משרד התקשורת שוקל לאפשר לכוחות הביטחון וההצלה עדיפות ברשת הסלולרית

דף הבית >> חדשות הסלולר והמובייל >> משרד התקשורת שוקל לאפשר לכוחות הביטחון וההצלה עדיפות ברשת הסלולרית
משרד התקשורת שוקל לאפשר לכוחות הביטחון וההצלה עדיפות ברשת הסלולרית
מאת: מערכת Telecom News, 22.6.21, 15:21MCPTT

שירות MCPTT פועל על גבי רשתות הסלולר המסחריות (דור 4 ודור 5), ויאפשר שיפור היעילות של גופי הביטחון וההצלה לטובת הציבור.

כך, באיחור טיפוסי, משרד התקשורת מנסה לתקן את אחד המחדלים הענקיים של המשרד ב"אסון מירון" כמפורט בכתבה: "מחדלי צמרת משרד התקשורת באסון מירון: קריסתן של רשתות הסלולר!". 
 
משרד התקשורת שוקל לאשר לחברות הסלולר לשווק שירות MCPTT (Mission Critical Push to Talk) לגופים הנותנים שירותים קריטיים לציבור הישראלי במצבי חירום. שירות זה פועל על גבי רשתות הסלולר המסחריות (דור 4 ודור 5), ויאפשר תקשורת יציבה בעת עומסים חריגים העלולים להיווצר בעת מצבי חירום, ובכך ישפר את היעילות של גופי הביטחון וההצלה לטובת הציבור.
 
עד כה, גופים, שמספקים שירותים קריטיים לציבור כגון : משטרת ישראל, מגן דוד אדום, כבאות והצלה, פיקוד העורף ועוד, הקימו מערכות תקשורת מבצעיות על גבי תשתיות ותדרים ייעודיים כדי להשתמש בשיחות קוליות באמצעות מנגנון PTT (Push to Talk).
 
אך כבר היום, עקב מחסור במשאב התדרים, והעלויות הגבוהות, שנדרשות בהקמתן ותחזוקן של תשתיות יעודיות, מפעילים גופי החירום וההצלה מערכות טכנולוגיות מבצעיות העושות שימוש בתשתית הסלולר המסחרית. במצב כזה, מתן עדיפות לגופי ההצלה והביטחון במצבי חירום הוא מהלך חיוני.
 
כ"כ, נשקל  לקבוע שיעור מקסימלי של 3% מסך המינויים על הרשת, כדי שלא יהיה חשש לפגיעה מהותית בשירות, שניתן לשאר מנויי חברות הסלולר. בשימוע הוגדר אופן אספקת השירות ע"י חברות הסלולר, רשימת הגופים היכולים לקבל את השירות, כפי שנקבע ע"י רשות החירום הלאומית, והשיעור המקסימלי של המנויים היכולים לקבל את השירות.

יועז הנדל, שר התקשורת: ״במקרי חירום כמו פיגוע או אירוע רב נפגעים כוחות ההצלה צריכים לתקשר עם מי שנמצא בזירה וברגעים כאלה רשתות הסלולר מתקשות לעמוד בעומס. כחלק ממסקנות מאירועים כאלה אנו יוצאים למהלך של יצירת מסלול חירום לכוחות הצלה בטלפונים הניידים כדי שבשעת אירוע לא יסבלו מניתוקים ומחוסר יכולת להוציא שיחה. זאת, כדי להבטיח טיפול מהיר ומיטיבי לפצועים בשטח״.

לירן אבישר בן- חורין, מנכ"לית משרד: "תקשורת איכותית ויציבה של גופי הביטחון וההצלה היא קריטית ליעילותם ותפקודם בעת חירום. אנו מבקשים לאפשר לחברות הסלולר לספק לגורמי ההביטחון והחירום עדיפות על גבי הרשת המסחרית כדי להבטיח תפקוד מיטבי במצבי חירום לטובת הציבור".

שימוע MCPTT - כאן.
 
עדכון 27.6.21: אלי ציפורי פרסם כאן בבלוג שלו (כותרת בלבד): "מתחם מירון: איך בית המשפט העליון מרח את הנושא?.
האם מרים נאור תבדוק גם את תפקידה של הנשיאה הנוכחית אסתר חיות ושופטי העליון במריחת ההחלטה להלאים את מתחם הקבר במשך של 11 שנה?."
מומלץ לקריאה. 
  
 
Bookmark and Share