הולך ויורד, כי מנהלים ראו, שיש בזה הרבה בזבוז זמן לכולם. אנשים בישיבות מרובות משתתפים משתמשים בסמארטפונים שלהם, במקום להשתתף באופן פעיל בישיבה. זה לא קורה בישיבות של עד 4 אנשים. 

מערכת הניהול, שפיתחנו במערכת בענן, מנהלת הכל, כל מה שיש בחדר הכי חכם, והפתרון הזה יצא מחדרי הישיבות ונכנס לתחום הערים החכמות, שבונים בהן חדרים חכמים. היכולת להגיע לפתרון מהיר בלי בזבוז זמן טמון במעבר לחיבורי WiFi, ומי שמעוניינים בחיבורי קוויים כמו USB ואתרנט, זה כמובן אפשרי. אבל הכי מהיר זה WiFi. כך, שכל מי שנכנס לחדר הישיבות, אוטומטית מזוהה, הוא מקיש קוד או סיסמה והוא כבר במערכת ב-2 שניות והכל מופעל אוטומטית ברקע.

כל התעבורה באלחוט מוצפנת ברמה הכי גבוהה והמערכת שלנו מספקת הגנה מלאה מפני כל התקפת סייבר. המערכת מתאימה לכל מערכת הפעלה המצויה בארגון ואצל המשתתפים בישיבה ולכל מוצרים מקבילים או קודמים הנמצאים בעסק, או אצל המשתתפים. כל משתתף נכנס לדיון גם מרחוק, דך רשת האינטרנט, מכל מקום בעולם. אפשר להיכנס לישיבה מרחוק בלי להפעיל שום אפליקציה ייעודית, רק דרך הדפדפן, או דרך אפליקציות קיימות של מיקרוסופט ואפל.

אנו שותפים לבנדא ותואמים לקו מוצרי לוג'יטק  שמובילה החברה. כך, שניתן לחבר למערכת שלנו כל מוצר דרך ה-USB או דרך האלחוט, והמשתמש יכול לנהל שיחת ועידה בכל תוכנת קצה שיש לו, דוגמת סקייפ, Hangout של גוגל וכדומה, מה שהמשתמש רגיל להשתמש בו לצרכיו. כך, שהכל פועל מהר ואוטומטית ומנוהל בענן. זה העתיד של חדרים ומשרדים חכמים, וקיים כבר בשוק, פרי הפיתוח שלנו".

דור הלפרין, (בתמונה משמאל), מנהל תחדור הלפריןום מתח נמוך, חברת Benda: "מעבר לקווי המוצרים המוכרים שלנו בתחום המתח הנמוך, לני מספר חודשים, לאחר בדיקות מקיפות שערכנו, קיבלנו נציגות בלעדית של חברת Dahua, שהיט מובילה עולמית ודי מהר הפכנו למובילי שוק בישראל בתחומים של פתרונות חברת ענק זו.

למי שחושש שזו חברת סינית, יצרנו שותפות עם חברת סייבר אמריקאית, שמספקת הגנות סייבר מאושרות ע"י גורמי הביטחון. כך, שנוריד את החשש הזה הקיים בישראל וגם בארה"ב, שמקורו במלחמת סחר בין ארה"ב לסין ואין לו כל קשר לטכנולוגיה ולפתרונות המצויינים, שאנו מציגים לשוק. 

כדי לקדם את פתרונות Daua, הקמנו בישראל צוות יחסית די גדול, שמורכב גם ממומחים, שהגיעו אלינו מסין וגם מאנשי מקצוע מובילים ומנוסים מישראל, כדי לספק מענה לכל צורך בשוק הישראלי. 

הפתרונות מאוד מגוונים וכיום הביקוש העיקרי הוא לתחום פתרונות של עיר חכמה. הסיבה, שבוחרים בנו, היא שכל הפתרונות מבוססי AI (אינטליגנציה מלאכותית), עם התאמות ספציפיות, שהחברה ביצעה בקו המוצרים, שינויים, שנעשו כדי להתאים במדויק לשוק הישראלי. למשל, להתאים לחוקי הגנת הפרטיות הקיימים בישראל, שמחייבים לטשטש פנים ממצלמות המותקנות במקומות ציבוריים ובמוסדות ציבוריים דוגמת בתי חולים, קמפוסים, בתי ספר, גני ילדים וכד'.

היכולות של זיהוי פנים גם בתוך המון וטשטוש הפנים לכל מי שלא מורשה, קיימים במוצרים שלנו באופן מובנה וללא כל תוספות, מה שלא קיים בשום מוצר מתחרה הנמצא בישראל. הרגישות שלנו לתקנים ולרגולציה בישראל היא מכסימלית ולכן המוצרים שלנו זוכים להצלחה כיום בכל פינה ולכל צורך".

ג'ו, (בתמונה משמאל), מהנדסג'ו תמיכה, Dahua: "אנו כיום הספק המוביל בעולם בתחומים, שבהם אנו פועלים, והסיבה די ברורה: אנו משקיעים הרבה במו"פ, הרבה מעבדות פיתוח ומעבדות לניסויים, ולכן אנו גם רושמים הרבה פטנטים. 

כיום, אנו מתמקדים בפתרונות לעיר חכמה. אנו מספקים פתרונות מקיפים לכל צורך של עיר חכמה בכל תחום וזה כולל את הכל:
  1. סנסורים מכל סוג ולכל מטרה. בעיקר סנסורים חכמים מבוססי AI.
  2. מערכות עיבוד נתונים ועיבוד מידע מאוד חכמות וכמובן בענן, מקומי או ציבורי או היברידי, כרצון הלקוח.
  3. אינטליגנציה מלאכותית בכל מוצרי הקצה, קטנים כגדולים.
  4. אקוסיסטם שלם עם תאימות מלאה לכל מה שיש כבר בשוק או ייכנס לשוק, גם מהמתחרים שלנו.
בסין, אנו מריצים כעת את המודל הבא של עיר חכמה. זו עיר הנשענת על הרעיון של Safe City. הפתרונות החדשים של 'עיר בטוחה' מיושמים בעיר הזו בסין כאתר בטא ענקי ובקרוב נוציא את המוצרים, שמצאנו כמתאימים לעיר בטוחה וחכמה, לשוק העולמי וכמובן לישראל. 

מהנסיון שלנו, התחום הכי חשוב לטפל בו בעיר חכמה הוא תחום התחבורה. הוא הכי מורכב והוא המשפיע ביותר על איכות החיים וההתנהלות הקיימת בעיר. התחום השני החשוב הוא בניינים חכמים וגם כאן יש התקדמות עצומה.

נכנסנו לשווקים ורטיקליים כדי להפוך שווקים אלו לחכמים דוגמת: קיריות חינוך, עולם הבנקאות, התחום הלוגיסטי, עולם הקמעונאות, עולם הרפואה והבריאות, עולם האנרגיה ועוד. אין, למעשה, תחום שלא ניתן לספק בו פתרונות חכמים, כשמה שמוביל הן מצלמות חכמות המספקות אין סוף תובנות ויכולות.

במצלמות כיום ניתן לא רק לזהות אנשים, אלא גם לספור אותם, לזהות במה הם מתעניינים בתוך חנות או קניון, מה מושך אותם ברחוב, מה הם מחפשים בנסיעה, איך מווסתים עומסים בתחבורה לפי הביקושים הרגעיים, וכך הלאה. ניתן, למשל, לזהות עבריינים או חשודים בכניסה לבנק, או לכל מקום רגיש. יש אין סוף של יכולות המגיעות מהדרישות של השוק ואנו עובדים קשה במערכות המו"פ שלנו, כדי לספק פתרון לכל צורך". 
 
בתמונה: ג'ו ליד מסך מגע ענק וחכם עם 2 מצלמות (מצד שמאל) בגדלים שונים, שמספקות יכולות חכמות למערכת:
מסך לעיר חכמה
 
סרטון: בנדא מגנטיק 
 
Bookmark and Share