הסיב האופטי הגיע לשיכון ו' בבאר שבע

דף הבית >> חדשות >> חדשות השוק הקווי >> הסיב האופטי הגיע לשיכון ו' בבאר שבע
הסיב האופטי הגיע  לשיכון ו' בבאר שבע
מאת: מערכת Telecom News, 3.6.20, 18:22צילום יחצ דודו גרינשפן

שר התקשורת יועז הנדל חנך אתמול בבאר שבע את חיבור הסיב האופטי של חברת אנלימיטד מקבוצת סלקום. עדכון בתחתית הכתבה.
 
שר התקשורת, יועז הנדל, חנך אתמול חיבור סיב אופטי של חברת אנלימיטד בשיכון ו' בבאר שבע. סך הכל חוברו "בבירת הנגב" על פי נתוני החברה כ-38,000 משקי בית.
 
בביקור באתר השתתפו בכירי משרד התקשורת וחברת אנלימיטד ובהם מנכ"ל החברה, אמיר לוי ומנכ"ל משרד התקשורת נתי כהן.
 
יועז הנדל: "אני מברך את חברת אנלימיטד על פעילות פריסת הסיבים בבאר שבע. הסיבים האופטיים מאפשרים גלישה אולטרה מהירה ויאפשרו לציבור לקבל שירותים מתקדמים בתחומי החינוך, התעסוקה והרפואה. אני קורא לאזרחים להתחבר לסיבים ולהנות מהשירותים של מהירות בגלישה גבוהה. משרד התקשורת בראשותי, יעודד תחרות ותמרוץ פריסת סיבים מהירה ככל שניתן בכל המדינה מהצפון ועד הדרום".  
 
אמיר לוי, מנכ"ל אנלימיטד: "רק מבנה שוק תחרותי יאפשר פריסת סיבים ברחבי ישראל לטובת הציבור והעתיד. אנלימיטד הוקמה לחולל תחרות ובזכות פריסה מואצת כבר חיברה כ-370 אלף משקי בית ב-44 ערים בישראל וכך תמשיך לעשות".
 
הערת מערכת:
שר התקשורת הטרי יועז הנדל, מיהר להצטרף כקודמיו (איוב קרא ודודי אמסלם) לשותפים בתיק "5000" (הקשור בקבוצת סלקום / IBC). המקום הראשון, שהוא ביקר בו, אחרי שנפל בידי "הקליקה", הוא כמובן בחברתIBC  מקבוצת סלקום. סלקום מנהלת את משרד התקשורת באמצעות "הקליקה" מזה שנתיים. ביקורו ב-IBC מבטא המשך גיבוי וחיפוי לפעילות נציגי סלקום בתוך משרד התקשורת. הנדל לא ביקר כדי לראות את התחלת חיבור פריסת הסיבים של חברת פרטנר באילת אתמול (ולפני שיחליט לבקר שם בעתיד רק שיבדוק אם יש לפרטנר רישיון...). סביר להניח, שאת הביקור המופרך הזה בב"ש יזם נתי כהן (שהיה המנכ"ל בזמנם של איוב קרא ודודי אמסלם), כנראה, כדי לספק לעצמו "אליבי" של תמיכת השר החדש בחברה. בכך, הוא, כנראה, הפיל בפח את השר מבלי שהשר יבין את משמעות ההתנהלות הזו עקב חוסר ניסיון ואי הבנת שוק התקשורת. השר הטרי ממשיך להיות מובל במקום להוביל.

השר שכח שאסור לו להשתתף באירועים כאלה ולנאום בהם, על פי נוהל ספציפי שהוציא היועמ"ש לנושא זה. 

פורסם פוסט בנושא בפייסבוק ובטוויטר

צילום תמונה עליונה: דודו גרינשפן

עדכון 23.6.20: מסתבר, ששר התקשורת יועז הנדל החליט לאחר הביקור הראשון שלו בהשקה של סלקום / IBC, ולאחר ששלח ברכות בלבד להתחלת חיבור הסיבים של פרטנר באילת, כאשר חוברו במיוחד מבנים של העיריה, מוסדות ציבור ועסקים בסיבים, לרדת היום לאילת לטקס, שפרטנר החליטה כעת גם היא לארגן בנוכחות השר, של "השקה רשמית" של חיבור העיר אילת לסיבים, חיבור, שהחל זה מכבר ועתיד עוד להימשך בשבועות הקרובים בשכונות ברחבי העיר. היום השר נשא דברים באירוע זה של חיבור אילת לתשתית הסיבים הארצית של פרטנר, ובין היתר, אמר כדלקמן:
 
יועז הנדל: "הפעלת רשת הסיבים בעיר אילת היא אבן דרך משמעותית במפעל הציוני. יש כאן חיזוק משמעותי לעסקים הפרטיים, למסחר, לתעשייה, למלונאות ולתיירות. תשתיות תקשורת מפותחות הן מפתח לעידוד אזרחי ישראל להתיישב בגבולות הארץ.
אחרי שנים של הזנחת הפריפריה, המתווה הארצי לפרישת הסיבים האופטיים לצד מהפכת הדור ה-5, לא יותירו אף ישוב מאחור. מדובר בהחלטה אסטרטגית לדחוף באופן אקטיבי את השוק לקפיצת מדרגה טכנולוגית המתרחשת פעם בעשרות שנים ולהאיץ את פרישת רשתות סיבים בכל המדינה. תוך שנים ספורות המדינה כולה תהיה מרושתת בסיבים, מדן ועד אילת, תוך שמירה על תחרות".

אולם, לעומת נוכחות השר בטקס של סלקום/אנלימיטד בבאר שבע, הרי בנוכחות השר בטקס של פרטנר באילת כמו גם בברכות, שהוא שלח לפרטנר לפני כחודש, טמון מוקש רגולטורי.

לכן, בעקבות הטקס נשלחה היום שאלה לשר, שתפורסם במסגרת כתבה נפרדת

 
תיק 5000
עדכון 13.7.20: חברת IBC - אנלימיטד חידשה את האתר שלה (כאן) ובין היתר העלתה לאתר מפה (כאן), שמציגה את כל הפריסה הארצית שלה והחיבורים שכבר ביצעה ברחבי הארץ, ברזולוציה של עד רמת בית בודד. על פי המפה, החברה מסוגלת לספק חיבור ל- 392,092 דירות ב-44 יישובים, שיש בהם אופציה להתחבר ב-FTTH. אולם בפועל, על פי המפה, יש לחברה מתחת ל-10 אלף לקוחות משלמים. 
רשימת הספקים (ISP) באתר התרחבה וכוללת כעת 6 ספקים: סלקום, אקספון-018, Hallo-015 ,019-Mobile, אינטרנט רימון, עמית.נט.  
 
Bookmark and Share