פורסמו הצוותים הזוכים בהאקתון עיר חכמה של IN-Vent "ערים חכמות 2020"

דף הבית >> חדשות סטארטאפים >> פורסמו הצוותים הזוכים בהאקתון עיר חכמה של IN-Vent "ערים חכמות 2020"
פורסמו 2 הצוותים הזוכים בהאקתון העיר החכמה של IN-Vent "ערים חכמות 2020"
מאת: מערכתTelecom News , 8.3.20, 17:20SMART CITY FREE
 
ההאקאתון החיפאי Smart City: Solving Real-Life Challenges, התקיים בהאב In-Vent של רשות הצעירים - עיריית חיפה. כ-150 יזמים, מפתחים, מתכנתים, ומעצבים עבדו בצוותים והתחרו ביניהם על הרעיון הטכנולוגי המקורי ביותר.
 
בסוף השבוע התקיים בחיפה ההאקתון השנתי של In-Vent שעסק השנה בנושא 'עיר חכמה'.

Vent-In הוא האב טכנולוגי עירוני של רשות הצעירים, שמנהל את הקהילה הגדולה ביותר בתחום היזמות בחיפה רבתי. המשתתפים עמלו על פתרונות טכנולוגיים לאתגרים העומדים ספציפית בפני העיר חיפה.

כ-150 יזמים, מפתחים, מתכנתים ומעצבים עבדו בצוותים והתחרו ביניהם על הרעיון הטכנולוגי המקורי ביותר. את החסות לאירוע העניקה החברה הכלכלית לחיפה, יחד עם AUGURY, משרד עו"ד ש. פרידמן, INTEL Smart City Expo-World Congress, מכללת "תלתן" ו-t-hub.
 
הצוותים, שהשתתפו בהאקתון, בחרו אתגר מתוך רשימה של 10 אתגרים, שנבחרו מראש, כדי להציג פתרונות לבעיות איתן מתמודדת חיפה. בין הנושאים מהם ניתן היה לבחור: חניה, תחבורה ציבורית, חזירי בר, ניקיון העיר, השתתפות תושבים, תיירות, מחזור, חקלאות עירונית, איכות וחיסכון במים ואיכות הסביבה. האירוע נמשך 48 שעות רצופות וכלל ארוחות, שתיה, מדפסות תלת מימד, ערכות AI של INTEL, סדנאות הכנה לשימוש בכלים הטכנולוגיים ובמידול תלת-מימד ועוד.
 
את מהלך העבודה ליוו מנטורים בכירים מתחום ההייטק. ביניהם: גדי הורנשטיין, לשעבר מנהלת תחום המוביליטי ברשות החדשנות, ארז מזרחי, מייסד המכון לערים חכמות בישראל, בועז מזרחי, מייסד וסמנכ"ל טכנולוגיות ב-Tactile Mobility, אריאל נוימן מ-MIT, סרג'יו ויניצקי, נציג כנס הערים החכמות הגדול בעולם Smart City Expo-World Congress בישראל, מיכאל פיהא, מנכ"ל ישראל קונקט, ליאור בר שלום מ.SMB-IT-  גם החברה הכלכלית לחיפה יוצגה עם מנטור, מנהל הפיתוח העסקי מוטי מאיר, שסייע גם בהרכבת מנטורים לאירוע.
 
צוות שופטים הורכב מיזמים, משקיעים ואנשי מקצוע וכלל את מנכ"ל החברה הכלכלית לחיפה, אור שחף, מנכ"ל Lime ישראל, יניב גודר, מנכ"לית Isratech Ventures, שני זאנסקו, שותפה מנהלת ב-AfterDox, אירית ישראלי-כהנא, מנהלת Samurai Incubate ישראל, שירלי בינדר ומנכ"ל Bird ישראל, יניב ריבלין.
 
מיזם AQUALITAS, שמציג מערכת סנסורים לבדיקת איכותי המים הביתית וחבריו הם המנכ"ל ד"ר גרגורי מייקוב, מנהל הטכנולוגיה ד"ר ג'ניה טילצ'ין ומנהלת התפעול נינה טקאצ'וב, זכה במקום הראשון ובסכום של 10,000 ₪.
 
בפרס השני זכו צוות OZMO, שהציגו מערכת לאיתור וזיהוי מראש של הצפות כפתרון לימי חורף קשים בדומה לאלו, שהיו השנה, שפועל בטכנולוגיה של חיישן היושב בתעלה של כביש ויכול לדווח לשירותי ההצלה ולעירייה על מפלס המים בזמן אמת. חברי המיזם, עלאא אבו אלהיג'א, חוסני עזאם, סאמא מנאדרה וסרין מנאדרה זכו בכרטיס כניסה לתערוכת הערים חכמות הגדול בעולם בברצלונה – Smart City Expo-World Congress, שייערך בחודש נובמבר 2020.
 
עו"ד דוד עציוני, יו"ר החברה הכלכלית לחיפה וסגן ראש העיר חיפה: "קיום האקתון עיר חכמה בחיפה, שנולד כדי לייצר פתרונות יצירתיים ומענה לאתגרים הייחודיים, שמאפיינים את העיר, הוא עוד לבנה בחומה, שנקראת פיתוח העיר. ישנה חשיבות גדולה ברתימת האקוסיסטם העירוני כדי לשפר את היבטי החיים השונים בעיר עבור התושבים ואני שמח על ההיענות ועל המשתתפים הרבים, שהשקיעו מזמנם, מכישרונם ומכישוריהם כדי להציע פתרונות מקוריים".
 
אור שחף, מנכ"ל החברה הכלכלית לחיפה: "הפתרונות, שהוצגו לחבר השופטים, היו מקוריים, מעניינים ולא שגרתיים. שמחתי על ההזדמנות לשבת בחבר השופטים ולעזור לבחור את הזוכים. החברה הכלכלית מקדמת בשנים האחרונות את העיר החכמה בחיפה והחיבור מתבקש לאירוע מסוג זה הנותן במה ליזמים, מפתחים, מתכנתים ואנשי מקצוע הפועלים בתחום. לחיפה יש אקוסיסטם מפרה ותוסס ואנו גאים לטפח אותו בכל דרך".

בתמונה: הגשת הפרס למקום הראשון בהאקתון.
קרדיט צילום תמונה תחתונה: מייק לוי

מקום ראשון צילום יחצ מייק לוי 
 
Bookmark and Share