הליך פירוק עמותת ועדת הרבנים לענייני תקשורת מתקרב לסיומו!

דף הבית >> דעות ומחקרים >> על סדר היום >> הליך פירוק עמותת ועדת הרבנים לענייני תקשורת מתקרב לסיומו!
ב-22.3.21 התקיים הדיון האחרון בבית המשפט המחוזי בי-ם בבקשת רשם העמותות במשרד המשפטים (רשות התאגידים) לפרק את עמותת "ועדת הרבנים לענייני תקשורת" ולמנות לה מנהל מטעם בית המשפט. חברת התקשורת "הלו-015" הצטרפה בהסכמת בית המשפט כצד לתביעת הפירוק. עד 8.4.21 השופט נתן לנתבעים להגיש לו השלמות קצרות ואז הוא יקבל את ההחלטה בבקשת הפירוק (ללא דיון נוסף). האם בעלי מכשירי הסלולר של "הקומה הכשרה" יוכלו לנשום לרווחה?
עדכונים בסוף הכתבה
מאת: אבי וייס, 24.3.21, 17:35כבוד השופט אביגדור דורות - התמונה מאתר בית המשפט

ביום 5.8.20 דיווחתי על ההפתעה בתחום "הקומה הכשרה" במאמר, שפורסם על ידי תחת הכותרת: "הישג לטלקום ניוז: מש' המשפטים מפרק את "ועדת הרבנים לענייני תקשורת"." וכותרת המשנה בכתבה זו: "אחר אין ספור כתבות באתר טלקום ניוז על החסימות השערורייתיות של קווים ב"קומה הכשרה", כולל של קווי חירום וקווים חיוניים אחרים, ולאחר ישיבת הכנסת המבישה אתמול, במסגרתה בוצע "תרגיל" בו נפתחו קווים כדי שחברי הכנסת יראו, שאין חסימות, והקווים הללו נחסמו שוב מיד לאחר הדיון בכנסת, החליט משרד המשפטים לפרק את "ועדת הרבנים לענייני חסימות תקשורת" לרווחת הציבור החרדי. ניתוח ההשלכות של המהלך הדרמטי הזה." 

בינתיים, חלה התפתחות מאוד מעניינת בדיון המשפטי הזה (שהתעכב בגלל הקורונה - הסגרים ותרגילים משפטיים, שנעשו סביב הנושא הזה, לרבות לחצים פוליטיים, שלא עלו עד כה יפה), דיון המתנהל בפני כבוד השופט אביגדור דורות, (בתמונה למעלה משמאל), מבית המשפט המחוזי י-ם.

ההתפתחות היא, שחברת התקשורת "הלו-015" הוכנסה למעגל המשיבים בתיק זה.

כלומר: במקום שמשרד התקשורת יציג את עמדתו בבית המשפט, נכנסה לאולם בית המשפט חברת תקשורת, שהציגה מה קורה בתחום "הקומה הכשרה" (ממה ש"הלו-015" אספה בעצמה).

משרד התקשורת עצמו כשל בקידום הנושא וזה נחשף על ידי בסדרת כתבות, שהחלה בכתבה: "איך השימוע שיזם הנדל כדי למנוע חסימות של קווים ב"קומה הכשרה" - חוסל!". 

אישור בית המשפט המחוזי, כבוד השופט אביגדור דורות, לצרף את "הלו-015" לדיון בבקשת הפירוק כצד בדיונים, כולל יכולת הגשת מסמכים ע"י "הלו-015" לבית המשפט יש כאן - למתעניינים.

הבקשה המלאה כולל נספחים של "הלו-015" נמצאת כאן, למתעניינים. 

במוקד הטיעונים של "הלו-015" מצויים הנתונים המחרידים אותה הציגה לבית המשפט, אודות הפגיעה בשוק התקשורת בכלל וביכולת שלה לספק שירותים ללקוחותיה, כספקית שירותי תקשורת ברישיון. זאת, בגלל החסימות הפראיות והלא חוקיות של "עסקני ועדת הרבנים לענייני תקשורת", עסקנים המפעילים בפועל את העמותה ועסקיה הנסתרים, כמופיע, למשל, בתצלום הבא ("המבקשת" זו חברת "הלו-015"):
תלונת הלו-015

הסיפור של חסימות משרדי הממשלה לרבות חסימת משרד התקשורת (ופעמיים) והמקרה של חסימת מח"ש, נחשף בזמנו באחת מסדרת החשיפות בכתבה: "החוצפה המריאה לשחקים: נחסמו כרבע מיליון מספרים בבת אחת וגם של מח"ש!".

פניתי גם למשרד התקשורת וגם ל"עמותת ועדת הרבנים לענייני תקשורת", לקבל תגובתם לצרוף "הלו-015" לדיון בבקשת הפירוק בבית המשפט, אך תגובה טרם קיבלתי. ככל שאקבל תגובה, אעדכן בהתאם.

ביום 22.3.21 התקיים הדיון האחרון בבית המשפט המחוזי בי-ם בבקשת הפירוק של העמותה ופרוטוקול הדיון הזה במלואו נמצא כאן - למתעניינים. 

במהלך הדיון הזה, כמו גם בקודמיו, 3 מהעסקנים המובילים והנמצאים מאחורי המסתורין האופף את כל פעילות הוועדה הזו, מאז הקמתה ועד היום, עשו שוב מאמץ להתנער בדיון בבית המשפט, מכל קשר ישיר או עקיף לפעילות הוועדה ופעילות מוקד החסימות שלה (ופעילות מכירת תעודות ההכשר למכשירי הסלולר ולחנויות), ודוגמה בולטת לכך יש כאן.  

ההחלטה המסכמת של השופט מהדיון ב-22.3.21 נמצאת כאן בתצלום:
החלטת השופט

לסיכום:
הצפצוף על חוקי מדינת ישראל הפכו ליותר ויותר בוטים, ולכן זה היה בלתי נמנע, שהנושא יגיע לפתחו של בית המשפט, בבקשה להוציא צו פירוק לעמותה, עמותה מסתורית (מעולם לא קיבלתי מהעמותה תגובה החתומה ע"י אדם עם שם), עמותה, שיצאה מכל שליטה ומחוץ לכל מסגרת חוקית מוכרת במדינת ישראל.

נקווה שבית המשפט יקבל את בקשת המדינה ויפרק את העמותה הזו וימנה לה מנהל מטעם בית המשפט, כמבוקש ע"י משרד המשפטים\רשם העמותות, בתמיכת "כונס הנכסים הרשמי" ממשרד המשפטים (וכמובן בתמיכת חברת "הלו-015", שצורפה לדיון). 

אם אכן יוחלט כך ע"י השופט, וההחלטה הזו לא תתהפך בערר (ככל שיוגש, בבית המשפט העליון), מדובר יהיה, ללא ספק, בבשורה מאוד חשובה לציבור הצרכנים החרדי, ש-52 אלף איש מתוכו חתמו על עצומה, שקראה וממזמן להפסיק מיידית את ההשתוללות הזו של "עסקני הוועדה". נקווה, שבקשתם תתממש בבית המשפט - ממש בקרוב. 

את עמדת רוב הציבור החרדי כנגד "ועדת הרבנים", כבר חשפתי לא אחת וגם בכתבה: "הציבור החרדי נגד המונופול של ועדת הרבנים ונגד החסימות של עסקני הוועדה!". 

אם אכן זו תהיה תוצאת הדיון המשפטי הזה, זו תהיה התוצאה המוצלחת של מאבק של כ-8 שנים, שאתר Telecom News מנהל לטובת הציבור בכלל והציבור החרדי בפרט, בנושא "הקומה הכשרה".

בשנים הללו, הגשתי לא מעט בקשות ומסמכים לרשם התאגידים במשרד המשפטים, כדי שיחקור לעומק מה נעשה בתחום "הקומה הכשרה", לאור אין ספור של תלונות, שהגיעו אלי בתחום הזה. תלונות הוגשו גם ליועמ"ש, לגבי בעלי התפקידים הבכירים במשרד התקשורת, שנתנו גיבוי וחיפוי למעשי ההפקרות הבלתי חוקיים הללו.

באתר זה יש לא פחות מ-240 כתבות חשיפה על נושא "הקומה הכשרה" ופעילות "עסקני ועדת הרבנים לענייני חסימות תקשורת", כך אני מכנה את "ועדת הרבנים לענייני תקשורת", עמותה, ששכחה את תפקידה - לחלוטין והפכה לגוף דורסני. מדובר במונופול בלתי מוכרז דורסני, שמפיק רווחים עצומים ועלומים על הגב והכיס של הציבור בישראל בכלל והציבור החרדי בפרט. 

SMARTPHONE FREE

עדכון 26.3.21: אחד מקוראינו הבחין בעובדה מעניינת, שלא הועלתה בדיונים בבית המשפט המחוזי: אותו שופט, כבוד השופט אביגדור דורות, שעוסק בתיק המצוי כאן מעל, בבקשת פירוק עמותת "ועדת הרבנים לענייני תקשורת", עסק ממש לאחרונה והכריע בבקשת פירוק אחרת, שהוגשה נגד "ועד הכללי כנסת ישראל" ועוד כמה עמותות דומות, שעל פי החלטת השופט, החלטה הנמצאת כאן במלואה, הוא הציא צו פירוק ומינה מפרק ל"ועד הכללי כנסת ישראל".
מה שמעניין הוא, שהעמותה הזו החזיקה בנכס ברחוב הרב קוק 9 בירושלים, ו"הרוח החיה" והמובילה בעמותה הזו הוא לא אחר מאשר הרב חיים לנג, אחד מראשי "ועדת הרבנים לענייני תקשורת".
כבוד השופט אביגדור דורות פרק את העמותה הזו ("ועד הכללי כנסת ישראל"), שחיים לנג עמד בראשה (היה מזכיר העמותה ובפועל היה מנכ"ל העמותה הזו), בסוף יולי 2020.
למי ששכח, על פי המסמך הנמצא כאן במלואו, הוא יגלה היכן קוימה ב-2019 האסיפה הכללית של "ועדת הרבנים לענייני תקשורת". האספה הכללית הזו התקיימה במשרדים שבמחלוקת ושהיו בדיון בבית המשפט המחוזי בבקשת הפירוק של עמותת "ועד הכללי כנסת ישראל", ברחוב הרב קוק 9 בירושלים.
יוזכר, שהרב חיים לנג הוא אחד מ-3 ראשי עמותת "ועדת הרבנים לענייני תקשורת". באספה הזו, במתקן של עמותת "ועד הכללי כנסת ישראל", ניסו המתכנסים לתקן חלק מהליקויים, שרשם העמותות חשף והוביל לבקשת פירוק עמותת "ועדת הרבנים לענייני תקשורת". כך, שלחיים לנג יש "ניסיון" בתחום התהליכים המשפטיים של פירוק עמותה, בהיותו חלק בלתי נפרד גם מהתהליך של פירוק עמותה אחרת, שהוא עמד בראשה ("ועד הכללי כנסת ישראל"). 

עדכון 12.4.21: מהפכה: ביהמ"ש המחוזי בי-ם הוציא צו פירוק ל"ועדת הרבנים לענייני תקשורת" - כאן. 
 
Bookmark and Share