פט גלסינגר, מנכ"ל VMware: אנו בעידן של תנועות טקטוניות. ה-IT בתזזית

דף הבית >> סקירות טכנולוגיות >> פט גלסינגר, מנכ"ל VMware: אנו בעידן של תנועות טקטוניות. ה-IT בתזזית
פט גלסינגר, מנכ"ל VMware: אנו בעידן של תנועות טקטוניות. ה-IT בתזזית
מאת: אבי וייס, 18.10.15, 09:00פט גלסינגר
 
"השילוב שלנו עם דל ועם חברת האם שלנו EMC הוא חלק מתנועות טקטוניות מהירות של כדור הארץ. זה האירוע הגדול ביותר מעודו של עולם ה-IT. העולם זז מאוד מהר ומי שלא זז מהר, לא ישרוד את גלי הצונמי ורעידות האדמה המגיעים אחרי תזוזות טקטוניות". כך מסביר פט גלסינגר את הרכישה הגדולה בהיסטוריה של עולם ה-IT. בנוסף, אבטחה יכולה להיות בעלת תועלת רק אם תהפוך לווירטואלית.
 
בהמשך לדיווח על האירוע הגדול ביותר, שהיה באירופה בעולם ההייטק ב-2015 בברצלונה, ספרד, ועל דבריו של קארל אשנבך, נשיא ו-COO (מנהל תפעול ראשי) של VMware, אנו מביאים כאן את דבריו של פט גלסינגר (בתמונה), מנכ"ל VMware:
 
"ב-2019 יהיו 3.1 מיליארד מ-7.3 מיליארד תושבי כדור הארץ מחוברים לאינטרנט. כבר כיום, שליש מתעבורת האינטרנט הוא סלולרי.
 
ב-1995, כשהאינטרנט הציבורי החל את צעדיו, היו בממוצע 0.1 מכשירי סלולר לאדם על פני כדור הארץ. כיום, ב-2015, יש 2.9 מכשירים ניידים לאדם וב-2020 הצפי הוא של 5.9 מכשירים ניידים לאדם. זה כולל כמובן את תופעת ה-IoT ברמה האישית. צריך להבין את המספרים הללו ואיך הם משפיעים על כל אחד מאתנו וגם על מערכות ה-IT הארגוניות.
 
הצפי הוא, שה-IT יהיה בכל מקום: החל מצינורות הדם שלנו, שבהם יוכנסו רובוטים זעירים ועד לחלל, שבו תיפעלנה מערכות ממוחשבות רחבות היקף.
 
בשבוע החולף רכשנו את חברת ההזנק Boxer, כדי לחזק את פתרונות AirWatch שלנו בתחום שיפור חוויית המשתמש הנייד והגברת רמת האבטחה של סנכרון מידע בין כל סוגי האפליקציות מעל לכל תשתית, כל מערכת הפעלה ניידת ובכל מקום.
 
כל ארגון ועסק, שרוצה לעבור לעידן הדיגיטלי, עובר לפחות את 5 הצעדים והאתגרים הבאים:
 
א. Asymmetry. השחקנים הזריזים משנים את חוקי הכלכלה. לסטארטאפים של היום יש גישה אין סופית למשאבים, כי כל המשאבים, שהם זקוקים להם, עברו לענן. לכן, תעשיות מסורתיות רבות נמצאות תחת מתקפה של שחקנים קטנים הצומחים באופן מדהים ויוצרים אתגרים ענקיים לשחקנים הוותיקים.
 
אפילו מוסדות ותיקים ומאוד איטיים ושמרניים דוגמת הבנקים, נאלצים היום לנוע מהר. למי שלא מכיר איך הבנקים היו בנויים (וחלקם עדיין כך), הם היו 'מוזיאונים' של מערכות IT. זה נגמר. יש דוגמאות רבות לבנקים, שהחלו נעים מהר וקדימה.
 
תעשיית המכוניות היא דוגמה נוספת למה שקרה לתעשיות המסורתיות. התחום זה משתנה היום מהר מאד והשינוי חודר לכל פלח שוק של תעשיית הרכב וכל מה שסביב לה. אנו בתנועה לכיוון של ויתור על רכבים פרטיים ומעבר לרכב משותף, רכב אוטומטי בלי נהג. כל התעשייה סביב עולם הרכב משתנה. זה כולל את תעשיית הביטוח, התחבורה הציבורית, השימוש במונית, הטיפול במוסכים. הכל.
 
התנועות הטקטוניות, שקיימות על פני כדור הארץ, מאלצות פילים לבנים להתחיל לרקוד.
 
ב. Professional Era of Cloud. עידן הענן נע לכיוון של התבגרות והתמקצעות. העתיד טמון בענן היברידי, שמביא לעולם ה-IT את הטוב שבכל העולמות, השילוב שבין ענן פרטי לענן ציבורי. החשיפות של אדוארד סנודן שינו את היחסים של עולם ה-IT לנושא השליטה במידע וחובת השמירה על הפרטיות ורמת האבטחה. באירופה זה הפך לנושא מאוד קריטי.
 
ג. Protecting People, Apps & Devices. עד לאחרונה, אבטחה הייתה כאוס. בלגן אחד רציני וכאב ראש לכל מנמ"ר. כל פריצה למאגרי המידע החמירה את הבעיה וכמעט כל הפריצות היו למערכות שאינן בענן. לכן, יש כאן המון סטארטאפים, המון חדשנות מכל כיוון.
 
אולם, במציאות, מנהליIT  משקיעים יותר ויותר כסף באבטחה ומקבלים פחות ופחות רמת אבטחה. למה זה קורה ואיך ניתן לשנות את הפרדיגמה הזו?
 
אנו מאמינים, שהשינוי יגיע מהווירטואליזציה. יש צורך לבצע וירטואליזציה של כל מערכות האבטחה כדי לספק פתרון מלא, שניתן לסמוך עליו, קצה לקצה. אבטחה ללא וירטואליזציה היא כמו גטו או מחנה פליטים, פשוט כאוס אורבני. צריך תכנון ארכיטקטוני נכון, כדי שהאבטחה באמת תעבוד. אנו נכנסים לעולם ה-Proactive באבטחה, שכולו בנוי על וירטואליזציה של האבטחה.  
 
ד. Automate Everything. הכל יהפוך לאוטומטי. נגמר עידן הקינפוג והשליטה הידנית. כל התהליכים חייבים להיות אוטומטיים ושקופים למשתמשים.
 
ה. היעלמות השחקנים הוותיקים ואלה שלא זזים מספיק מהר. כ-40% מ-500 החברות המובילות ב-S&P תיעלמנה: תירכשנה, תיפשוטנה את הרגל ותיעלמנה בדור הבא, אחרי 2020.
 
המוטו, שאני מטיף לו, אומר: Taking Risk = Lower Risk. לכן, מועצות מנהלים תחפשנה בשנים הקרובות רק מנהלים היודעים איך להניע את העסקים מהר קדימה וגם יודעים לקחת סיכונים. זה הזמן של מנהלים בארגונים להיות מובילים ולא נגררים".
 
המוטו, שהוביל פט גלסינגר והצוות המוביל בתחום הנייד, הוא: The App is the Network. זה מחליף את התפיסה הקודמת, שאמרה: The PC is the Network.
 
במסגרת זו נחשפו כמה יישומים חדשים לעולם הווירטואלי החדש, דוגמת פרויקט A2 של AirWatch, שכולל את מערכת App Volumes, שמאפשרת לחבר את כל המערכות של VMware לחלונות 10 ומאפשרת להריץ אפליקציות מכל סוג על כל מערכת הפעלה ועל כל מכשיר קצה.

זה משתלב היטב בגישה של VMware Workspace Suite, שנועדה לספק יכולת להריץ כל מערכת הפעלה על כל מכשיר קצה בכל מקום עם כל אפליקציה. בנוסף, האבטחה הופכת לאחידה ולאמינה אם מותקנת מערכת NSX, שמספקת אבטחה "קצה לקצה" על כל העננים במקביל ולכל מכשירי הקצה בכל מקום.  
 
הכותב היה אורח VMware בכנס VMworld Europe 2015 בברצלונה.

 
ענן
 
 
  
 
Bookmark and Share