טכנולוגיות מיוחדות להתמודדות עם הקורונה הוצגו לשר הבריאות

דף הבית >> בקהילה >> תרומה לקהילה >> טכנולוגיות מיוחדות להתמודדות עם הקורונה הוצגו לשר הבריאות
טכנולוגיות מיוחדות להתמודדות עם הקורונה הוצגו לשר הבריאות
מאת: מערכת Telecom News, 7.10.20, 20:46CORONA FREE

בין היתר, הוצגו רובוט המעניק שירות ובאמצעותו ניתן לפקח על בריאות החולים במחלקות קורונה, ובדיקת קורונה עם תוצאות ב-30 שניות. עדכון בתחתית הכתבה.
     
שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין בחן היום תצוגת טכנולוגיות מיוחדות להתמודדות עם הקורונה. את הטכנולוגיות הציג לשר המשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופ' איתמר גרוטו.

בין היתר, נבדקו אונליין המדדים הרפואיים של השר, ללא מגע יד אדם.

באמצעות מכשור זה, ניתן יהיה להפנות את החשודים כחולי קורונה למיון ייחודי ללא סיכון הצוות הרפואי.

השר ביצע גם בדיקת קורונה סופר מהירה באמצעות מטוש. התוצאה התקבלה תוך 30 שניות. למקרה שתהיתם, היא שלילית.

כ"כ, הוצג לשר רובוט המעניק שירות ובאמצעותו ניתן לפקח על בריאות החולים במחלקות קורונה.
 
טכנולוגיות נוספות שהוצגו:
פרחים בקנה - אפליקציה לזיהוי מהיר של חולים באמצעות קול.
נ-אור - בדיקת רוק בייתית, מהירה.
טרה הרץ - בדיקה מהירה מאוד, מבוססת לייזר.
וירון - מכונה לזיהוי מהיר מבוססת פולי-אמינים.
פולינג - בדיקה המאפשרת לבצע עשרות בדיקות במקביל. מבוססת על איגום מטושים וכימיה מתקדמת.

אדלשטיין: "ישראל מוצגת במלוא תפארתה באמצעות הטכנולוגיות הרפואיות המתקדמות בעולם. משרד הבריאות בוחן בימים אלה לעומק כל אחת מהטכנולוגיות, ועוד רבות אחרות, כדי להתמודד עם הקורונה באופן המיטבי. טכנולוגיות אלו יסייעו רבות למערכת הבריאות גם בימים כתיקונם לאחר שנתגבר על הקורונה.

אבל כל זה לא יעזור אם לא ישמרו על ההנחיות ועל הסגר. אני לא החתול טום ואף אחד לא העכבר ג'רי. אף אחד לא צריך לרדוף אחרי השני. אם כל אחד יקפיד, אני בטוח, שגם זמני הסגר יוכלו להתקצר".
 
עדכון 10.10.20, 23:55: הושקה מערכת ממוחשבת חדשנית לתמיכה בוויסות חולי הקורונה לבתי החולים.
בהנחיית שר הבריאות אדלשטיין, פותחה בחודשים האחרונים מערכת החדשנית לתמיכה בוויסות חולי הקורונה לבתי החולים בשיתוף פעולה בין חטיבת הרפואה, צוות GIS באגף המחשוב ובתמיכה של קבוצת מחקר מהטכניון.

חטיבת הרפואה - האגף לרפואה כללית מבצעים ויסות ראשוני (מהקהילה לבתי החולים) וויסות שניוני (בין בתי החולים) וכן בין מרכזי רפואה גריאטריים באופן קפדני ומדויק, יומיומי, בשיתוף פעולה מוצלח עם מד"א. בהתאם לכך מבוצעים ויסותים בין המרחבים ובתוכם על בסיס עומסים קיימים וצפויים כפי הנדרש. אך כדי לטייב ובהתאם לעליה בכמויות החולים נדרש כלי ממוחשב, שפותח לשם כך באופן ייעודי וייחודי.

בשבוע האחרון, הושקה מערכת המחשוב בתוך מערכות משרד הבריאות - מדובר במערכת ויסות המאפשרת לבצע ויסותי חולים בצורה אוטומטית. המערכת משמשת ככלי תומך החלטה לוויסות החולים בין בתי החולים על פי העומסים.

המערכת פותחה נוכח עומס התחלואה הגואה בקורונה, לתגבר את המאמצים בפיזור החולים במהלך משבר הקורונה. למערכת זו יתכן שימוש גם בעיתות חירום אחרות כדי לווסת את העומס באופן הומוגני בין בתי החולים.

תמונה מהודעת משרד הבריאות באתר הממשלה:
מאתר הממשלה 
 
Bookmark and Share