הסטארטאפ MyHeritage השיק כלי להפיכת תמונות שחור לבן לצבעוניות

דף הבית >> לגיקים >> חדשות עולם האפליקציות >> הסטארטאפ MyHeritage השיק כלי להפיכת תמונות שחור לבן לצבעוניות
הסטארטאפ הישראלי MyHeritage השיק כלי חדשני להפיכת תמונות שחור לבן לצבעוניות
מאת: מערכת Telecom News, 12.2.20, 13:08הפגזת אלטלנה
 
ניתן להתנסות בטכנולוגיה ללא תשלום, כדי לשחזר תמונות של בני הדורות הקודמים וכל תמונה היסטורית. מדובר בטכנולוגיה מתקדמת מבוססת בינה מלאכותית, שמזהה את הצבעים המקוריים. המשתמשים יכולים לצבוע בקלות דרך אפליקציות MyHeritage בסמארטפון או דרך האתר במחשב, והתמונות הצבעוניות ניתנות לשיתוף ברשתות החברתיות ובוואטסאפ.
 
הסטארטאפ הישראלי MyHeritage, שמנהל את מאגר אילנות היוחסין הגדול בעולם, השיק יישום חדשני המאפשר להמיר בתוך מספר שניות תמונות ישנות בשחור לבן לצבעוניות באיכות חסרת תקדים. זאת, ע"י טכנולוגיה מתקדמת מבוססת בינה מלאכותית, המזהה את הצבעים המקוריים.
 
הכלי, שנקרא MyHeritage In Color, מאפשר, תוך תשומת לב יוצאת דופן לפרטים, לשחזר את התמונות של בני הדורות הקודמים במשפחה, בצבעי הבגדים אותם לבשו כשהצטלמו, ליהנות ממראה הנוף הטבעי וסביבת המגורים. ניתן לשחזר באמצעותו בקלות רבה גם תמונות היסטוריות, שאותן עד היום מעולם לא ראינו בצבע.

במאגר MyHeritage מאות מיליוני תמונות ישנות, שהעלו משתמשים לאורך השנים, אותן יוכלו כעת המשתמשים לצבוע בקלות דרך אפליקציות MyHeritage בסמארטפון או דרך האתר במחשב ולהעלות תמונות נוספות.

את המצולמים בתמונות ניתן לתייג בתמונה הצבעונית וכך כל בני המשפחה יוכלו להנות מהשבת הצבע לתמונות הישנות. התמונות הצבעוניות ניתנות לשיתוף בקלות רבה ברשתות החברתיות ובוואטסאפ.
 
להשקת היישום החדש קדם הליך פיתוח מורכב, שכלל המרת מיליוני תמונות ישנות לצבעוניות. הטכנולוגיה החדשה התנסתה באמצעות מיליוני התמונות, בהבנת העולם והצבעים השונים בו כדי להשיג דיוק מקסימלי בשחזור הצבעים המקוריים.
 
התמונות המקוריות המומרות נשמרות אף הן, ללא שינוי. כך, שניתן להשוות בין התמונות בשחור לבן לתמונות בצבע, ולהתרשם ממידת הדיוק בתהליך הצביעה.
 
טכנולוגיית צביעת התמונות נמצאת תחת רישיון של חברת DeOldify, שנוסדה ע"י מהנדסי התוכנה ג'ייסון אנטיק ודנה קלי. גרסה מוקדמת של טכנולוגיית DeOldify נתרמה ע"י אנטיק לרשות הרבים בנובמבר 2018. אנטיק וקליי עדכנו שוב את הטכנולוגיה במאי 2019, ומאז המשיכו לשפר אותה לצורך שימוש מסחרי. הגרסה האחרונה של השניים מפיקה תמונות צבעוניות באיכות חסרת תקדים והיא כרגע בלעדית ל-MyHeritage.

גלעד יפת, מייסד ומנכ"ל MyHeritage, שהתנסה בהמרת תמונות משפחתו לצבע: "התמונות, שנצבעות באמצעות MyHeritage In Color, הן עוצרות נשימה.היישום החדש, יחד עם הכלים הנוחים לבניית אילנות היוחסין, מאגר הרשומות ההיסטוריות וטכנולוגיות הצלבת המידע, מגשימים את חזוננו לאפשר למיליוני המשתמשים להכיר לעומק את הסיפור המשפחתי שלהם ובכך לעורר את ההיסטוריה המשפחתית לחיים.

בנימה אישית, היה זה תהליך מרגש עבורי לראות את סבי וסבתי ואת הוריהם לובשים צבע מול עיני. כל קרובי המשפחה שלי שעמם שיתפתי את התמונות התרגשו אף הם, מבוגרים וצעירים כאחד. זהו תהליך, שמשנה את האופן בו אנו רואים אבותינו. לפתע אנו רואים את אבותינו מתעוררים לחיים. אני מאמין, שמיליוני אנשים יבינו היום, בזכות MyHeritage In Color, כמה כיף ומהנה יכולה להיות ההיסטוריה המשפחתית של כולנו".

ניתן להתנסות בטכנולוגיה ללא תשלום, כדי לשחזר תמונות של בני הדורות הקודמים - כאן
ניתן להשתמש גם בצילומים של ארועים היסטוריים בתולדות מדינת ישראל. קישור לגלריה - כאן.

בתמונה למעלה:הפגזת אלטלנה

MYHERITAGE
MYHERITAGE

 
 
  
 
Bookmark and Share