Telecom News - הקורונה מגבירה מודרניזציה של יישומים, אימוץ טכנולוגיות AI ומחשוב קצה

הקורונה מגבירה מודרניזציה של יישומים, אימוץ טכנולוגיות AI ומחשוב קצה

דף הבית >> דעות ומחקרים >> מחקרים, מצגות מסמכים >> AI & Big-Data >> הקורונה מגבירה מודרניזציה של יישומים, אימוץ טכנולוגיות AI ומחשוב קצה
מגפת הקורונה מגבירה מודרניזציה של יישומים, אימוץ טכנולוגיות AI ומחשוב קצה
מאת: מערכת Telecom News, 12.4.21, 11:22AI FREE

המחקר מציג סקר הכולל 1,500 משיבים ממגוון רחב של תעשיות, תפקידים מקצועיים וסדרי גודל של ארגונים. הסקר התמקד במקבלי ההחלטות בתחום ה-IT. משיביו סימנו פלטפורמות המשלבות ביג דאטה ולמידת מכונה (AIOps) כמגמה השנייה בחשיבותה האסטרטגית בשנתיים עד 5 השנים הבאות.

מגפת הקורונה מגבירה מודרניזציה של יישומים ואימוץ של טכנולוגיות AI (בינה מלאכותית) ולמידת מכונה ברחבי העולם. כך, על פי דו"ח מצב אסטרטגיית היישומים (SOAS-State of Application Strategy) האחרון של F5.

המחקר מציג סקר הכולל 1,500 משיבים ממגוון רחב של תעשיות, תפקידים מקצועיים וסדרי גודל של ארגונים. הסקר התמקד במקבלי ההחלטות בתחום ה-IT כדי להדגיש בצורה הטובה ביותר את סדרי העדיפויות, החששות והציפיות של האחראים לעמידה באתגרים הקשים ביותר בכלכלה הדיגיטלית של ימינו. יחד, תגובותיהם מגבשות נקודת מבט על האופן שבו ארגונים מפתחים אסטרטגיות כדי לשרת טוב יותר את הדרישות הנוכחיות והצפויות של הלקוחות.

שיעור האימוץ של טכנולוגיות AI ולמידת מכונה בארגונים גדל פי יותר מ-3 והגיע ל-56% מאז פרסום דו"ח ה-SOAS הקודם בתחילת 2020. יתרה מכך, על פי המחקר, יותר ממחצית מהנשאלים אימצו הרחבה דיגיטלית. מדובר בגידול משמעותי לעומת שנה שעברה, שמעיד על התמקדות גוברת באוטומציה של תהליכים עסקיים, תזמור תהליכי עבודה דיגיטליים ושילוב יישומים ליצירת חוויות דיגיטליות חלקות.

עוד על פי המחקר, 76% מהארגונים שנסקרו טוענים, שיישמו או מתכננים באופן פעיל פריסות מחשוב קצה, לצד הפעלת כלי אנליטיקה. יתר על כן, 39% מאמינים, שמחשוב קצה יהיה חשוב לארגון שלהם מבחינה אסטרטגית בשנים הקרובות, ו-15% כבר מארחים בקצה טכנולוגיית אבטחת והעברת יישומים.

במקביל להתקדמות הנרשמת במחשוב קצה, חל שינוי בהתפלגות סגנון העבודה המודרני. יותר משליש מהמשיבים (42%) יתמכו בכוח עבודה מרוחק לחלוטין בעתיד הנראה לעין. רק 15% מהארגונים מתכננים לדרוש מכל העובדים לחזור למשרד.

לארגונים יש נתונים אך חסרים להם תובנות איכותיות וכוח אדם מתאים
באופן מדאיג, 95% מהמשיבים טוענים, שהם מחמיצים תובנות מפתרונות הניטור שלהם. המשיבים הסכימו, שהנתונים הנאספים משמשים בעיקר לפתרון בעיות וקבלת אזהרות לגבי בעיות זמינות וביצועים. רק 12% מדווחים על הנתונים ליחידות העסקיות.
לעומת זאת, בכל הנוגע לניטור רכיבים המבצעים מודרניזציה של אפליקציות, כמעט שני שלישים מהנשאלים (62%) מודדים ביצועי זמן תגובה.

בהיותם מודעים לצורך לשפר את המצב, למעלה מ-80% מהנשאלים אמרו, שהנתונים והטלמטריה "חשובים מאוד" לתוכניות האבטחה שלהם, ולמעלה ממחציתם "מצפים" להשפעות המועילות של AI. משיבי הסקר גם סימנו פלטפורמות המשלבות ביג דאטה ולמידת מכונה (המכונה גם AIOps) כמגמה השנייה בחשיבותה האסטרטגית בשנתיים עד 5 השנים הבאות.

יחד עם זאת, ההתלהבות הזו יכולה להימחק ע"י היעדר מערכי כישורים חדשים ורלוונטיים בשוק. זה נכון במיוחד עבור אלה המזהים AIOps כמגמה האסטרטגית העיקרית שלהם. מחצית מהנשאלים ציינו את מיעוט אנשי המקצוע המיומנים כאתגר מספר אחד שלהם.ארן אראל יחצ

ארן אראל, מנהל הפעילות של F5 בישראל, יוון וקפריסין: "ההתקדמות הטכנולוגית, שהייתה אמורה להתקיים בעשור הקרוב, התבצעה תוך פחות משנה. תוך זמן קצר, ארגונים ביצעו מודרניזציה ליישומים והפיצו אותם באופן מאובטח. למגמה זאת ניתן להוסיף גם את השימוש במחשוב קצה, וכך אנו מתחילים לראות את הופעתם של יישומים אדפטיביים, שיכולים לגדול, להתכווץ, להתגונן ולתקן את עצמם בהתאם לסביבה בה הם נמצאים ואופן השימוש בהם.

ארגונים בהחלט מתחילים להסתכל על מחשוב קצה באופן תכליתי יותר. מחשוב הקצה מאפשר לארגונים לספק יישומים קרוב יותר למשתמשים. במובנים רבים, מחשוב קצה הוא השלב הבא בעולם מתרחב של יישומים מבוזרים.

רק ארגונים עם שילוב נכון של אוטומציה ויכולות הפקת תובנות יוכלו למיין נתונים, לזהות בעיות זמינות וביצועים לפני שהן מתרחשות, ולפעול מספיק מהר כדי למנוע אותן. עד אז רבים לא יוכלו לנצל את מלוא היתרונות הטמונים בטרנספורמציה דיגיטלית ולא יוכלו להתקדם במהירות לעבר עולם האפליקציות האדפטיביות, מבוססות AI".

הורדת הדו"ח המלא - כאן.
  
 
Bookmark and Share