משרד התקשורת פרסם שימוע לרפורמה במבנה שוק האינטרנט

דף הבית >> חדשות >> חדשות השוק הקווי >> משרד התקשורת פרסם שימוע לרפורמה במבנה שוק האינטרנט
משרד התקשורת פרסם שימוע לרפורמה במבנה שוק האינטרנט
מאת: מערכת Telecom News, 4.10.20, 21:50  אינטרנט

פירוט עיקרי הרפורמה. עדכון בתחתית הכתבה.

משרד התקשורת פרסם שימוע לרפורמה בשוק האינטרנט. מסמכי השימוע - שימוע לבחינת ההפרדה בין שירות תשתית רחבת-פס לבין שירות גישה לאינטרנט  (ISP) - כאן, להתייחסות עד 22.20.20.

עיקרי הרפורמה:

תצורת שוק ספקיות האינטרנט נוצרה לפני כ-20 שנה וכבר אינה מתאימה להתפתחויות הטכנולוגיות ולצרכי האזרח.

השינוי המתוכנן, כמפורט בשימוע, יביא לשיפור ניכר בשירות, שיקבל צרכן הקצה בתחומי האינטרנט, באמצעות מתן אפשרות ליצירת "כתובת אחת" לשירותי הספק והתשתית.

הרפורמה תטפל אחת ולתמיד בתופעת "זריקת האחריות", שהתאפשרה בגלל ההפרדה בין ספקית התשתית לספקית ה-ISP בנושאי תקלות, מה שיחייב את החברה, שמספקת למנוי את השירותים, לעמוד בסטנדרט שירות גבוה יותר.

המנוי יוכל להשוות בצורה פשוטה וברורה בין השירותים הניתנים ע"י החברות השונות, מבלי להתעמק בהבדלים בין התשתיות והספקים המקשים על תהליך הבחירה היום.

הרפורמה תבטל אחת ולתמיד את תופעת המנויים הכפולים - המשך תשלום מיותר לחברה שננטשה המוערך בכ-50 מיליון ₪ בשנה.

תהליך המעבר לאסדרה החדשה יהיה הדרגתי כדי לאפשר לספקיות (ה-ISP) להיערך לשינוי, ולמנוע מחברות התשתית הגדולות (בזק והוט) לנצל את היתרונות המבניים שלהן ולהעביר צרכנים לשירות אחוד, מה שיפגע באופן משמעותי בספקיות ה-ISP הקטנות ויחזק את כוחן המונופוליסטי.

השינוי לא יחול על המגזר העסקי, כיוון שמקטע הספקיות מייצר ערך ייחודי ולהערכת המשרד לאבחנה זו קיימת תועלות במגזר זה.

יועז הנדל, שר התקשורת: "הרפורמה נועדה לתקן את מבנה שוק האינטרנט, שהיה נכון לשעתו. אחרי 20 שנה הגיעה העת לשים סוף לפיצול בין ספק לתשתית ויצירת מוצר אחד שנקרא 'אינטרנט'. כתובת אחת להתקנות ולפתרון תקלות, אחריות מקצה לקצה וביטול תופעת המנויים כפולים".

לירן אבישר בן-חורין, מנכ"לית המשרד: "המשרד יוצא ברפורמה, שתשנה באופן את אופן צריכת שירותי האינטרנט בישראל ותקל על מעבר בין ספקיות האינטרנט. פיצול בין ספק לתשתית מגלגל על הצרכן עלויות ומורכבויות תיפעוליות".

הערת מערכת: ניתוח השימוע ייעשה בכתבה נפרדת מאחר שזה עוד שימוע בשירות קבוצת סלקום/IBC.

עדכון 5.10.20: הכתבה: לא רפורמה באינטרנט ולא נעליים! עוד שימוע בשירות קבוצת סלקום/IBC - כאן.

שוב כלי התקשורת "נפלו בפח" במחזור הודעת צמרת משרד התקשורת על "רפורמה במבנה שוק האינטרנט", כשבפועל השימוע נועד למטרה אחת: "להלבין" את עבירות קב' סלקוםIBC/ שמונעת חופש בחירה בISP- על תשתיותיה. בדרך, מחסלים את ה"באנדל ההפוך" על רשת בזק ומחסלים ב"רפורמה" את כל ה-ISP הקטנים עד הבינוניים בגזר דין מוות מהיר וחטוף, כי זה מפריע לקבוצת סלקום/IBC, שבאופן אירוני ובניגוד למאמצי צמרת המשרד לסייע לה, נמצאת במצב "כונס נכסים". רק בזק תישאר הפראיירית של השוק הקווי והסיבים, שכולם ירכבו עליה. זו המהות של הרפורמה המדומה הזו. לא רק שראשי המשרד החליטו לאנוס בברוטליות את בזק, הם גם החליטו שאסור לבזק לצעוק "הצילו".

 
  
 
Bookmark and Share