Telecom News - בזק תספק שירות אינטרנט מלא אחרי דחיות של כעשור עקב תפירת תיק 4000

בזק תספק שירות אינטרנט מלא אחרי דחיות של כעשור עקב תפירת תיק 4000

דף הבית >> חדשות >> חדשות השוק הקווי >> בזק תספק שירות אינטרנט מלא אחרי דחיות של כעשור עקב תפירת תיק 4000
בזק תספק שירות אינטרנט מלא אחרי דחיות של כעשור שנגרמו עקב תפירת תיק 4000
מאת: מערכת Telecom News, 30.3.22, 13:35אינטרנט

הסוף לפיצול בין ספק לתשתית, כשההחלטה על כך כבר התקבלה בוועדת חייק לאחר עבודה מקצועית ממושכת מ-2011 שהסתיימה ב-2014, והיה מי שדאג במשרד התקשורת להעלים אותה משיקולים זרים.
עדכונים בסוף הכתבה. 

 
ההורדת ההפרדה המבנית בין בזק לבזק בינלאומי הייתה אמורה להסתיים ב-2014. אולם, המסמך של ההחלטה, שהיה מונח לחתימה, לאחר החלטת הצוות המקצועי, על שולחנו של שר התקשורת דאז גלעד ארדן - "נעלם" וקיומו התגלה רק כעת במהלך משפט "תיקי האלפים" במהלך עדותה של עו"ד דנה נויפלד, היועמ"שית דאז במשרד התקשורת. הנושא מפורט בעדכונים מ-16.3.22 בכתבת עדכוני מרץ 2022 מביהמ"ש המחוזי בי-ם - כאן.

כך, איבדה המדינה כ-9 שנים, שבהן החברות בזק והוט לא יכלו לספק אינטרנט ללקוחותיהן מה שהלקוחות רצו. והכל בגלל אינטרסים פרטיים-אישיים-כלכליים של המתנגדים לבזק במשרד התקשורת.

כעת, בזק תציע שירות אינטרנט אחוד, שכולל תשתית וספק אינטרנט, החל מה-3.4.22. זאת בעקבות הרפורמה החדשה של שר התקשורת הנוכחי, שמממש החלטות, שכאמור, התקבלו כבר בעשור הקודם, לביטול הפיצול בין ספק לתשתית באינטרנט.
 
מדובר כמובן, כפי שהיה לפני עשור, בהחלטות המקצועיות, שהתקבלו במשרד התקשרות והועלמו ע"י אינטרסנטים, במהלך שייטיב עם הצרכנים ויאפשר קבלת שירות מלא במקום אחד, ובמקביל ימנע מהצרכנים בלבול והמתנה ממושכת לעיתים, בפתרון תקלות. על פי הערכות בבזק, האיחוד בין התשתית לספק יפחית גם את כמות הפניות לקבלת שירות בנושא האינטרנט בכ-30%.
 
עד היום, לקוח שרצה להתחבר לשירות אינטרנט של בזק, נאלץ לבצע זאת מול 2 חברות במקביל (ספק אינטרנט וספק תשתית), מה שיצר לעיתים קרובות סרבול וחוסר ודאות בקרב הצרכנים במצב של תקלה.
 
במסגרת השינוי, חתמה בזק על הסכמים להקמת מערכי CDN ((Content delivery network עם החברות המובילות בעולם, בניהן, גוגל, פייסבוק ונטפליקס. זאת, כדי לספק ללקוחות חווית צריכת תוכן אופטימלית, ושינוע התוכן באופן נטרלי ללקוחות. בנוסף, בזק רכשה קיבולת להעברת נתונים ממספר ספקים בינלאומיים, בניהם בזק בינלאומי, ספרקל וטמרס, כדי לאפשר חוויית גלישה רציפה וללא קטימת נפח התוכן.
 
דודו מזרחי, מנכ"ל בזק: "ביטול הפיצול בין ספק לתשתית הוא מהלך צרכני מהמעלה הראשונה. הפיצול, שהיה קיים עד היום בין ספק אינטרנט לתשתית, יצר עיוות, שלא קיים באף מדינה אחרת ופגע בלקוחות הישראלים. שירות האינטרנט הפך מזמן לשירות בסיסי בכל בית ואין סיבה, שהלקוחות לא ייהנו מחוויית אינטרנט מלאה מקצה לקצה ומכתובת אחת לכל פנייה בענייני שירות וממגוון שירותים נוספים. מהלך האיחוד מאפשר לבזק להציע לראשונה חבילת אינטרנט שלמה ועוד מגוון של שירותים חדשים על גביה".

בתוך כך, בזק משיקה קצב גלישה חדש במחיר מוזל משאר קצבי הסיבים, כדי לאפשר לכמה שיותר לקוחות לעבור לשירות הסיבים ולמקסם את חווית האינטרנט הביתי. מתחילת שבוע הבא לקוחות בזק יוכלו ליהנות גם מקצב של 300 מגה, שמחירו ההתחלתי עומד על 89 ש"ח בחודש (ל-3 החודשים הראשונים). מהחודש הרביעי ואילך המחיר יעמוד על 119 ש"ח.

בנוסף, בזק מקפיצה את קצב ההעלאה (UP) ל-100 מגה לגולשים בכל קצבי הסיבים. לגולשים בקצב 2.5  גיגה מציעה בזק קצב העלאה גבוה במיוחד העומד על 250 מגה. מדובר בקצבי העלאה הגבוהים ביותר המוצעים בארץ היום.

עדכון 3.4.22: רפורמת הטלפון הביתי נכנסה לתוקף - הוזלה במחירי הטלפון הנייח:
לאחר 18 שנים בהן לא עודכנו התעריפים מופחתים תעריפי הטלפון הביתי ברשת בזק; התעריפים לצרכן ירדו בכ-40% ב-2 פעימות, ותוזיל את התשלום החודשי של מנויי הטלפון הביתי מ-50-60 ₪ בממוצע ל-30-40 ₪.
 
תהליך ההפחתה יקרה ב-2 שלבים: בשלב הראשון החל מ-1.4.22 התשלום החודשי הקבוע הופחת ל- 35 ₪ (כולל מע"מ) ותעריפי דקות השיחה לא השתנו. בשלב השני שיחל ביולי 2023, התשלום הקבוע יעמוד על  24.36 כולל מע"מ (20.82 ₪ ללא מע"מ), ותעריפי השיחות ישתנו כך- שיחה לנייח 1.4 אג' לדקה ולנייד 7.4 אג' לדקה (ללא מע"מ). תעריפים אלו יקבעו כמחירי מקסימום לצרכן.

עדכון 24.4.22: פורסם כאן בדה-מרקר (כותרת בלבד): "המנכ"לים פורשים בשיאו של טירוף הסיבים - והקלפים בשוק התקשורת נטרפים מחדש.
מנכ"ל בזק [דודו מזרחי], שהודיע היום כי יסיים את תפקידו, הוא המנכ"ל הוותיק הכמעט אחרון בחברות התקשורת ■ אנליסט התקשורת של אי.בי.אי: "לפרטנר ולבזק יש יו"רים מנוסים ודומיננטיים מאוד בשוק הזה. לכן, לא בטוח שחוסר הניסיון של המנכ"לים החדשים ישפיע"."
 
עדכון 25.4.22: פורסם כאן ב"כלכליסט" (כותרת בלבד): "דודו מזרחי בדרך לקרן תשתיות חדשה באלקטרה.
מנכ"ל בזק שהודיע אתמול על פרישה מנהל מגעים להקמת הקרן שתשקיע במיזמי תשתיות עבור קבוצת אלקטרה, שעד היום עסקה רק בייזום פרויקטים. מזרחי, שחזר לבזק אחרי תיק 4000, עוזב כשברקע חילוקי דעות עם היו"ר גיל שרון. אחד המועמדים להחליפו: רן גוראון."

עדכון 12.5.22: הודעת בזק: "רן גוראון מונה לתפקיד מנכ"ל בזק.רן גוראון, יח"צ בזק
קרדיט תמונה (משמאל): רמי זרנגר
יו"ר קבוצת בזק, גיל שרון, הודיע היום על מינויו של רן גוראון, לתפקיד מנכ"ל בזק, זאת לאחר שדירקטוריון החברה אישר את המינוי.
גוראון יחליף את מנכ"ל בזק היוצא, דודו מזרחי, שהודיע לאחרונה על פרישתו מהחברה. גוראון ייכנס לתפקיד במהלך חודש יוני. 
לגוראון ניסיון של כ-25 שנה בשוק התקשורת, והוא ממלא תפקידי ניהול בכירים בקבוצת בזק החל משנת 2006, בין היתר בתפקיד משנה למנכ"ל וסמנכ"ל השיווק של בזק, מנכ"ל פלאפון ובהמשך מנכ"ל שלוש החברות פלאפון, yes ובזק בינלאומי.
בעקבות המינוי מסר שרון, "רן מנהל בהצלחה את פעילות החברות הבנות בקבוצה כבר כ-6 שנים, ועתה הוא חוזר לבזק קווי כדי להוביל את החברה לאתגרים המשמעותיים העומדים לפניה בשנים הקרובות. רן הוא מנהל בעל רקורד הצלחות מרשים, ובעל היכרות עמוקה וארוכת שנים עם קבוצת בזק. בתפקידו הקודם רן התמודד עם אתגר חסר תקדים שכולל ניהול של שלוש חברות במקביל, בשוק מאוד תחרותי, והוביל להישגים עסקיים מצוינים בחברות הבנות. אני משוכנע שרן ימשיך את מגמת הצמיחה שדודו הוביל ויצעיד את בזק לעוד שיאים והצלחות".
עוד הוסיף שרון, "דודו מותיר אחריו חברה מעולה המציגה תוצאות מצוינות. אני מודה לו על תקופת העבודה המשותפת, ומאחל לו הצלחה רבה בהמשך דרכו המקצועית".
גוראון מסר בעקבות המינוי, "אחרי שש שנים מאתגרות ומוצלחות בחברות הבנות, אני חוזר לבזק בשמחה רבה ובהתרגשות לקראת האתגרים העומדים לפנינו. בשנים האחרונות בזק המשיכה לפרוץ קדימה, ותחת הנהלה מצוינת השיקה את הסיבים האופטיים וחוללה מהפיכה של ממש במדינת ישראל. לפנינו משימות אדירות ואני גאה להוביל אותן יחד עם העובדים המצוינים של בזק". 

עדכון 17.5.22: יו"ר קבוצת בזק, גיל שרון, הודיע היום על מינואילן סגל, יחץ בזקיו של אילן סיגל (בתמונה משמאל), לתפקיד מנכ"ל החברות פלאפון, yes ובזק בינלאומי, זאת לאחר שדירקטוריון בזק אישר את המינוי.
סיגל יחליף את רן גוראון, שמונה לאחרונה לתפקיד מנכ"ל בזק.
לסיגל ניסיון של מעל ל-20 שנה בתפקידי ניהול בשוק התקשורת, והוא חוזר לקבוצת בזק, לאחר שכיהן כמנכ"ל גולן טלקום וסמנכ"ל הפיתוח העסקי של קבוצת סלקום. סיגל כיהן במשך כ-9 שנים בתפקידי שיווק בכירים בבזק, ועוד כ-5 שנים כסמנכ"ל השיווק והפיתוח העסקי של חברת פלאפון ובהמשך של שלוש החברות, פלאפון, yes ובזק בינלאומי.
בעקבות המינוי מסר שרון, "אילן חוזר לקבוצת בזק לאחר קדנציה מוצלחת בניהול חברת הסלולר גולן טלקום. במהלך עבודתו רבת השנים בקבוצת בזק הפך אילן למנהל בעל ראייה אסטרטגית, הבנה שיווקית ומיקוד ניהולי. אני מברך את אילן על חזרתו לחברות פלאפון, yes ובזק בינלאומי, ומשוכנע שהוא ידע להוביל אותן להמשך הישגים בסביבה תחרותית מאתגרת".
עוד הוסיף שרון, "זאת הזדמנות נוספת להודות לרן גוראון על השנים בהן ניהל את שלוש החברות בהצלחה רבה, ומשוכנע שהעבודה המשותפת ארוכת השנים של רן ואילן תוסיף ותתרום  לפעילות הקבוצה".
בעקבות המינוי סיגל אמר, "אני נרגש ומלא ציפייה לחזור הביתה לקבוצת בזק, ומודה ליו"ר קבוצת בזק גיל שרון על האמון והבחירה בי. אני משוכנע שיחד, עובדי ומנהלי פלאפון, yes ובזק בינלאומי, נביא את החברות לשיאים, הצלחות והנאה גדולה מהעשייה. בהזדמנות זו אני מבקש להודות לדניאל ספיר, מנכ״ל קבוצת סלקום, ודורון כהן יו״ר קבוצת סלקום, על האמון והעבודה המשותפת".
קרדיט תמונה (משמאל): רמי זרנגר

עדכון 1.12.22: פורסם כאן ב"כלכליסט" (כותרת בלבד): "חברת yes משיקה חבילת טלוויזיה ואינטרנט משולבת שתתחרה בסלקום, פרטנר ו-HOT.
החבילות כוללות שירות yes פלוס או סטינג TV וחיבור סיבים עם ספק ותשתית. המחירים - החל מ-185 שקל לחודש שיעלו בהמשך ל-199 שקל ללקוחות סטינג TV או החל מ-265 לחודש למי שיעדיף את שירות הפרימיום yes פלוס."

עדכון 27.2.23: הודעת בזק לבורסה כאן וכאן: "דיווח בזק - YES (בת) קיבלה הודעת חלל על אישור משרד התקשורת להארכת השימוש בעמוס 7 עד 02/25". 
  
 
Bookmark and Share