חשיפה: מה מצבה הכלכלי של גולן טלקום? - "על הפנים"

דף הבית >> חדשות הסלולר והמובייל >> חשיפה: מה מצבה הכלכלי של גולן טלקום? - "על הפנים"
כך לפי קביעת הרשם הבכיר אורן כרמלי, רשם בית המשפט לשלום בפתח-תקווה ובבתי המשפט לשלום מחוז המרכז, שהתמחה, בין היתר, בנושא בדיקת מצבם הכלכלי של חייבים, שהוטל עליהם עיקול. לאחר שבדק החליט להשאיר את העיקול על גולן טלקום על כנו, כי הוכח בפניו, שגולן טלקום היא חברה במצב של "חשש ליציבות כלכלית". חשיפת המסמך החסוי, שגולן טלקום כנראה מעדיפה שלא תקראו. 
מאת: אבי וייס, 26.7.15, 10:50הרשם אורן כרמלי

בלעדי: מצ"ב כאן המסמך המלא מהחלטה, שנתקבלה ביום 11.7.15 ע"י כב' הרשם הבכיר אורן כרמלי, (בתמונה משמאל), לאחר דיון שהתקיים בבית משפט השלום בפתח תקווה. נושא הדיון: בקשת גולן טלקום להסיר מעליה את העיקול, שהוטל לפי בקשת חברת טלזר-019, בגלל חובות וסכסוך כספי שיש בין טלזר-019 לגולן טלקום. 

מי שיקרא את המסמך המרתק הזה מתחילתו עד סופו, לא צריך להמשיך ולקרוא את הכתבה הזו. שכן המסמך הזה חושף בצורה ברורה וחדה את מצבה הכלכלי של חברת גולן טלקום. המצב הוא "על הפנים", מכל הבחינות. כל מילה נוספת שלי כאן - תהיה מיותרת. 

איך הגענו למצב הזה?
למי שקורא בקביעות את Telecom News, זו לא אמורה להיות הפתעה. אך לפני כמה ימים פרסמנו (עוד לפני שהיה בידינו את המסמך הזה, שגולן טלקום מעדיפה שלא תקראו), מאמר הכולל ניתוח נוקב לגבי מצבה של גולן טלקום ומה הפתרון, שאנו מציעים, למצב האומלל, ששוק הסלולר הישראלי נקלע אליו. לפני כחודש וחצי ניתחנו (כאן) כיצד גולן טלקום הולכת להתנגש בקרחון. זאת, בעיקר בגלל גולן טלקום ומהלכיה, בתוספת 2 שרים (כחלון וארדן), שהתמחו בתחמנות ו"עבודה בעיניים" בהיקף ענק על הציבור וכמה פקידים בכירים במשרד התקשורת, ששיתפו איתם פעולה, כל אחד ממניעיו האישיים. 

הנפילה של שוק הסלולר (שכבר החלה, בחיסול מודל ה-MVNO), אינה "אסון משמיים". היא תוצאה של החלטות מיניסטריאליות עקומות ואומללות, מסעות שיווק ופרסום המטעים את הציבור בישראל (אבל לא את קוראי אתר זה), בצרוף אנשי עסקים החושבים, שהם פיקחים יותר מכולם. הצגנו כאן כמה ניתוחים מבריקים למצב הזה, שהושמעו אך בשבוע שעבר, בכנס רגולציה. בהחלט ניתוחים מדוייקים למצב בו אנו נמצאים בו ולאן שוק התקשורת צועד אליו. 

אנו, לעומת שאר העיתונות וכל כלי התקשורת האלקטרוניים, האנליסטים (למעט האנליסט הבכיר ערן יעקובי), והפרשנים בישראל, לא הסתנוורנו מ"מהפכת הסלולר" של כחלון, ובזמן אמת (ולא בדיעבד), כתבנו, שמדובר במהלך כושל, שייפול, ויגרום בטווח הארוך רק נזקים לצרכנים בישראל. אפילו סיכמנו (כאן) ב-2013, את היקף הנזקים האדיר שמשה כחלון יצר במו ידיו, ביחד עם בכירי משרד התקשורת, שפיברקו אין ספור מסמכים, כדי לייצר את המהפכה הסלולרית המדומה הזו.

כך, משה כחלון נבחר לכנסת בראש רשימה עצמאית, על סמך "מצג שווא" לציבור, והגיע לתפקיד שר האוצר, בו הוא מכהן כיום. 

אין מה להתרשם מהאיומים של גולן טלקום, שאם היא תיפול, כל הרפורמה הסלולרית תיפול. אין לזה שום בסיס. מה שייפול זה ההסדר שבו יש חברת סלולר בלי אנטנות, שמצפצפת על כל מה שהתחייבה אליו, ושיכולה להמשיך בשיטה הזו, "כאילו כלום".

אפשר למנוע את צמצום שוק הסלולר בישראל ל-2 שחקנים, אם פועלים נכון. צריך גם לסלק מכסאם את כל מתחמני המסמכים, שחיים בסרט ושנתנו ידם לתעלולים הללו ע"י תחמון מסמכים ונתונים. בלעדיהם, גולן טלקום לא הייתה יכולה, כל כל הרבה שנים, לצפצף על הכל ולהמשיך בדרך הזו, בלי שום תגובה.

הרשם הבכיר בבית משפט השלום, אורן כרמלי, לא התרשם מהסיסמאות ובדק את כל העובדות, העדויות והמסמכים (כולל חוות דעת עצמאית של D&B), שהגיעו לידיו, וקבע בנחרצות, שיש "חשש ליציבותה הכלכלית" של גולן טלקום. זו המציאות וצריך להפיק מהמצב החמור הזה את הלקחים המתאימים. 

תגובת גולן טלקום:
"גולן טלקום פועלת על פי הרגולציה והתקנות ואינה מהססת למצות את כל האמצעים החוקיים על מנת להגן על האינטרסים שלה ולמנוע שימוש לרעה בשירות שלה.
גולן טלקום נמצאת בתהליכי ערעור על החלטה זו וכנגד כל התלונות של טלזר 019.
גולן טלקום מבהירה כי מצבה הכלכלי הוא טוב מאד וכי החלטה זו בשום אופן לא מסכנת את יציבות החברה". 
 
לוגו גולן טלקום
Bookmark and Share