ההונאה בפייסבוק חוזרת: גורי כלבלבים חמודים נדירים ויקרים מחפשים בית

דף הבית >> לגיקים >> חדשות עולם האפליקציות >> ההונאה בפייסבוק חוזרת: גורי כלבלבים חמודים נדירים ויקרים מחפשים בית
ההונאה בפייסבוק לסחיטת כספים חוזרת: גורי כלבלבים חמודים נדירים ויקרים מחפשים בית
מאת: מערכת Telecom News, 29.9.20, 13:10SMARTPHONE DOG FREE

"אני מחפש בית חם לגורים שלי, ולא רוצה עבורם כסף", אבל במקרה הם נמצאים בחו"ל ומבקשים מכם לשלם רק עבור השילוח שלהם. איך מתגוננים?

חברת אבטחת המידעESET  ישראל מדווחת, שבשבוע האחרון מופצות בקבוצות שונות בפייסבוק הודעות עם תמונות של גורי כלבים יפים ומתוקים המחפשים בית חם ומשפחה אוהבת.

ככל הנראה, אחד המניעים לחזור על ההונאה הזו דווקא בתקופה זו הוא, שמדובר בתקופת סגר ואנשים רבים נמצאים סגורים בבתים. כך, שיש להם גם פנאי ליפול בפח, וכנראה גם פנאי לטפל בחבר חדש.

הפצת ההודעות הללו בפייסבוק עם התמונות החמודות גורמת לכך, שהיא מגיעה למסה גדולה של אנשים ומסתמכת על שיטת מצליח לביצוע הונאה באמצעותה יהיו מי שירצו את הגורים, יפלו בפח ויעבירו כספים תמורת קבלת בעלי החיים שבתמונה.
 
הפוסט אותו מפרסמים העוקצים ברחבי הפייסבוק:
ESET
 
הנעקץ הפוטנציאלי, שמשיב להודעה המפתה ומגלה עניין, מקבל את המסר הבא:
"אני רוצה להודיע לך שאנחנו לא מוכרים את התינוקות האלה, כל מה שאנחנו צריכים זה משפחה טובה ואוהבת שמוכנה לאמץ אותם. אנחנו כל כך אוהבים אותם ולקחנו את זה כחלק מהמשפחה שלנו. אם אנחנו רוצים למכור זה כמו שאנחנו מוכרים את ילדינו וזה לא טוב. אז אנחנו מחלקים אותם לאימוץ". סגנון ההסבר הזה בא לידי ביטוי במטרה לעורר אמפתיה בצד השני, ולהראות את האנושיות של התוקפים.
 
"למכור אותם זה כמו למכור את ילדינו, אנחנו מוסרים לאימוץ"
ESET
 
לאחר שיח בין הצדדים, מגיעה הבקשה: "כל מה שזה יעלה לכם זה רק המשלוח של התינוק, בסך 750 שקלים". הסכום הזה, למעשה, מיועד, כביכול, להטסת הגור מחו"ל והמסמכים הרלוונטיים. כל הצעצועים והציוד יגיעו ללא עלות נוספת.
 
הבקשה - שלמו לנו 750 ₪ עבור הטסת הגור:
ESET
 
כמובן, שבמידה ונופלים בפח, ומוכנים לשלם עבור הטסת הגור לארץ, הוא בוודאי לא יגיע וזאת בהנחה, שהוא בכלל קיים. ככל הנראה, בהמשך יפנו אל הרוכשים עם עלויות חדשות שתצוצנה, שאלה, ככל הנראה, יבחרו לשלם מכיוון שכבר שילמו סכום ראשוני.
 
משמח לראות כי חלק מהגולשים כבר מכירים את המזימה, ואפילו מגדילים ומזהירים אחרים מפניה:
 
שיח בפייסבוק על הונאת גורי הכלבים:
ESET
 
איך מתגוננים?
בחברת אבטחת המידע ESET ישראל מוסרים את הטיפים הבאים ,שיעזרו לכם לשמור על עצמכם ועל הכסף שלכם:
"מדובר בהונאה ותיקה, שעושה סבבים ברחבי העולם כבר מספר שנים. גם אצלנו כבר ראינו כמה גלים שלה, פעם מדובר בחתולים יפהפיים, פעם בתוכים נדירים ופעם בגורי כלבים. ההונאה הזו מתחילה תמיד בכך, שמדובר, כביכול, רק בעלויות שינוע או ייבוא, ללא מכירה בפועל של בעל החיים, כאשר, למעשה, מבקשים מהמותקף ליצור קשר עם חברת השליחות, שהיא חלק מאותה הכנופיה המפעילה את ההונאה.

בהמשך ההונאה בד"כ נשלחות גם תמונות המראות את בעלי החיים המדוברים, שממתינים במחסן כלשהו בכלוב, ועולות דרישות לתשלומים נוספים באמתלות שונות, כאשר מתווסף גורם מלחיץ, שבעלי החיים נמצאים בסבל רב לאורך זמן. גם זו שיטה של הונאה הגורמת ללחץ מצד הקורבן כדי לסחוט ממנו כספים נוספים.

למה כדאי שתשימו לב:
אמנם, קיימים ברשת גם אנשים המוכרים או מוסרים בעלי חיים, אך במקרה, שהמודעה מנוסחת עם שגיאות כתיב או תחביר, כנראהף שמדובר בהודעה ממוחזרת ומתורגמת, שהיא חלק מהונאה, שמפעילה כנופיה מחו"ל, ומומלץ תמיד לוותר".

SMARTPHONE DOG FREE
 
 
NORDVPN 
 
Bookmark and Share