אירועי שעת הקוד 2019 בקרב תלמידי ישראל יחשפו אותם לתכנות וכתיבת קוד

דף הבית >> בקהילה >> קריירה >> אירועי שעת הקוד 2019 בקרב תלמידי ישראל יחשפו אותם לתכנות וכתיבת קוד
אירועי שעת הקוד בשבוע מ-8.12.19 בקרב תלמידי ישראל יחשפו אותם לתכנות וכתיבת קוד
מאת: מערכת Telecom News, 4.12.19, 16:48שעת קוד יחצ

החל מיום 8.12.19 ולמשך שבוע שלם, יתקיימו בארץ אירועי שעת הקוד, כחלק מפרויקט עולמי בו עשרות אלפי תלמידים ותלמידות ישראלים יצטרפו למיליוני תלמידים מהעולם ויעשו את צעדיהם הראשונים בכתיבת קוד ויצירה באמצעות טכנולוגיה. ב-2018 השתתפו בפעילות כ-60,000 ילדים מקריית שמונה ועד אילת. האירועים יעמדו השנה בסימן "לתכנת עולם טוב יותר" והדרכים, שבהן ניתן לרתום את הטכנולוגיה ומדעי המחשב כדי לתקן את העולם. הורים יכולים להצטרף ליוזמה.

שעת הקוד (Hour of Code) היא יוזמה עולמית של Code.org, ארגון ללא מטרות רווח, שמקדם את המסר, שכל ילד וילדה יכולים ללמוד לתכנת וליצור באמצעות טכנולוגיה. מאז הושק הארגון בארה"ב ב-2013, השתתפו באירועי שעת הקוד יותר מ-100 מיליון ילדים מ-180 מדינות.

הנושא, שנבחר לעמוד במרכז האירועים השנה, הוא ״לתכנת עולם טוב יותר״ ואיך אפשר להשתמש בטכנולוגיה כדי לייצר פתרונות לבעיות חברתיות ואתגרים גלובליים כמו איכות הסביבה, בזבוז מזון וכו', בהשראת 17 היעדים לפיתוח בר קיימא (SDG - Sustainable Development Goals), שהוגדרו ע"י האו"ם ל-2030.

חברת Wix, שמובילה את יוזמת שעת הקוד בישראל, השיקה אתר בעברית המרכז פעילויות ומשחקים ללימוד תכנות. השנה, תצטרף לפעילויות העומדות לרשות מארגני אירועים גם פעילות ייחודית, שפיתחו ביחד עם עמותת SpaceIL, ובה יוכלו הילדים לכתוב קוד ולתכנת את מסעה של בראשית 2 לחלל.
 
שעת הקוד

בנוסף, כולל האתר "מדריך למארגנים" המיועד לאנשי חינוך והורים, שרוצים להצטרף ליוזמה ולארגן אירועים במסגרת שעת הקוד ולהוסיף אותו לרשימת האירועים המתקיימים ברחבי הארץ. כ"כ, הושק סרט המספר את סיפורם של יזמים ויזמיות, שפיתחו טכנולוגיות שנועדו לפתור בעיות חברתיות וגלובליות.

תפיסת העל של היוזמה היא, שבמאה ה-21 מערכת החינוך צריכה ללמד ילדים ליצור באמצעות טכנולוגיה ולא רק להשתמש בה. לאחרונה אף הודיע ארגון ה-OECD, שמחקר פיז״ה 2021 יכלול לראשונה היבטים של חשיבה מחשובית ואף יכלול שאלון בחירה, שיבחן את יכולותיהם של התלמידים לכתוב תוכנית מחשב ולהבין וליצור באמצעות טכנולוגיה. מחקר פיז״ה 2021 יהיה הראשון, שיחקור את האופן, שבו מדינות משלבות את מדעי המחשב בתוכניות הלימודים שלהן.
 
יוסי חיות, מנהל תחום חינוך ב-Wix: ״ ישראל היא לא רק 'הייטק ניישן' היא גם 'אימפקט ניישן' - מקום שבו כל אחד ואחת עם קצת סקרנות, יצירתיות, רוח יזמית והבנת השפה הטכנולוגית יכולים ליצור עתיד טוב יותר לעצמם ולעולם. אני שמח לראות, שעוד ועוד בתי ספר, אוניברסיטאות, עיריות, ארגונים חברתיים וחברות הייטק מצטרפים ליוזמה ואני מאמין, שיחד איתם נוכל להוביל לשינוי משמעותי ואמיתי".

האדי פטרובי, מנכ״ל ומייסד Code.org ומייסד תנועת שעת הקוד: ״חשיבות הלימוד של מדעי המחשב והתכנות במערכת החינוך, אינה מתמצה רק בהכנת התלמידים לשוק התעסוקה העתידי אלא ביכולת לעורר בהם השראה ליזום וליצור פתרונות טכנולוגיים חדשניים לאתגרי האנושות״. 

התמונה מאושרת ע"י ההורים. קרדיט צלם: אלן צצקין.
שעת קוד. יחצ צילום  אלן צצקין 
 
Bookmark and Share