Telecom News - ישראל הפכה למוקד צמיחה ענק בתחום ה-Multi-Cloud ( עננים מרובים)

ישראל הפכה למוקד צמיחה ענק בתחום ה-Multi-Cloud ( עננים מרובים)

דף הבית >> דעות ומחקרים >> מחקרים, מצגות מסמכים >> Global >> ישראל הפכה למוקד צמיחה ענק בתחום ה-Multi-Cloud ( עננים מרובים)
חשיפת חלקה של חברת ג'וניפר (Juniper Networks) בצמיחה המהירה המתרחשת בישראל ממש בימים אלה בתחומים של "עננים מרובים", רשתות תקשורת חכמות ווירטואליות (SD-WAN ו-SD-LAN) ומוצרי קצה חכמים וניידים (Mobile Edge Computing).
מאת: אבי וייס, 7.12.19, 17:17מרקוס ג'וול

נוכחותה של חברת Juniper הופכת במהירות להיות מאוד משמעותית בישראל. כך, נחשף בכנס השנתי הענק של ג'וניפר, שנערך בלונדון תחת הכותרת: GameChanging Networks.

כך, המהפכה הדיגיטלית, הווירטואלית ומהפכת הענן, התמזגו לתוך מערכות התקשורת, שהיו במשך כל ההיסטוריה המיחשובית, מערכות נפרדות מעולם ה-IT.

לדברי מרקוס ג'וול (Marcus Jewel), סגן נשיא וסמנכ"ל המכירות של חברת ג'וניפר (בתמונה משמאל), החברה נמצאת בצמיחה אורגנית וגם בצמיחה כתוצאה מרכישות, וכיום מונה כ-9,200 עובדים עם 88 סניפים ב-42 מדינות (כולל ישראל), 12 אלף שותפים והכנסות שנתיות של כ-4.6 מיליארד דולרים ב-2018.

לדבריו, כל 50 ספקי התקשורת הגדולים בעולם הם לקוחות של ג'וניפר, 9 מתוך 10 ספקי הענן הגדולים בעולם הם לקוחותיה ולחברה מעל ל-50 אלף לקוחות ארגוניים בכל התחומים.

החברה הפכה להיות מובילה עולמית (וגם בישראל) במוצרי רשת מבוססי IP וחכמים וזה כולל את כל המגוון: נתבים, מתגים, WiFi, מתגי שליטה ובקרה, מתגים מבוססי AI (אינטליגנציה מלאכותית), פתרונות אבטחה וסייבר ברשת, פתרונות לעננים מרובים, פתרונות 5G, עיר חכמה ו-IoT, פתרונות מגוונים לתחומי ה-Edge ועוד

החברה משקיעה הרבה במו"פ ומתרכזת כיום ב-4 תחומים של פתרונות לשוק העולמי (לכל סוגי הלקוחות, בכל סדר גודל):
  • פתרונות רשת עם התמקדות לפיתוח פתרונות Edge, לרבות פיתוח פתרונות חדשים לרשתות WAN ולרשתות LAN.
  • פתרונות למרכזי מחשוב (Data Centers) בעיקר פתרונות לעננים פרטיים ולעננים ציבוריים. מה שמוביל היום אלה פתרונות של 400 גיגה ב-LAN וב-WAN. 
  • פתרונות לעננים מבוזרים ומרובים - Multi-Clouds, פתרונות מאובטחים ושרידים, עם דגש על פתרונות חדשים לעולמות ה-5G עם גישת ה-Telco Cloud וה-IoT - בדגש על ערים חכמות מאובטחות.
  • פתרונות מבוססי תוכנה - SD, לרבות SD-WAN ו-SD-LAN, עם מובילות עולמית בתחומים של רשתות מאובטחות, שרידות, חכמות, מבוססות תוכנה ושירותי ענן. הכיוון הוא: Software Defines Enterprise וזה מבוסס על רשת חכמה ביותר -מבוססת AI, שמזהה תקלות לבד ומתקנת את עצמה לבד, רשת מבוססת פתרונות Mist מבית ג'וניפר.
מצגת המקיפה את שלל הפתרונות וכיווני ההתפתחות החזויים של שווקי התקשורת החדשים יש כאן, למתעניינים.

ועתה למעמדה של ג'וניפר בישראל:

ג'ימס מורגן (James Morgan)ג'יימס מורגן, בתמונה משמאל, סגן נשיא, ג'וניפר EMEA: "אני ממונה, בין היתר, על תחום ישראל בג'וניפר, לכן אני מבקר הרבה בישראל ומכיר היטב את השוק המקומי, שמופעל ע"י צוות מסור ומנוסה בראשותו של אציק מלכה

ישראל היא השוק בעל הצמיחה הגדולה ביותר באיזור EMEA וגם בעולם. המדובר בגידול של כ-30% לשנה, מידי שנה וגם השנה. זה דבר יוצא דופן בהצלחתנו בתחומים שבהם אנו פועלים, שנה אחרי שנה. 

אנו מתרחבים בכל תחומי השוק במכירות דרך השותפים שלנו וגם בזכייה במכרזים גדולים. נכנסו לפלחי שוק, שלא היינו בהם קודם, דוגמת שוק הסטארטאפים. אנו מאוד חזקים בתחום שדרוגי הרשתות בארגונים, יש לנו הצלחה יפה בתחומי חברות המשחקים וההימורים המקוונים, הצלחה בתחום הממשלתי והציבורי ועוד. נכנסנו לכל השווקים המקומיים בישראל כולל לספקי הענן הציבוריים והפרטיים הרבים הקיימים בישראל.

כיום, כמעט בכל בניית פלטפורמה חדשה ל-Multi-Cloud בישראל, יש לנו מעורבות ואנו רואים עלייה יפה מאוד בביקושים בישראל בתחום ה-Multi-Cloud.

ישראל היא מובילה בתחום הזה ב-EMEA. בכל הביקורים שלי והמפגשים שלי עם לקוחות קיימים או פוטנציאליים, אני אומר, שמי שמעוניין ברשת יציבה, מאובטחת, אמינה, שמתקנת את עצמה לבד, אנו הכתובת לדרישות הללו. לכן, אנו נמצאים אצל כל הגדולים כולל כל ספקי התקשורת הגדולים, לרבות בזק ומתחרותיה. 

התחומים החדשים, שאנו מציגים כיום לשוק הישראלי, הם בתחומי ה-5G, עיר חכמה - תחום המתחיל לתפוס תאוצה יפה בישראל, רכב אוטונומי - תחום שכעת הוא להיט בתחומי הפיתוח בישראל, רשתות חכמות, רשתות מהירות עד וכולל 400 גיגה, רשתות אלחוטיות - WiFi ועוד. הכיוון העתידי של השוק הוא Mobie Edge Computing, שזה דורש רשתות מאוד רחבות, יציבות, מאובטחות ועם יכולות לעיבוד חכם ממש בקצה. 

אנו מספקים את הפתרונות שלנו בישראל דרך רשת רחבה של אינטגרטורים, מפיצים ושותפים. המפיצים הגדולים שלנו הם Arrow וחברת זברה. יש לנו גם שותפים בדרגות הסמכה שונות, שותפים טכנולוגיים ושותפות עם ספקיות התקשורת, שמספקות את הדרישות לפתרונות SD-WAN. חברת Mist כבר נכנסה עם הפתרונות החכמים שלה לכל סוגי הרשתות גם בישראל, עם צמיחה מדהימה.

אנו משקיעים בישראל לא מעט, כדי לקדם פתרונות של IoT ועיר חכמה, כולל שכירת אנשי מקצוע מהשורה הראשונה לתחום הזה וגם לתחומים חדשים דוגמת 5G. בנוסף, לאור העלייה בביקושים ל-SD-WAN ול-SD-LAN, בעיקר ל-Data Centers מכל סדר גודל, הגדלנו את ההשקעות שלנו גם בתחום הזה. יש לנו כבר לא מעט התקנות בתחום ה-400 גיגה, למשל במשרד הביטחון.

אנו חברה מבוססת טכנולוגיה, לכן אנו משקיעים הרבה במו"פ. מה שחסר לנו אנו רוכשים חברות המתאימות לצרכים של השוק, דוגמת Mist. כ-75% מכלל ההשקעות שלנו הולכות לתחומי המו"פ בתוכנה. למי שהכיר בעבר את ג'וניפר, מבין מיד, שמדובר במהפכה.

זו מהפכה פנימית אצלנו, שמקבילה למהפך הקיים בשוק. מוצרי חומרת רשת הפכו ל-Comodity והבידול הוא במוצרי התוכנה. אנו משקיעים הרבה בהתפתחות של מערכת Junos, מערכת ההפעלה לרשתות שלנו, לאור מה שהלקוחות של היום ומחר צריכים.

הערך שלנו טמון כיום בפתרונות תוכנה, בכל התחומים. לכן, תראה אותנו בכל תחום, כדי שהלקוח יקבל פתרון כולל, קצה לקצה, גם ב-WAN וגם ב-LAN. במקביל, אנו לא לוכדים את הלקוחות בפתרונות שלנו. 'חופש הבחירה' של הלקוחות תמיד נשאר. לכן, אנו גם תומכים בפתרונות קוד פתוח ומשתפים פעולה באופן הדוק עם קהילת הקוד הפתוח ובמיוחד עם RedHat. אנו מאמינים בשת"פ וזה מה שהישראלים אוהבים".

הכותב היה אורח ג'וניפר באירוע בלונדון. 
מצגת: מה זה Mist? 
 
Bookmark and Share