הסוף לטלפונים הציבוריים?

דף הבית >> עולם ה-ICT >> חדשות משרד התקשורת >> הסוף לטלפונים הציבוריים?
הסוף לטלפונים הציבוריים?
מאת: מערכת Telecom News, 9.11.21, 13:25טלפון ציבורי

ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה היום את בקשת משרד התקשורת לתקן את תקנות הבזק ולהסדיר את התפעול והתחזוקה של הטלפונים הציבוריים: החל מ-1.1.22 לא יוצבו טלפונים חדשים ובזק תוכל להסיר טלפונים ציבוריים, שתדירות השימוש בהם נמוכה.

ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה היום את בקשת משרד התקשורת לתקן את תקנות הבזק ולהסדיר את התפעול והתחזוקה של הטלפונים הציבוריים. התקנות קובעות כי החל מ-1.1.22 לא יוצבו טלפונים ציבוריים חדשים במרחב הציבורי, ומחייבות את בזק להסיר עמדות טלפונים ציבוריים, שלא בשימוש, ולתחזק עמדות בהן נעשה שימוש.

נוכח העובדה, שהשימוש בטלפונים הציבוריים פחת מאוד בשנים האחרונות, ועל רקע בקשות מצד בזק ורשויות מקומיות להסירם מהמרחב הציבורי, ביקש משרד התקשורת לתקן את התקנות ולהסדיר את הנושא. ראש מחלקת ייעוץ משפטי במשרד התקשורת, ליאת בלום, הסבירה, שהמשרד ביקש לייצר מנגנון אוטומטי, בהתאם לתדירות השימוש, שיאפשר לקבוע איזה טלפונים יישארו ויתוחזקו ואיזה טלפונים יוסרו.

כאמור לפי התיקון שאושר, החל מ-1.1.22 לא יוצבו טלפונים חדשים ומתוך הטלפונים הקיימים תוכל בזק להסיר רק כאלה, שאין עוד הצדקה להצבתם, בעוד שטלפונים, שיש הצדקה להשארתם תחויב בזק לתחזקם.

עד תום הרבעון הראשון של כל שנה תגיש בזק למשרד התקשורת דו"ח על השימוש בטלפונים הציבוריים. הטלפונים, שבזק תחויב להסיר, על חשבונה ותוך 90 יום מהגשת הדו"ח, יהיו כאלה, שבוצע בהם שימוש של פחות מ-100 דקות בממוצע בחודש. טלפונים שבזק לא תהייה מחויבת להסיר היא תהייה מחויבת לתחזק.

בנוסף נקבע, שמנכ"לית משרד התקשורת תוכל להורות על הסרה או תפעול טלפונים בחריגה מהתקן, משיקולים של טובת הציבור ולאחר שנתנה לבזק זכות לטעון טענותיה.

ח"כ רון כץ, שמילא את מקומו של היו"ר: "מדובר בצעד, שהוא פועל יוצא של הקדמה ויאפשר הסרת מפגעים סביבתיים ברחבי הערים. אולם, עם הקדמה חשוב, שלא נשכח, שיש מי שצריכים את הטלפונים הציבוריים, ולכן ביקשתי דיווח לוועדה על יישום התקנות. האם לא תהייה למשרד סמכות לחייב הצבת מכשירים חדשים, במקרה של בניית שכונות חדשות למשל?"

בלום: תדירות השימוש בטלפונים הציבוריים מאוד נמוכה וההערכה היא, שהם ייעלמו, למעט במקומות מאוד מסוימים כמו ליד בתי חולים או ישיבות".

כאמור, כדי לוודא, שהאוכלוסיות המוחלשות לא תיפגענה, ביקש ח"כ כץ דיווח על יישום התקנות בתום השנה הראשונה לכניסתן לתוקף.

  
 
Bookmark and Share