"צרות בצרורות" - כיצד החלטות מפוקפקות משמילה הפכו לקנס ענק על בזק

דף הבית >> חדשות >> חדשות השוק הקווי >> "צרות בצרורות" - כיצד החלטות מפוקפקות משמילה הפכו לקנס ענק על בזק
הרשות להגבלים עסקיים החליטה "לנצל הצלחה" ולהראות, שגם היא יודעת "לתקוע לבזק" והודיעה, שהיא עומדת להטיל קנס של 30 מיליון ש"ח על בזק (ועוד 700 אלף ש"ח קנס אישי, כנראה על המנכ"לית סטלה הנדלר שבנבצרות), "הכל בגלל שמילה" (מנכ"ל בפועל של משרד התקשורת), שרקח כאוס לטובת סלקום (וגם לטובת פרטנר), ואותו עדיין לא חקרו...
מאת: אבי וייס, 7.3.18, 16:37סטלה הנדלר

ב-2.2.18 קראתי בפומבי לראשי בזק להתפטר וגם לפטר את עורכי הדין של החברה, בגלל הכשלון שלהם בטיפול בנושא פריסת הסיבים של סלקום ופרטנר בתשתיות בזק (הקריאה הזו היא חלק מהמאמר: "חשיפת המסמכים שהובילו להפקרות בשימוש בתשתיות בזק ע"י מתחרותיה".

בנוסף, שלחתי מכתב אישי לסטלה הנדלר, שתתפטר לאלתר לטובתה ולטובת בזק. זה מה שכתבתי לה ב-29.1.18: "האם לאור הודעת משרד התקשורת מהיום (מצ"ב), אודות שני הפסדים חמורים של בזק בבתי המשפט, לא מן הדין שהנהלת בזק הבכירה ומועצת המנהלים של בזק תתפטר לאלתר, גם בגלל הדרישה של חלק מבעלי המניות של קבוצת בזק - יורוקום (דרישה שמגיע ממקום אחר, על רקע "החקירות" ו"המשטר התאגידי" בקבוצת בזק)?".

היא (כמו שלמה פילבר ועוד כמה, שקיבלו מכתב כזה ממני), התעלמו מפניותיי וצחקו לי בפנים. לא נעלבתי (כמובן), מפני שהפניות הללו היו מתוך ראיית טובת הציבור, כפי שראיתי וכתבתי על כך מאות פעמים.  

אם היא הייתה מקשיבה לי, היא לא הייתה נעצרת ומושפלת כך בבית המשפט ע"י המשטרה, ובנוסף לכך, לא הייתה זוכה לקנס אישי של 700 אלף ש"ח מהרשות להגבלים העסקיים. ייתכן שהיא הייתה גם מצילה את בזק ממה שקורה בדירקטוריון של בזק, ממש כעת

הבוקר, הרשות להגבלים עסקיים החליטה "לנצל הצלחה" ולהתנפל על בזק, כדי להמשיך ולחסל אותה ואת תשתיות התקשורת של מדינת ישראל, בהמשך להרס, ששמילה מימון מבצע יום יום.

ההודעה המלאה של הרשות להגבלים עסקיים מצויה כאן, לפיה הרשות מתכוונת להטיל על בזק 30 מיליון ש"ח קנס, בנוסף לקנס אישי כנראה על סטלה הנדלר (שמה לא מוזכר בהודעה) בסך 700 אלף ש"ח. זאת, בגלל ההפרעות שבזק עשתה בפריסת התשתיות של מתחרותיה - בתשתיות הפיזיות שלה. 

תגובת בזק להודעה הזו (במקביל לעדכון הבורסה - כאן):
“לדעת החברה, מסקנות רשות ההגבלים העסקיים בבדיקה המדוברת, שגויות מיסודן. בזק שיתפה פעולה באופן מלא בבדיקת הרשות בעניין, והראתה כי כל פעילותה ופעולותיה התבצעו על פי חוק ובהתאם להוראות משרד התקשורת ותיק השירות לשימוש בתשתיות פיזיות.
בזק סיפקה לחברות התקשורת האחרות שירותים בהתאם לתיק השירות, ובאופן זהה לדרך בה היא מתקינה את תשתיותיה שלה עצמה. אנו משוכנעים כי במהלך השימוע נוכיח כי בזק עשתה כל המוטל עליה ואף מעבר לכך במסגרת תיק השירות".

לבזק לא יעזור כרגע מאומה, מלבד תפילה לבורא עולם.

הסיבה ברורה: הנהלת בזק טעתה בכל המהלכים שלה, למרות שהזהרתי גם את הנהלת בזק וגם את צמרת משרד התקשורת מזה שנתיים וחצי (במקביל לאזהרות, ששלמה פילבר קיבל ישירות ממני). בזק לא תקפה את אי החוקיות של המהלכים, שהוביל שמילה מימון (שנפגש בתדירות גבוהה עם סטלה הנדלר, גם בשליחותו של שלמה פילבר). לכן, בזק תשלם על המחדל, שמקורו במחשבה המוטעית, שהיא יכולה לתמרן את משרד התקשורת לעד - כרצונה. 

בדירקטוריון בזק, במסגרת הניסיונות להציל את החברה, הקטינו אתמול את מדיניות הדיבידנדים של החברה ל-70% מ-100% (המדיניות שנקט שאול אלוביץ' וגם בעלי בזק שלפניו). זה מעט מדי ומאוחר מדי. במהלך זה ובעוד מהלכים, הם יצרו מצב שבו יורוקום (החברה של שאול אלוביץ') מאבדת את השליטה שלה בדירקטוריון בזק, עוד לפני שהחברה נמכרת לנתי סיידוף. זה מלחיץ את הרוכש המיועד. שיידע לאן הוא נכנס.  

למה ההחלטות הללו מגיעות אחרי ש-16 מיליארד ש"ח של "רווחים עודפים" עברו מלקוחות בזק אל בעלי מניותיה? זה גם לא ייפסק ("הרווחים העודפים" בבזק), כי עד רגע זה, משרד התקשורת לא שינה את מדיניות תעריפי בזק שבפיקוח. כך שהמחדל הוא מכל הצדדים, לא רק של בזק. אולם, כעת בזק תשלם, כי היא "החוליה החלשה" והחוליה שביצעה עבירות פליליות ואחרות, בסיטונות. גם העובדים של בזק, שמחכים להחלטה בבית הדין לעבודה - יפסידו במאבקם, לאור המסמך הטרי הזה של רשות ההגבלים העסקיים.

כעת, בזק יכולה לבוא בטענות רק אל עצמה. מדובר בכישלון לכל עם ישראל. אין כיום תשתיות חלופיות (בסיבים לבתים) לבזק ל-99.95% מבתי תושבי המדינה, וכל מי שאומר אחרת פשוט משקר (או לא יודע). לאור הודעת הרשות להגבלים עסקיים, ולאור חקירות "תיק 4000", אי אפשר יהיה לחלץ את בזק בטווח הזמן הנראה לעין מהבור, שהיא נפלה בו - בור, שהיא חפרה עבור עצמה - במו ידיה

פרטים נוספים למה בזק טעתה יש בכתבות הבאות:
כאוס 
 
Bookmark and Share