Telecom News - 7 טיפים להגנת המידע בסמארטפונים/מחשבים של ילדים לקראת החזרה לביה"ס

7 טיפים להגנת המידע בסמארטפונים/מחשבים של ילדים לקראת החזרה לביה"ס

דף הבית >> צרכנות >> הטיפ השבועי לחסכון >> 7 טיפים להגנת המידע בסמארטפונים/מחשבים של ילדים לקראת החזרה לביה"ס
7 טיפים להגנה על המידע בסמארטפונים ובמחשבים של הילדים לקראת החזרה לביה"ס
מאת: מערכת Telecom News, 17.8.22, 14:39כיתה
 
רגע לפני החזרה ללימודים זה הזמן המושלם לדאוג לאבטחת הסמארטפונים, המחשבים והטאבלטים של ילדיכם. תקופת החזרה ללימודים מביאה איתה גם מתקפות פישינג, כופרה והונאות אחרות, שנועדו לפגוע בהם.
 
ההכנה לקראת החזרה ללימודים היא לא רק רכישת ציוד וספרים לביה״ס. חלק בלתי נפרד מההכנות נוגע לאבטחה ופרטיות במרחב הדיגיטלי. תקופת החזרה ללימודים מביאה איתה מתקפות פישינג, כופרה והונאות אחרות, שנועדו לפגוע בתלמידים.

הגנה על מחשבים, טאבלטים, סמארטפונים ומידע דיגיטלי הם הדברים, שצריך לדאוג לגביהם לרגל פתיחת שנה"ל. וודאו, שאתם מודעים לתרמיות הנפוצות ביותר הנוגעות לחזרה לבית הספר. כך, שתוכלו למנוע את התרחשותן ולהתחיל את השנה באופן בטוח לפחות במרחב הסייבר.

בחברת אבטחת המידע ESET מציעים לדבר עם הילדים על 7 הנושאים הבאים:
  1. שיתוף יתר במדיה החברתית - פייסבוק, אינסטגרם, סנאפצ'ט, הן אפליקציות, שהילדים מבלים בהן זמן רב והן בדיוק הפלטפורמה באמצעותה הם משתפים את המידע עליהם ברשת. בפועל, הצעירים משתפים מידע רב, לפעמים כשהם אינם יודעים, שהם משתפים יותר מדי דברים אישיים. ייעצו לילדים לבחור בהגדרות פרטיות. כלומר, שרק חבריהם יוכלו לראות את הפוסטים שלהם, התמונות והמידע אותו הם חולקים
 
  1. שימוש במחשבים של בית הספר - ייתכן שמדי פעם הילדים שלכם יצטרכו לעשות שימוש במחשבים ציבוריים השייכים לביה"ס, שלרוב נמצאים במעבדות או בכיתות המחשבים. למעשה, למי שעושה שימוש במחשב כזה, אין שמץ של מושג מי השתמש במחשב לפניו, מה הוא עשה איתו או מה הם אמצעי האבטחה בהם נוקטים באותו בי"ס כדי להגן על המחשבים בכיתות. לכן, יש להתייחס למחשבים אלה כעל מכשירים פרוצים הנתונים למעקב, שבהם כל הקשה על המקלדת או תצוגת המסך חשופים לכל. לכן, גם מומלץ שלא להתחבר לחשבונות של רשתות חברתיות ממחשבים בביה"ס.
 
  1. נעילת המחשב כשמתרחקים ממנו - עוזבים את המחשב או הסמארטפון ויוצאים לרגע? תמיד כדאי לנעול את המכשיר. לפעמים אחרים מתחברים לחשבון המדיה החברתית ומפרסמים פוסט כאילו הילד שלכם עצמו עשה זאת, לפעמים זה יכול להיות מצחיק, אבל לפעמים גם פוגעני.
 
  1. שימוש חכם בסמארטפונים - המליצו לילדים לנעול את הטלפון באמצעות קוד, טביעת אצבע, זיהוי פנים או כל דרך בה המכשיר שלהם תומך. באופן זה ניתן לחסוך את המבוכה בכך, שמישהו אחר יחטט להם במידע האישי, יגנוב אותו או ישתול להם תוכנות ריגול (כן, גם ילדים בגיל 12 יודעים פעמים רבות כיצד לעשות את זה).
 
  1. החלפת סיסמאות - כדי לשמור על הפרטיות, כדאי תמיד לשנות את הסיסמאות לעיתים קרובות. כך, אפשר להימנע מפלישה לחשבון האישי. מומלץ גם שלא להשתמש באותה הסיסמה לשירותים שונים.
 
  1. הגנה על המידע האישי והזהות ברשתות ציבוריות - רשתות ציבוריות עלולות להיות מסוכנות ופושעי רשת יכולים להשיג אליהן גישה ובכך לפרוץ למכשירים המחוברים אליהן. הדרך הכי טובה היא להימנע מלהתחבר לרשת ציבורית וליצור נקודת חיבור מהסמארטפון (hotspot) אם רוצים לחבר את המחשב לאינטרנט.
 
  1. התקנת תוכנת אבטחה למכשיר הנייד - בדרך זו ניתן להתגונן בפני איומים והתקפות של תוכנות זדוניות.
זכרו, זה לא משנה בני כמה הילדים ומה המצב הפיננסי שלהם - הזהות המקוונת ומידע פרטי אודותיהם הם בעלי ערך רב להאקרים ונוכלי רשת אחרים. כאב הראש של לנסות לשחזר את המידע או את הזהות המקוונת יכול להימנע אם רק תקפידו על האמור לעיל.
 
 
  
 
Bookmark and Share