התרעה: הודעות הסחיטה המיניות sextortion חוזרות. איך הן נראות כעת?

דף הבית >> חדשות עולם הסייבר >> התרעה: הודעות הסחיטה המיניות sextortion חוזרות. איך הן נראות כעת?
התרעה: הודעות הסחיטה המיניותsextortion  חוזרות. איך הן נראות כעת?
מאת: מערכת Telecom News, 29.12.21, 19:09CYBER FREE

אחת ההונאות החוזרות מדי מספר חודשים היא הודעת הסחיטה המינית. הפעם הסכום המבוקש גדול יותר מבעבר. מה אפשר לעשות?

ביממה האחרונה התקבלו בחברת אבטחת המידע ESET דיווחים רבים על מייל מאיים: "יש לי סרטון אינטימי שלך" והשולח טוען כי "אם לא תשלח לי 1,550 דולרים בביטקוין אפיץ אותו בכל הרשתות החברתיות שלך ולאנשי הקשר שלך באימייל".

ניסיונות העוקץ הללו של איום בהפצת סרטונים אינטימיים אינו חדש, ומעת לעת אנו רואים גלים המנסים להפחיד את הנמענים ולנצל את החשש שלהם לתועלת כספית.

מפעם לפעם אנו רואים עליה בסכומים, שמבקשים ההאקרים בצד השני, ובעוד בגל הקודם הסכום שבוקש היה 1,200$ דולרים, כעת מבקשים 1,550 דולרים.
חשוב להיות מודעים וערניים לנושא, לא לחשוש אבל גם לא לשלם.
 
כך נראה המייל המופץ: "זו אזהרה אחרונה":
ESET
 
המונח המקצועי הוא Sextortion
מדובר בניסיון תקיפה באמצעות הודעה של סחיטה מינית. בפועל אין באמת סיבה לדאגה ומדובר בשיטת מצליח, שלמרבה הצער עובדת. המכשיר, כפי שהתוקף טוען, לא באמת נפרץ ואין לאף אחד סרטון המתעד אתכם.

במייל המדובר, ניתן לראות, שהתוקף מנסה לאיים על קורא המייל "יש לך יומיים (48 שעות) לביצוע ההעברה. ברגע שתפתח את המייל הזה, אני אקבל הודעה, והטיימר שלי יתחיל לטקטק".

אחת לתקופה ניתן לראות גל של הודעות מהסוג הזה. מבחינת התוקפים, גם אם נמען אחד בלבד בחר לשלם את תשלום הכופר, מדובר בפעולה משתלמת. כך, שסביר להניח, שהם יעשו זאת שוב בעתיד, עם רשימות נוספות של קורבנות פוטנציאליים.

מה אפשר לעשות אם מקבלים את המייל?
מומלץ להתעלם מהודעות מהסוג הזה, לחסום את השולח, למחוק אותן ובטח שלא לשלם את הסכום אותו מבקשים. במידה ובמייל ישנם קישורים, שמפנים לאתרים נוספים, לא להקליק עליהם כדי להימנע מפוטנציאל נזק.

קיימים מקרים בהם התוקף מאחורי המזימה מצרף למייל גם את הסיסמה שלכם או סיסמה בה השתמשתם בעבר במטרה להלחיץ אתכם. את הסיסמה הזו הם ככל הנראה השיגו באמצעות מאגרי מידע,שכבר דלפו בעבר, והם משתמשים בזה כדי להלחיץ אתכם. ישנם מקרים בהם מייל הסחיטה אפילו ישלח אליכם מהכתובת מייל שלכם, אך גם כאן מדובר בהונאה.

זו תזכורת חשובה לרענן סיסמאות אחת לתקופה וגם לא להשתמש באותה הסיסמה לכמה שירותים שונים.
  
 
Bookmark and Share